Festivaller

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ne zaman? Festival 2021

Suç ve Ceza Film Festivali Hangi Tarihlerde Olacak?

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali için geri sayım başladı. Festival, 26 Kasım’dan 2 Aralık 2021 tarihine kadar, 15:00- 23:30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecek.

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ NEDİR?

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, bilim ve sanatın dilini kullanarak bireysel hak ve özgürlükler konusunda adalet kapsamında toplumsal bilinç oluşturmayı amaçlayan, sosyo-kültürel yaşamın gelişimine katkı sağlama uğraşında olan tematik bir film festivalidir.

Festival ilk gösterimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öncülüğünde 2011 yılında, sinema severler ile buluşturmuştur.

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

VİSİONIST ENDÜSTRİ GÜNLERİ

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, siyaset, sosyoloji, psikoloji ve hukuk dallarındaki temsilcileri ve Sivil Toplum Örgütleriyle hukuk ve birey konusunda tartışma platformu olarak öne çıkmaktadır. Dünya genelindeki adalet gönüllüleri tarafından oluşturulan film gösterimleri, yarışmalar ve kolektif tartışmanın ötesinde, sinema sektörüne yönelik gerçekleştirdiği VisionIST Endüstri Günleri ile genç yönetmen ve oyuncuların hayallerini gerçekleştirmesinde köprü olmaya çalışmaktadır.

Film sektörünün, bilimsel bir platform aracılığıyla gelişimine büyük önem vermektedir. Her sene İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, akademik dünya ve sinema dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte misafirlerine adalet perspektifinde düşünmeyi, tartışmayı ve gelecek için kararlar alınmasında destek sağlamayı amaçlamaktadır. 11 yıllık serüveninde Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin mottosu “Herkes İçin Adalet” olmaktadır.

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

11.ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ ETKİNLİKLER

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, hem sinema dünyasında hem de akademik dünyadaki önemli isimler ile misafirlerinin arasındaki fikirleri doğruyu bulmak adına tartışmayı hedeflemektedir. Bu yolda ilerlerken, sinema severler için Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması ve VisionIST Endüstri Günleri etkinlikleri ile boy göstermektedir. Adalet konularının tartışılacağı etkinlikler ise Adalet Terazisi, Hukuk ve Ceza Adaleti Uluslararası Akademik Programı etkinlikleri ile misafirlerini beklemektedir.

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYELERİ KİMLER?

11. Uluslararası Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışma’sının kazananlarını; belgesel yönetmeni ve akademisyen olan Can Candan, yönetmen Reem Saleh ve Oyuncu Tülin Özen belirleyecektir.

11. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışma Jürisi’sinin kazananlarını; İranlı yönetmen, oyuncu ve yapımcı Niki Karimi, Bulgaristanlı yapımcı Mira Stalevave, Ukraynalı film festivali yöneticisi Bohdan Zhuk, oyuncu Mehmet Aslantuğ ve yönetmen Pelin Esmer belirleyecektir.

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

11.ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ NEREDE?

11.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 26 Kasım’dan 2 Aralık 2021 tarihine kadar, 15:00- 23:30 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecektir.

11.ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ ÖNLEMLERİ

Tüm katılımcıların, koronavirüs önlemleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında önlem alarak toplumsal sağlığı riske atmaması önemle rica olunur.

Sizin önerdiğimiz diğer bir festival önerisi: 22.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali ne zaman?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri