Festivaller

22.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali ne zaman?

İzmir Kısa Film Festivali Nerede Olacak?

22.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, 22 Kasım ile 28 Kasım 2021 tarihleri arasında sinemaseverlerin beğenisine, 112 ülkeden 3700 film sunulacak. En iyi kısa filme 10 bin TL’lik büyük ödül takdim edilecek.

22.ULUSLARARASI İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ

İlk kez 2000 yılında başlayan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu sene 22.’si düzenlenerek (22.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali) sinemaseverler ile buluşacak. Festival İzmir’in uluslararası tek kısa film festivali olmasıyla büyük önem taşımaktadır. Her sene ulusal ve uluslararası sinemadan kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dallarından Altın Kedi Ödülü vermektedir.

Jürisini dünyadan ve Türkiye’den duayen isimlerin oluşturduğu Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, kısa filmlerin geliştirilmesinde rekabete dayalı bir etki göstermesi kısa film sektörünün gelişiminde önem arz etmektedir.

Her yıl, o yıl içerisinde dünyadan ve Türkiye’den çıkan kısa filmleri özenle seçen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, birçok kategorideki filmleri sinema severler ile buluşturarak, oylamaktadır. Festivalde sinema severleri paneller, sergiler, söyleyişiler ve pek çok etkinlik beklemektedir. Bu yapıda olmasıyla birlikte, Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, misafirleri ile en fazla etkileşim kuran ve kitlelere ulaşma becerisi ile kısa film festivalleri içerisinde ön plana çıkmaktadır.

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, kısa film gösterimlerine sinema severler ile oyuncular ve set ekibinin birlikte katılmasıyla sinema dünyasına ilişkin pek çok konuyu konuşmayı ve tartışmayı beraberinde getirmesi açısında bir köprü olmaktadır.

f

Ayrıca ülkemizden çıkan kısa filmleri dünya ile buluşturması açısında da önem taşıyan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, başarı gösteren yönetmen ve oyuncuların dünyaya tanıtma amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

22. ULUSLARARASI İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYELERİ KİMLER?

Bu sene 22.’si düzenlenecek olan 22.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin jüri üyeleri yönetmen Tunç Davut, yapımcı Sinem Altındağ, Prodüksiyon şirketi ortağı Ahmet Tamer, kısa filmleri değerlendirerek 26 Kasım tarihinde İzmir Tarihi Havagazı Gençlik Merkezi’nde, büyük ödül olan 10 bin TL’yi sahibine takdim edecek.

22. ULUSLARARASI İZMİR KISA FİLM FESTİVALİ FİNALİSTLERİ KİMLER?

Ahmet Topaç – Aç Açına

Alperen Albayrak – Palmiyeler Altında

Erinç Durlanık – Satışçının Bir Günü

Hasan Ali Kılıçgün – 30 Dakikadan Sonra

İlayda İşeri – Oyunbozan

Mehmet Kanadlı – Danışman

Muhammet Emin Altunkaynak – Çekiliş

Okan Erünsal – Elveda

Onur Güler – Hangi Gece Büyüdüysem

Sinem Kanat – Dem

Zühre Yıldırım – Babil Sokağında Oturan Funda ve Hikayesi

İbrahim Sertaç Kasaplar – DijiSapiens

Damla Ersan – Şöyle Anlatayım

FESTİVAL ÖNLEMLERİ

Festival’de, Koronavirüs önlemleri kapsamında PCR testi ya da aşı kartı ve festival süresince maske, mesafe ve hijyen önlemlerine tüm misafirlerin riayet etmesi zorunlu olmaktadır.

Ayrıca bu sene festivalde eğitimlerin ve proje yarışmalarının bulunacağı İzmir Film Lab ismiyle yeni bir bölüm bulunmaktadır.

Sizin için konser önerimiz: İlkay Akkaya konseri ne zaman? İlkay Akkaya konser 2021

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri