Festivaller

28.İstanbul Caz Festivali Ne Zaman

Caz Festivali Nedir?

28. İstanbul Caz Festivali 1994’den bu zamana kadar yapılan, her sene yaz aylarında başlayan İstanbul’un farklı adreslerinde etkinlik ve konser salonlarında yapılmaktadır. Türkiye‘de son zamanlarda büyüyen ve genişleyen aşırı derecede ilgi çekici yeni müziklerin oluşması ve artan müzisyenlerin, farklı hazırladığı projelerin tüm Dünya’da da oldukça fazla talep görmektedir. Yapılan programda sadece caz müziği değil rock, pop ve tüm dünya müziklerinin de yer aldığı festival düzenlenmektedir. Bu festivallere katılım oldukça fazladır.

Yapılan bu konserler, sadece belirli alanlarda değil İstanbul’un cadde ve sokaklarda tarihi mekânlarda, vapurlar, tramvaylarda olabilmektedir. Bu gezinilerek yapılan konserlerin en büyük amacı İstanbul caz festivalini tüm Türkiye’ye caz müziğin önemi ve anlamını belirtmek ve herkesi bu müziğin ne kadar önemli Olduğunu hissettirmek için yapılmaktadır. Tüm Dünya’nın sevdiği müziği Türkiye’nin ev sahipliği yapması oldukça onur ve gurur duyurucudur.

İstanbul Caz Festival Müzikleri

28.İstanbul caz festivali müziği modern ve klasik caz müziğinin harici kuzey caz ve Latin cazı benzeyen farklı caz türleri olmaktadır. Elektronik müzik ile caz müziğini birleşerek farklı bir tarz elde edilmesi farklı bir boyut almaktadır. Programda sadece caz müzik ile sınırlanamayan müzikler içinde oldukça farklı müziklerde vardır. Dünya müziklerinin de yer aldığı aynı zamanda rock, funk, reggae, blues ve pop müziklerinin de bulunduğu konser oldukça ilgi çekici bir festival olmaktadır.

2-6

Birçok katılımcının her yıl beklediği bu konserlere aylar öncesinden biletlerini almaya yerlerini ayırtmaya başlamaktadırlar. Oldukça coşkulu ve kalabalık olan bu alanlar Dünya’ca ünlü sanatçılarında yer alması ilgi çekici bir konser haline gelmektedir. Heyecan verici ve birçok hayranları ile buluşan sahnede bulunanlar seyircilerini dinlerken kendilerinden geçirirler.

İstanbul Caz Festivali Tarihi

28.İstanbul caz festivali 1994 senesinden bu yana İstanbul kültür sanat vakfı tarafından yapılan her sene temmuz ayının ilk haftasında başlayan farklı mekânlarda oluşturulan caz müziğinin ağırlıkla duyulduğu festivaldir. Birçok yeni genç seslerin yer aldığı bu konserler sayesinde tüm Dünya’nın duyduğu sesler arasında yer almaktadırlar. Tüm Dünya’nın ortak olarak dinlediği ve gözde sanatçılarının olduğu festivaller uluslararası bir dinleti oluşturmaktadır.

Bu yaz sıcaklarında içleri ısıtıcak dinledikçe ferahlık vererek kulakların pasını silecek konserde farklı projelerle sahne alacak sanatçıların isimleri. Enrico Pieranunzi, Melody Gardot, Grammy ödüllü Dianne Reeves, John McLaughlin, Teoman, Kalben ,Yom,Kutiman ve Boom Pam sahne alacaktır.

İstanbul Caz Festivali Hangi Tarihte

28.İstanbul caz festivali merakla beklenen her yaştan insanın katılım sağladığı ve ruhu dinlendiren kulaklara ziyafet çeken enfes bir müziktir. Bu konserlerin ne zaman olduğu hangi sanatçının hangi gün sahne alacağını merakla bekleyen hayranları için tarih belirlendi. 25 Haziranda başlaması planlanan 29. İstanbul caz festivali olan konserleri birçok konser alanında başlayarak 7 Temmuz’da sona erecektir.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri