İstanbulPlaj ÖnerileriŞehirden Kaçış

Adalar’ın En İyi 6 Plajı: Şehirden Kaçış Rotası Bulma Rehberi!

Adalar’daki En Güzel Plajlar

Adalar’ın en iyi 6 plajı sayesinde yaz aylarını ailenizle keyifle geçirebilir ve yepyeni yerler keşfedebilirsiniz. Üstelik bu plajların pek çoğu ücretsiz.

Adalar’ın En İyi 6 Plajı

İstanbul’un adaları, gezmek ve güzel vakit geçirmek için harika seçeneklerdir. Peki adalarda denize girmeyi hiç düşündünüz mü? Eğer hafta sonu bu güzel adalardan birisine gitmek ve biraz kafa dinlemek isterseniz size Adalar’ın en iyi 6 plajı konusunda biraz yardımcı olabiliriz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İstanbul’da Denize Girilecek Yerler: Çilingoz Plajı

Büyükada Yörükali Plajı
Yörükali Plajı’na, Büyükada’ya gelip vapurdan indikten sonra teknelerle kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu giriş fiyatları çok yüksek olmayan bu plajda fiyatın içerisine şezlong, sehpa, şemsiye, minder, emanet kasası, duş, soyunma odası ve internet gibi hizmetler de dahildir. Altı yaş altı çocukların ücretsiz girebileceği bu plajda onların oynaması için kumlu bir alan ve mini kaydırak da bulunuyor. Yanınızda yemek getirebileceğiniz gibi, plajdaki restorandan da uygun fiyatlı yemekler yiyebilirsiniz.

adalar'ın en iyi 6 plajı

Büyükada Blue Beach
Büyükada’da denize girmek isterseniz Blue Beach de bir diğer seçenek. Denizi kumluk ve çok derin olmadığından çocuklu ailelerin denize girebileceği bir yerdir. Ayrıca denizin içerisinde bir de hamak ve salıncak var. Haftanın her günü yüksek olmayan sabit bir fiyatla girilebiliyor. Yemek yiyebileceğiniz bir kafesi de var. Adalar’ın en iyi 6 plajı içindeki bu plaja da tek olarak girilemediği için aileler için uygun bir yer ama geniş bir kumsala sahip değil. Büyükada’nın en geniş kumluk alanı Yörükali Plajı’na ait.

adalar'ın en iyi 6 plajı

Nakibey Plajı
Büyükada’nın en iyi plajlarından bir diğeri de yine bir aile plajı olan Nakibey Plajı. Merkeze oldukça yakın olan bu plaja faytonla da gidebilirsiniz. Bu plajda da yemek yiyebileceğiniz bir kafe bulunuyor. Denizi çocuklarla gitmek için uygun ama çok geniş bir kumluk alanı yok.

adalar'ın en iyi 6 plajı

Adalar’da Keyifli Vakitler Sizi Bekliyor!

Heybeliada Ada Beach Club
Büyükada’dan sonra gelelim Heybeliada’ya. Eğer buraya yolunuz düşerse Adalar’ın en iyi plajları arasında sayılabilecek olan Ada Beach Club’da da denize girebilirsiniz. Öncelikle belirtmeliyiz ki bu plajın etrafı çam ağaçları ile kaplı ve bulunduğu yer de Çam Limanı Koyu. Bu yüzden güzel bir manzarası var ve oldukça dinlendirici bir yer. Merkezden teknelerle kısa sürede varabileceğiniz Ada Beach Club, giriş ücreti içerisine diğer hizmetlerle birlikte mini golf alanı da dâhil. Burada yemek yiyebileceğini bir kafe de var.

adalar

Heybeliada Aqua Green Beach Club
Aqua Green Beach Club, herkesin eğlenebileceği bir su kaydırağına da sahip oldu için Adalar’ın en iyi 6 plajı arasında sayılıyor. Kaydırak alanı da yeterince geniş olan bu plaja Heybeliada iskelesinden ücretsiz olarak gidip dönebilme imkânınız var. Hem balık yemekleri hem de farklı yemekleri sunan bir restoranı da bulunuyor. Sekiz yaş altı çocukların ücretsiz, 8’den büyük olanların tam ücret vererek girebileceği bu plaj da hem deniz keyfi hem de güzel bir manzara sunuyor.

adalar

Burgazada Madam Martha Koyu
Büyükada ve Heybeliada dışında Adalar’ın en iyi 6 plajı sıralamasına Burgazada’daki Madam Martha Koyu’nu da dâhil etmeliyiz. Sait Faik’in adası olan Burgazada’nın en güzel yerlerinden birisi olan Madam Martha Koyu’nda ücretsiz olarak denize girmek mümkün. İskeleden sonra yürümeniz gereken yaklaşık yarım saatlik bir yol var. Biraz da yokuş aşağı indikten sonra buraya varıyorsunuz. Şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz ama bu plajda genel olarak herkes havlusunu bir yere serip denize girebiliyor.

adalar

Yemek için hazırlıklı gelmeniz iyi olur çünkü etrafında kafe ya da restoran yok. Manzarası güzel ve rahatlatıcı olan bu koy, yıllar önce burada yaşayan ve yılın her ayı denize giren Madam Martha’dan almış ismini. Güzel bir manzarada pek de para harcamadan deniz keyfi yapmak isterseniz tam bu koy size göre.  

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: 

Burgazada Plajları: Sait Faik’in Adası, Doğal Bir Güzellik

Kınalıada Plajları: Adalar’ın En Küçüğü Kınalıada’da Yaz

Burgazada Plajları – Şehrin Kalabalığından Uzak Deniz Tatili

Büyükada Otel: Büyükada Otelleri Rehberi

Büyükada Gezi Rehberi: Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri