İstanbulPlaj Önerileri

Ağva’da Sakinliğiyle Ünlü Harika Bir Plaj: Şuayipli Plajı

Ağva Plajları

İş hayatının stresinden, trafikle boğuşmaktan yorulanlar ve maviliklere tutkun olanların sığınabileceği Şuayipli Plajı tatilcilerin uğrak noktası oluyor!

Şuayipli Plajı Hakkında

İstanbul’un Karadeniz’e kıyı şeridi olan Ağva’ya gelerek Şuayipli Plajı‘nda mutlaka denize girmelisiniz. İstanbul’un incisi olan Ağva’da gidilebilecek sakin plajlar arasında yer almaktadır.

Şuayipli Plajı, 3 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde bir kumsala sahiptir. Denizi bir anda derinleşmemektedir. Şuayipli Plajı’nın sığ denizi çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de oldukça uygundur. Yaz aylarının boğucu sıcaklarından Karadeniz’in serin sularına kendinizi bırakarak özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.

Şuayipli Plajı Nerede, Nasıl Ulaşılır?

Ağva’ya ulaşabilmek için en kolay güzergâh, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra yaklaşık 10 kilometre sonra Şile yolu sapağına sapmaktır. Şile’ye doğru ilerlemeye devam ederken Şile’nin merkezine girmeden Ağva tabelalarıyla karşılaşacaksınız. Bu tabelaları takip ederek Şuayipli Köyü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tatilinize kullanacağınız rotanın eşsiz manzaraları ile başlamak isterseniz Kavacık- Polonezköy-Şile güzergâhını kullanarak Şuayipli Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Şuayipli Plajı’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

Ilık denizin kusursuz serinliği ile keyifli bir hafta sonu geçirmek isterseniz Şuayipli Plajı tam size göre. Güneş, denizi ve kumsalı ısıtırken kendinizi sakin sulara bırakabilirsiniz çünkü Şuayipli Plajı’nın suları oldukça sığdır. İster ailenizle ister tek başınıza gidebileceğiniz plajda kafa dinleyebilirsiniz.

Kumsalda güneş batarken keyifli bir yürüyüşe çıkabilir veya voleybol maçı yapabilirsiniz. Mutlu bir tatil geçirmek isteyenler burada kamp tesislerinde konaklayabilirler. Şuayipli Plajıyla denizin tadını çıkardıktan sonra kamp alanında ateş yakarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Denizin tertemiz sularında gününüzü geçirdikten sonra kumsaldan Ağva sahiline kadar yürüyebilirsiniz. Ağva’yı gezdikten sonra nehirde bisiklet turu sosyal ve mutlu bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Şuayipli Plajı‘nda güvenlik için pek çok cankurtaran bulunmaktadır. Ayrıca kumsala kendi şemsiyenizi getirebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz bunun için bir de işletme bulunmaktadır. Bölge, aileleri ile birlikte gelen ziyaretçilerin çocuklarıyla kumdan kaleler yapabileceği oldukça müsait bir alana sahiptir.

Şuayipli Plajı‘na uğramışken planlarınıza Ağva, Mavi Koy, İmrenli Köy, Şile gibi yerleri de ekleyerek keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Dönüş yolunda fırsat bulursanız diğer köylere uğramayı unutmayın!

İlginizi çekebilir İstanbul’da Denize Girilecek Yerler: Çilingoz Plajı

Şuayipli Plajı Çevresi Konaklama

Günübirlik ziyaret edebileceğiniz Şuayipli Plajı turunuzu birkaç günlük olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Konaklama için Ağva bölgesindeki pansiyon ve otelleri tercih edebilirsiniz.

Çadır kurmak için alanlar da mevcuttur. Dilerseniz Şuayipli içinde çadır kiralayabilir dilerseniz çadırınızı yanınızda getirebilirsiniz. Ayrıca bölgede bungalovlar da mevcuttur.

Daha fazla gezi fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri