Konserler

Ahmet Aslan konseri ne zaman? Ahmet Aslan kimdir?

Ahmet Aslan Konseri Nerede

Ahmet Aslan konseri için geri sayım başladı. Ahmet Aslan İstanbul’da hayranları ile buluşarak konser verecek.

AHMET ASLAN KİMDİR?

1971 yılında Tunceli’de doğan Ahmet Aslan, Anadolu ezgilerini kendine has usulü ile yorumlayan besteci ve şarkıcıdır. Üniversite eğitimi için 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’nı kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Eğitiminin ardından profesyonel müzik kariyerine başlayan Ahmet Aslan, mezun olduktan sonra 1996 yılında Almanya’ya taşınarak hayatını Almanya’da sürdürmektedir.

2003 yılında “Va u Waxt(Rüzgar ve Zaman)” isimli İlk solo albümünü yayınlayarak profesyonel müzik kariyerinde ilk adımı atmıştır. İlk albümünde müzik severlerin dikkatini çekmeyi başaran Ahmet Aslan, 2008 yılında “Veyve Milaketu(Meleklerin Dansı)” isimli ikinci albümünü hayranları ile buluşturmuştur.

Dünya müziklerine ilgi duyan Aslan, 2008-2012 yılları boyunca Codarts University for the Arts’ta Dünya Müzikleri eğitim almıştır. Eğitim gördüğü yıllarda kendine has, klasik gitar ile bağlamayı birleştirerek Süleyman Aslan ile birlikte müzik enstrümanı yapmıştır. Bu aletin adını da DITAR koymuştur.

2015 yılında kendine has geliştirdiği enstrümanı ile Na-Mükemmel isimli albümünü yayınlamıştır. Hayranlarınca çokça beğenilen bu albüm ayrıca müzik dünyasında bir olması nedeniyle de ayrıca önemlidir. Yıllarca birçok müzisyenle birlikte düet yaparak single şarkılar yayınlayan Aslan, son olarak 2019 yılında Dornağe Budelay isimli albümünü yayınlamıştır. Bu albümün en önemli özelliği geçmişten günümüze kadar gelen halk ezgilerini kendine has tarzıyla yorumlayarak hayranlarıyla buluşturmuştur.

AHMET ASLAN EN SEVİLEN ŞARKILARI

Susarak Özlüyorum

Minnet Eylemem

Tanımadığım Ten

Şu Dağlarda Kar Olsaydım

Üryan Geldim

Giresun’un İçinde

Şu Kanlı Zalimin Ettiği İşler

Dermanın Olayım

Seher Yeli Nazlı Yare

Şu Yalan Dünya

AHMET ASLAN KONSERİ NE ZAMAN VE NEREDE?

Ahmet Aslan konseri için geri sayım başladı. Ahmet Aslan, 2 Aralık 2021 saat 20:30’da Trump Sahne İstanbul’da sevenleri buluşacak. Konserin bilet fiyatı standart 100 TL’dir.

KONSER KURALLARI

-Konsere 8 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır.

Konser alanına girişte misafirlerin en geç 48 saat önce yapılmış PCR testi sonucu ya da aşı kartını görevlilere göstermesi gerekmektedir.

-Konser esnasında misafirlerin pandemi önlemleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında toplum sağlığını riske atacak tutum ve davranışlarda bulunmaması önemle rica olunur. Maske takmamakta ısrar eden misafirler konser alanına alınmayarak bilet iadesi yapılacaktır.

-Misafirlerin rahatını bozacak davranışlarda bulunan kişilerin organizasyonu gerçekleştiren firma tarafından bilet iadesi yapılarak, konser alanına almama hakkı bulunmaktadır. Bu nedenle tüm misafirlerin bu konuya dikkat etmesi rica olunur.

Sizin için önerdiğimiz bir başka konser: Taylan Erler konseri ne zaman? Taylan Erler kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri