Keşfet

Anne Babalar Dikkat! Her Öğrenciye 5104 TL Karne Hediyesi

Öğrenciye Karne Hediyesi

Başarı Teşvik Programı, Türkiye’de ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak 5104 TL destek sağlayan bir programdır. Bu program, öğrencilerin kısa vadede okul başarılarını artırmayı amaçlamaktadır. Başarı Teşvik Programı ile uluslararası üniversite sıralamasında ilk 500 üniversiteden birine yerleşen öğrencilere eğitim hayatları boyunca yol, barınma ve burs desteği verilmektedir. Ortaokul ve lisede öğrenim gören başarılı öğrencilere ise yılda iki kez olmak üzere asgari ücretin %60’ı kadar destek sağlanmaktadır.

Karne Hediyesi Kimler Alabilir

Başarı Teşvik Programı’ndan devlet okullarında öğrenim gören ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri faydalanabilir. Sınıfında ilk 3’e giren ve okulunda ilk 5’e girmeyi başaran öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler ve sosyal yardım alan ailelerin çocukları bu hediye programından yararlanabilirler.

Sunulan Karne Fırsatı Nasıl Alınır?

Ailelerin başvuruda bulunabilmeleri için öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlardan birinden faydalanmaları gerekmektedir. Eğer sosyal yardım alıyorsanız, başvurunuzu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Sosyal yardım almayan ancak ihtiyaç sahibi aileler ise yine e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler.

5104 TL Karne Hediyesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuruyu yapacak olan aileler, başarılı bir karne getiren ve takdir veya teşekkür belgesi alan öğrencileriyle birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat başvurmalıdırlar. Bu vakıflara, kaymakamlık binasından ulaşabilirsiniz.

Başarı Teşvik Programı, başarılı öğrencilerin teşvik edilmesi ve motive olmalarının sağlanması amacıyla hayata geçirilmiş bir destek programıdır. Bu program, öğrencilere başarılarının karşılığını vererek, daha iyi bir eğitim almalarını teşvik etmektedir. Detaylı bilgi ve başvuru süreciyle ilgili daha fazla bilgiye e devletten ulaşabilirsiniz.

Başarı Teşvik Programı, devlet okullarında eğitim alan ilköğretim ve lise öğrencilerine yöneliktir. Öğrencilerden sınıfında ilk 3 e girenler, okulunda ilk 5 e girmeyi başaranlar ve takdir/teşekkür belgesi alanlar bu programa dahil olabilir. Ayrıca sosyal yardım alan ailelerin çocukları da bu hediye programından faydalanabilirler. Program, öğrencilere teşvik etme amacıyla uygulanmaktadır.

Daha fazla gezi fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Beykoz Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri