AntalyaKamp Tatilleri

Antalya Kamp Yapacak Yerler: Olympos Kamp Tatili

Antalya Kamp Alanları

Stresten ve gürültüden uzak bir yerde kamp tatili kaçamağına ne dersiniz? Cevabınız evet ise bizimle Olympos kamp tatili yolculuğuna katılın!

Antalya Olympos Hakkında Kısa Bilgi

Antalya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir kıyı kentidir. Akdeniz Bölgesi’nde bulunan en büyük kent olma özelliğine sahip olan şehir yüzölçümü bakımından incelendiğinde Türkiye’nin altıncı en büyük şehri olarak kayıtlara geçmiştir. Nüfusu bakımından da oldukça kalabalık olan şehir yapılan son nüfus sayımlarına göre 2 milyon 548 bin 308 kişilik bir nüfusa sahip olması neticesinde ülkenin en kalabalık beşinci kenti olma özelliğine sahiptir. Antalya ili gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi yapıları ile herkese unutulmaz bir kamp tatili fırsatı sunabilecek nitelikte bir bölgedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist özellikle yaz dönemlerinde tatil noktası olarak Antalya’yı tercih etmektedir.

olympos kamp tatili

Antalya sadece turistik bir kent değil aynı zamanda mükemmel bir kamp yeridir. Özellikle de Olympos Kamp Tatili size şehrin tüm yorgunluğunu unutturacaktır!

Turunçgilin merkezi olarak bilinen şehirde en büyük ekonomik yön turizm ve turunçgil yetiştiriciliğidir. Tarihi özellikleri ele alındığında ise Paleolitik gibi çok eski dönemlere dayanan bir tarihi olduğu görülmektedir. Tarih sahnesine çıkışının bu denli eski dönemlere dayanması neticesinde Antalya, Türkiye’de içinde en çok antik kent bulunan şehir unvanını kazanmıştır. Doğanın ve tarihi güzelliklerin birleşimi olan bu yerde tatil yapmak herkesin hayali olmaktadır.

Antalya’da Kamp Tatili Yapmak

Antalya, otel, pansiyon, yazlık gibi pek çok tatil türüne elverişli ve bu alanda kendini geliştirmiş bir şehirdir. Bu şehirde kamp tatili yapmak da harika bir fırsattır. Antalya’nın Olympos bölgesinde birden fazla kamp alanı bulunmaktadır ve bu alanların hepsi birer tatil fırsatı sunmaktadır. Olympos Kamp tatili için kurulan alanların temizliği, tesis içerisinde ziyaretçiler için hazırlanan alanlar ve Antalya’nın berrak denizi ile bu bölgelerde tatil yapmak unutulmaz bir serüven olacaktır.

olympos kamp tatili

Saydığımız kamp alanlarının özelliklerine bakacak olursak, doğa ve alternatif turizmin iç içe olduğu bu kamp alanlarında genel özelliklere bakıldığında; 7/24 temizliği sağlanan tuvaletler, bar, yüzme havuzu, elektrik, su alanları, restoran ve kafeler, buzdolabı, internet, masa ve sandalye seçeneği gibi pek çok opsiyon bulunmaktadır. Ayrıca gelecek olan ziyaretçiler için yeterli büyüklükte çadır ve karavan alanları da bulunduran tesisler güzel ve rahat bir tatil fırsatı oluşturacaktır.

Ayrıca listede yer alan kamp alanlarının her biri denize yakın olmakla birlikte bazıları denize sıfır konumda bulunmaktadır. Bu alanlarda kamp tatili için hem kendi çadırınızı getirip kurmanız hem de çadırsız geldiğiniz taktirde var olan çadırları kiralamanız mümkündür. Etrafı ağaçlarla kaplı olan bu kamp alanlarında hamak, salıncak kurmak gibi ekstra faaliyetleri de gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

Kamp alanlarının bazılarında ise tesis içerisinde pansiyon faaliyeti verilmektedir. Yani çadırsız geldiğiniz taktirde tatilinize ister kiralık çadırlarla isterseniz bungalov tarzı odalarda kalarak devam etme imkânınız bulunmaktadır. Doğanın içinde bulunan tesislerin bünyesinde var olan odaları da ağaç evleri andırmaktadır. Bu sayede sakin, huzurlu ve eğlenceli bir tatil fırsatı yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

Olympos Kamp Tatili İçin Ulaşım Nasıl Yapılır?

Kamp tatili yapacağınız Olympos bölgesine ulaşmak için birden fazla opsiyon bulunmaktadır. Bulunduğunuz konuma göre ulaşım türünü seçmeniz doğru bir yol olacaktır. Fakat nereden gelirseniz gelin Olympos’a ulaşmak için ilk durağınız Antalya olacaktır. Daha sonrasında Antalya’dan kalkan minibüs ve servisler ile Olympos’a ulaşmanız kolay olacaktır.

Antalya olympos kamp tatili
İlginizi çekebilir Antalya’nın Mavi Dünyası: Kemer Gezisi

Olympos Kamp Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Olympos bölgesi kamp tatili için oldukça elverişli olmasının yanında doğayla iç içe olması neticesinde sinek sorununu beraberinde getirmektedir. Bunun için yanınızda sinek kovucu spreyler bulundurmanız işinize yarayacaktır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri