Sanal Gezi Turları

Assos Ören Yeri Sanal Turu: Çanakkale Assos Antik Kenti

Assos Antik Kenti Nerede?

Çanakkale’nin içinde yer alan antik kentlerden biri olan Assos’u oturduğunuz yerden ziyaret etmek isterseniz Assos Ören Yeri sanal turu tam sizler için!

Çanakkale Assos Ören Yeri Sanal Turu Hakkında

Assos Ören Yeri, Çanakkale iline bağlı Ayvacık ilçesinde bulunur. Assos Antik Kenti hakkında bilgi almak, Çanakkale Assos Ören Yeri gezisi hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek istiyorsanız, hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.

Çanakkale iline bağlı bulunan Ayvacık ilçesindeki Behram köyünde yer alan Assos Antik Kenti, denizden yaklaşık 240 metre yükseklikte bulunan bir kayalık üzerine kurulmuştur. Sizlere Çanakkale Assos Ören Yeri gezisi hakkında bilgi vermeden önce, gelin biraz Assos antik Kenti’nin tarihi hakkında konuşalım.

assos ören yeri sanal turu

2017 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne giren Assos Antik Kenti, kurulduğu MÖ 700 yılından itibaren bir liman kentidir. Assos Antik Kenti’nin koruyucusu olarak Yunan tanrıçası Athena kabul edilir. Athena Tapınağı, Antik Kent’te en çok ziyaret edilen alanlardan biridir.

Bir Çanakkale ya da Ege gezisi planlıyorsanız mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan antik kenti, sanal müze türü ile de gezmeniz mümkün. Çanakkale Assos Ören Yeri sanal turu nasıl yapılır anlatmadan önce, ulaşımı nasıl sağlayacağınız hakkında da bilgi verelim.

Kendi aracınız ile Ayvacık ilçesine daha sonra ise yaklaşık 17 kilometrelik bir yol ile Behram köye ulaşmanız mümkün. Ancak toplu taşıma ile ulaşımınızı sağlayacaksınız önce otobüs, feribot ya da uçak ile Çanakkale il merkezine ulaşmalısınız. Sonra önce Ayvacık ilçesine daha sonra ise ilçe merkezinden hareket eden dolmuşlarla antik kente ulaşmanız mümkün.

Assos Sanal Gezi Turu Nasıl Yapılır?

Farklı toplu taşıma araçlarıyla ya da kendi aracınızla Çanakkale Assos antik kentini ziyaret etmeniz mümkün. Ancak özellikle içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında gezi planlarınızı tekrar değerlendirecek olursanız, ya da evinizden sadece bilgisayarınızdaki bir internet sitesine girerek herhangi bir sanal müzeye gezebileceğinizi düşünürsek; Çanakkale Assos Ören Yeri gezisi yapmanın oldukça mantıklı ve kolay olduğunu göreceksiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey internet sitesi üzerinden Çanakkale Assos ören yeri sanal müzesi turunu seçmek ve sanal gezinize başlamak. Sizler için aşağıya müzeye gitmeniz için buton bırakıyoruz!

assos ören yeri sanal turu

Sizlere Çanakkale Assos Ören Yeri sanal turu boyunca eşlik edecek oklar ile gezi nizi tamamlamanız oldukça kolay. Öncelikle giriş kısmı ile sanal gezinize başlıyorsunuz. Antik kentte bulunan sarnıçlar, Athena tapınağı, Batı nekropolis, Batı kapısı, Agora, Batı kilisesi ve tiyatroyu 360 derecelik bir açıyla gezmeniz mümkün.

İstediğiniz detaya yakınlaşabildiğiniz, oklar rehberliğinde kolaylıkla tamamladığınız sanal müze turları ile; ülkemizdeki çoğu ören yerini evinizde, oturduğunuz yerden ve istediğiniz saatte gezmeniz mümkün!

muze butonu

Ayrıca ilginizi çekebilir: Van Müzesi Sanal Turu ile Birçok Medeniyeti Tanıyın!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri