Piknik Yerleri

Aydos Ormanı Piknik Alanı: İstanbul’un Gözü

Aydos Ormanı Gezi Rehberi

Aydos Tepesi ve Aydos Gölü ile bir fenomen haline gelmiş Aydos Ormanı piknik alanı kafa dinlemek için sizleri bekliyor, şimdiden iyi eğlenceler!

Aydos Ormanı Piknik Alanı Hakkında

İstanbul’un üç ilçesinin kesişimi bir bölgede sayılan Aydos Ormanı çevresinde Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ilçelerinin yerleşim alanlarıyla çevrilidir. Aydos Ormanı, hafta sonları oldukça yoğun olan bölgelerdendir. Hafta içi telaşından sıyrılan ve sevdikleriyle güzel dakikalar geçirmek isteyenlerin sık sık tercih ettiği piknik alanlarından olduğunu söyleyebiliriz. Aydos Ormanı piknik alanı içerisinde bulunan gölün kenarında mangal yapabilirsiniz ya da yalnızca piknik etkinliğiyle kalmayıp bu gölde balık tutabilirsiniz. Birçok seçenek mevcut ve bunların hepsi Aydos Ormanı ile mümkün.

Aydos Ormanı, geçmişte Anadolu yakasını adeta kaplayan ormanlardan arta kalan bir parçadır. Aynı zamanda Yedi Tepeli Şehir İstanbul’un en yüksek noktası da, 537 metreyle, Aydos Ormanı içinde bulunan Aydos Tepesi’dir. Aydos Ormanı piknik alanı hem İstanbul’u tam tepeden görebilir hem de içeride bulunan göl kenarında piknik yapabilir ya da balık tutabilirsiniz.

aydos ormanı piknik alanı

Aydos Ormanı içerisinde büyük bir canlı çeşitliliği vardır. Aynı zamanda canlı çeşidi bakımından zengin olduğu kadar oksijen bakımından da zengin olan Aydos Ormanı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde avlanma için kullanılmış bir alandır. Tarihi önemi de olan bu yerde sakin ve mutlu bir piknik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aydos Ormanı’na Ulaşım ve Fiyatlar

Otomobil ile yolculuk yapmak isteyenler için E-5 ve TEM’i kullanmak uygun bir tercih olacaktır. Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerini takip ederek otomobille Aydos Ormanı piknik alanı için ulaşım sağlanabilir. Otomobille geldiğinizde içeri girebilmeniz için 22 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekiyor.

Otobüsle gelmek isterseniz Kadıköy’den kalkan 21U Uğurmumcu – Kadıköy hattındaki otobüsleri kullanabilirsiniz. Çamlık durağında indiğinizde Aydos Ormanı’na 50 dakika içinde ulaşmış olacaksınız. Ormanın kullanılan 5 kapısı bulunur, kullandığınız otobüsler 1 ve 2 numaralı kapılar önünde duracaktır. Otobüsten inip yaya şekilde içeri girecekseniz 8 TL vermeniz gerekiyor. Eğer öğrenciyseniz içeri girme fiyatı 4 TL olmaktadır.

aydos ormanı piknik alanı

Minibüsle yolculuk etmek isterseniz Kartal’dan direkt Aydos Ormanı’na giden minibüsler mevcuttur. Bunun dışında minibüsle içeri girmek için 60 TL gibi bir giriş ücreti, otobüsle girmek için 160 TL giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Bunun yanında ATV araçla, akülü araçla ve motosikletle içeri girebilmek mümkün. ATV araçlar için 12 TL, akülü araçlar için 9 TL, motosikletler için 14 TL ödemeniz gerekiyor. Şimdiden iyi eğlenceler dileyelim.

Tavsiyeler

İlginizi çekebilir: Heybeliada Piknik Alanı: Bol Avantajlı Bir Piknik İmkanı

Aydos Ormanı piknik alanı gölünün kenarında piknik yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Bu gölün manzarası o kadar güzel ki göl kıyısı kesinlikle en kalabalık yerlerden oluyor tam da bu sebeple eğer piknik yapacaksanız kesinlikle erkenden gelip yerinizi almalısınız. Aynı zamanda balık tutmak için ve izinli biçimde kamp yapmak için ideal bir yer.

aydos ormanı piknik alanı

Mangal yapmak istemezseniz Aydos Ormanı içerisindeki restoranlardan karnınızı doyurabilirsiniz. Fiyatlar çok da pahalı değildir.

serkan sayoğlu

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu