Aktiviteli Tatiller

Balon Turu: Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya

Kapadokya'da Sıcak Balon Turu

Tarihi ve romantik cennet Kapadokya’da bir güzel deneyim: Balon turu. Yapabilecekleriniz arasında en iyisi olan Kapadokya balon turu detayları yazımızda.

Romantik bir diyar: Kapadokya. Tarihi değeri, bütünlüğüyle bir sanat oluşturan yerleri ile ek çok ziyaretçisi olan bir bölge. Değerlerini, görmeye gelenlere çok güzel ve bütün detaylarıyla sunmakta. Büyük resimden de baksanız küçük resmi de görseniz vadileri, Peri Bacaları, kamp alanları ile gezi alternatifleriniz içerisinde de müthiş bir doyum kaynağı. Güzel Atlar Diyarı Kapadokya deyince aklımıza gelecek ilk aktiviteler arasında balon turu yer alıyor. Gelin, bu doğal ve beşeri kazanımlar sunan cennette yapacağınız balon turunuzda sizi neler bekliyor birlikte bakalım.

Kapadokya Ulaşım Alternatifleri

Kapadokya’ya varmak için iki alternatifiniz bulunmakta. İlk olarak Kayseri Havalimanı’na ya da Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na varabilir ve sonrasında alandaki servisler aracılığı ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

kapadokya balon turu

Haricinde, hangi şehirde olursanız olun Nevşehir’e karayolu ile ulaşmanız mümkün. Otogardan Kapadokya’ya geçecekseniz de yine alandaki araçlar sizi bölgeye ulaştırmak için bekliyor olacaklar. Artık balon turu deneyiminize yavaş yavaş yaklaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları İçerisinde Sizleri Neler Bekliyor?

Öncelikle; gün doğumu sırasında gerçekleştireceğiniz balon turları dahilinde Kapadokya’yı en yukarıdan, bütün detaylarıyla görmenin heyecanını ancak yaşayarak anlayabileceğinizi söylemeliyiz. Öyle ki, gün yerleşkeye doğarken siz yukarıdan aydınlıkla birlikte bu cenneti kucaklamış olacaksınız.

Balon turunun eğitimli kişiler tarafından düzenlendiğini ve balon turlarında kazanın en az rastlanır vakalar olduğunu hatırlatmak isteriz, korkusu olan varsa detayları ek olarak araştırıp içini rahatlatmak da isteyebilir. Yine de yoğun bir biçimde yükseklik korkusu ya da panik atak yaşıyorsanız ya da hamileliğiniz varsa balon turu için uygun koşullarda olmayabilirsiniz. Ameliyat durumları da kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

kapadokya balon turu

Bütün bunlarla birlikte balon turu yolculuğunuz en az bir saat sürecek olup gün doğumunda Kapadokya’yı doya doya izleme imkanını size sunacak niteliktedir. Balonun büyüklüğü ve kişi kapasitesine göre balon turu için 12 ile 16 kişi sayısı arasında kişi balona alınmaktadır. Hava koşullarına göre turların düzeni değişebilmekle birlikte yaz sezonunda da kış aylarında da ayrı özel Kapadokya…

Sabah 4.30’dan sonra konakladığınız alanlardan alındığınız Kapadokya balon maceranız dahilinde; uçuş öncesi kahvaltı, bir saatlik uçuş ve uçuş sonrası ikramları ile katılım sertifikanız yer alıyor. Toplamda ise 3 ile 3.5 saat kadar zamanınızı balon turunuz için ayırmış oluyorsunuz. Aynı zamanda fiyatlar kişi başı 200-250 euro aralığında.

Kapadokya Balon Turu İlgilileri İçin Hatırlatmalar!

İlginizi çekebilir: Karavanla Kapadokya Kampı İçin Rotası Hazır!

Balona 6-12 yaş arasında çocuklar alınıyor ve 6 yaş grubu buna dahil değil. Haricinde, havanın her sezon sabah saatlerinde çok serin olduğunu ve aksesuarlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini eklemek gerek. Bütün bunlar dışındaysa Kapadokya balon turu unutamayacağınız bir deneyim olacak!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri