Festivaller

Beykoz Su Sporları Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Beykoz Su Sporları Şenliği Hakkında

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Beykoz Su Sporları Festivali’ nin amacı sahilin güzelliğine dikkat çekmek ve ilçe sakinlerinin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak.

Beykoz Su Sporları Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

2021 yılı içerisinde festival haberleri doğrultusunda alınan bilgilere göre Beykoz Su Sporları Festivali tahmini başlangıç tarihi 24 Temmuz, bitiş tarihi ise 25 Temmuz. Beykoz Belediyesi sahilin güzelliğine dikkat çekmenin yanı sıra bu festival ile turizmi canlandırmayı da amaçlıyor. 2021 yılı temmuz ayında yapılacak olan festivalin etkinlik programı henüz açıklanmadı. En son 2019 yılında gerçekleştirilmiş olan Beykoz Su Sporları Festivalinin etkinlik programı ile hemen hemen aynı doğrultuda olması bekleniyor. 2019 yılı 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılan festivalde ilk olarak Türkiye’nin birçok kulübünden sporcuların katıldığı aynı zamanda da halka açık ödüllü pek çok yarışma düzenlendi. Beykoz sahilinin Boğaz’ın en mavi ve uzun sahili olması da bu yarışmalara renk katan başka bir unsur.

beykoz su sporları festivali

Yaz ayına renk katan ve Beykoz’un güzel sahilini daha da şenlenmesine vesile olan profesyonel sporcuların karşılaşacağı yarışmalar düzenlenmektedir. Beykoz Su Sporları Festivali sadece profesyonel yarışmacıların katılabileceği yarışmalardan ibaret değildi. Halka açık ödüllü yüzme ve yağlı direk yarışmaları da etkinlik programına eklenmişti. Bunun yanı sıra etkinlik programında flyboard gösterileri de yer alıyordu. Festivalin ilk günü su jeti yarışı hariç bahsedilen diğer yarışmalar ve flyboard gösterileri yapıldı. Beykoz Belediyesi yüzme yarışı için 14-18 yaş aralığındaki gençlerin, yağlı direk yarışı için ise 18 ve üzeri ilçe sakinlerinin Çözüm Merkezi’ne başvurabileceklerini duyurmuştu. Bu yarışmacıların birincilerine 750 TL, ikincilerine 500 TL, üçüncülerine ise ‘50 TL ödül verileceği açıklandı. Ayrıca halka açık iki yarışmanın da kontenjanı 100 kişi olarak belirlenmişti.

beykoz su sporları festivali

İlginizi Çekebilir Erbaa Yaprak Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Festivalin son günü ise sporcuların su jeti yarışlarına ayrılmıştı. Sabah saatlerinde kadınlar ve gençler kategorisinde başlayan yarışlar gün boyu farklı kategoriler ile devam etti. Belediye Başkanı Murat Aydın Beykoz Su Sporları Festivali hakkında konuşurken Beykoz’da geçmişte olduğu gibi bugün de nesillerin deniz ve su ile iç içe büyümesini arzu ediyoruz. Bu nedenle gerçekleştirmiş olduğumuz su sporu festivalini gelenekselleştirmek için uğraşıyoruz, İfadelerini kullandı. Ayrıca yeni kurulan kulüplere ve spora vereceğimiz destek ile hem sahilimizi canlandırmış olacağız hem de ilçemiz su sporlarının merkezi haline gelecek ifadelerini söylediklerine ekleyerek sözlerini noktaladı.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri