Keşfet

Bodrum Yalıkavak Gezilecek Yerler

Yalıkavak Gezi Rehberi

Yalıkavak, hemen hemen herkesin artık adını duymaya alıştığı ve tatilcilerin en çok geldiği tatil beldesidir. Ünlülerin ve fenomenlerin tercih ettikleri Yalıkavak’ ın gece hayatı çok eğlenceli olduğundan yaz aylarında en fazla tercih edilen tatil alanlarındandır. Sadece gece hayatı değil denizinin güzelliği, kumsalı ve koyları ile görülmeye değer bir yerdir. Buraya sadece ülkemizden değil yurtdışından da çok fazla tatilci gelmektedir.

Dinlenmek için size 3-4 gün yeterli olacaktır. Plajlar, marinalar ve gezilecek yerler ile tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Halka açık Yalıkavak plajı ise temiz ve otellerin ortasında olduğu için çok kalabalıktır. Fakat Yalıkavak’a hayran kalacağınızdan birbirinden güzel koyları mutlaka keşfetmelisiniz.

Eminim gitmek istemeyeceksiniz bir an öce geri gelmek için sabırsızlanacaksınız ruhunuz burada kalacak. Çünkü buranın eşsiz manzaralarını unutamıyorsunuz sahili, kum, denizi kısacası her yer benliğinize işliyor bırakmak istemiyorsunuz evet biz de ayrılamadık. Yalıkavak her sene  uğrayacağımız ajandamızda ekleyeceğimiz bir tatil beldesidir.

2-5

Yalıkavak’ta Gezilecek Yerler

Yalıkavak doğası ve koyları ile harikulade bir tatil bölgesidir. Buraya gelip görmeden gitmemeniz gereken yerler;

  • Küdür halk plajı,
  • Yel değirmenleri,
  • Dibekli han kültür ve sanat köyü,
  • Geriş köyü,
  • Yalıkavak kaya mezarları,
  • Tilkicik plajı,
  • Palmarina ( marina ) da bulunan yatları kiralaya bilir ve deniz sefası yapabilirsiniz.

Burada adeta farklı bir dünyadaymışsınız gibi yaşıyorsunuz huzurlu olduğunu düşünüyorum , şehirden yoğun tempodan çalışmaktan biraz uzaklaşıp kafa dinleyeceğiniz mekânlardan bir yer.

Yalıkavakta Hangi Yemekler Yenir?

Ege mutfağı zeytinyağlı yemekleri ve bol sebzeleri ile çok lezzetli bir mutfaktır. Yalıkavak’ta yerli ve yabancı birleşiyor. Dünya mutfağı adeta burada toplanmış. Yerli yabancı turistlerin akın etmesi ile restoranlar da her çeşit yemek mevcuttur, yoğun olan Yalıkavak gece hayatı da çok hareketli gündüz deniz kum sahil derken gece de tabi ki bitmiyor clup ve canlı müzikler eşliğinde tatilciler,  tatilin keyfini çıkartıyor.

Eğer kalabalık ve yüksek ses hoşunuza gitmiyor ise sahil kenarında isterseniz yürüyüş yapabilirsiniz veya isterseniz de ateş başlarında kendi halinde gitar çalıp şarkı söyleyenlere eşlik edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri