Seyahat Haberleri

Çat Vadisi Ziyaretçileriyle Buluşmak İçin Gün Sayıyor!

Çat Vadisi Gezilecek Yerler

Kapadokya şehrinin gizli cenneti diyebileceğimiz Çat Vadisi, içerisinde bulunan doğal kayalarıyla ve kaplı kanyon şeklindeki yapısıyla turizmin gözde mekanlarından biri olmak ve turizmden hak ettiği payı almak için hazırlanıyor. Çat Belediyesi bu bölgede sürdürdüğü çevre temizleme çalışmalarını da arttırdı. Vadi, yapılan tur aktivitelerinin bir parçası olacak.

Kapadokya’daki Çat Vadisi Ziyaretçilerini Beklemeye Başladı!

Kapadokya turizm bölgeleriyle arasında yaklaşık 20 kilometre bulunuyor. Çat Vadisi hem tarihi hem doğal güzellikleri sayesinde turistlerin ilgi odağı haline gelecekmiş gibi görünüyor. Belediye Başkanı İbrahim Ertürk, Çat Beldesi’nin uzun yıllardır hak ettiği değeri alamadığını belirterek ortaya koymuş oldukları projelerle İlkbahar mevsimiyle birlikte turizme açılamasını ve ziyaretçilere ev sahipliği yapmasını kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.

“Sıcak Hava Balonu Turları Başlayacak”

Bunun yanında İbrahim Ertürk, vadinin diğer turizm yerleriyle arasında bulunan yakın mesafeye dikkat çekerek ulaşımda hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını da ifade etti ve ileriki aylarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden gerekli izinler alınmasıyla sıcak hava balon turlarının başlayacağını da açıkladı. Vadiye bağlanan dört ayrı yol olduğunu ve buralarda atlarla veya arazi araçlarıyla turlar yapılabileceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca bahsedilen sıcak hava balon turları için de deneme gerçekleştirdiklerini ve başarıyla sonuçlandığını ifade etti. Ertürk, Çat Vadisi çevresinde ve Çat Beldesi’nde konaklama tesisi yapmak isteyen yatırımcılar var. Onlarla da görüşmelere başladık, dedi.

İbrahim Ertürk, vadinin turizme katılması ve turistlerin ağırlanmaya başlaması sonucu başka planlarının da olduğunu açıkladı ve şöyle dedi: Çat Vadisi, doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri içinde barındırıyor. Aynı zamanda vadide üç binin üzerinde kaya ve oyma güvercinlik var, bu güvercinliklerden elde edilen gübre ile zamanında bağcılık yapılıyordu. Bu keşfedilmemiş vadinin dikkat çeken figürleri ile peribacaları ve içinde barındırdığı yeşillikler sayesinde Kapadokya’nın en güzel vadisi olduğunu söylüyoruz dedi ve zipline projesini bu vadide hayata geçirmek istiyoruz. Ayrıca Ertürk, bu muhteşem manzaranın özellikle fotoğraf meraklılarının ilgisin, çekeceğini düşündüklerini de belirtti.

Beldede yaşayan İbrahim Gülsaran’a düşünceleri sorulduğunda ise şöyle dedi: ‘’Vadide bulunan oymalar, figürler, kayalar, çok uzun zaman öncesinin yaşanmışlıklarını gözler önüne seriyor; bu yüzden Çat Vadisi yerli yabancı bütün turistlerin en uğrak mekânı olacak.’’ Ayrıca Bölgenin turizme açılıyor olması bizde büyük heyecan yaratıyor ifadelerini de kullandı. Bunların yanı sıra, önceden bölgede bağcılık yaptıklarını ama artık o kadar da değerli değil. Burası kesinlikle bir turizm beldesi olmak için daha uygun dedi. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer tatil içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri