BoluTermal Tatiller

Çatak Kaplıcası ile Göynük’te Termal Tatil Fırsatı

Çatak Kaplıcası Nerede?

Çatak Kaplıcası, termal tatil yapmak isteyenler için 36 derecelik suyuyla şifa dağıtıyor. Göynük’te bulunan bu kaplıca daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Göynük Çatak Kaplıcası

Göynük, Bolu ili sınırları içerisindeki bir ilçedir. Kentsel Sit Alanı ilan edilmiş olan Göynük, birçok tarihi eseri bünyesinde barındıran bir yaşam alanı. Aynı zamanda termal suyu ile de adından bahsettirmeyi başarmıştır. Termal tatil, birçok hastalığa iyi gelen ve hatta bazılarını tamamen iyileştirme özelliği olan bir tatil çeşidi. Göynük’te bulunan Çatak, kaplıca tatili yapmak isteyenler için oldukça önemli bir yerde durmaktadır.

Çatak Kaplıcası termal tatil fırsatı ile birçok hastalığınıza şifa bulmanız mümkün. Çatak ılıcasının suyu, oldukça şifalıdır ve sıcaklığı 36 derecedir. Bu kaplıcanın şifalı suyunun bileşimi kalsiyum bikarbonattır. Kemiklerin ve dişlerin korunmasında büyük rol oynayan bu şifalı su aynı zamanda sindirim enzimlerinin fonksiyonuna katkıda bulunmasıyla bilinmektedir. Çatak Kaplıcası’ndaki termal tatil, genellikle romatizmal hastalıklardaki iyi katkılarıyla bilinmektedir.

çatak kaplıcası

Siz de bu tarz konularda sıkıntı yaşıyor ve doğal yollarla daha iyi olmak istiyorsanız Göynük Çatak Kaplıcası termal tatil fırsatı tam size göre! Şimdi planlarınızı yapın ve yolculuğunuzu başlatarak iyileşmek adına bir adım atın.

Çatak Kaplıcası’na Ulaşım

Çatak Kaplıcası’nın içinde bulunduğu ilçe olan Göynük, Bolu merkeze 97 kilometre mesafede. Bolu merkezden doğrudan Göynük’e giden birçok otobüs bulunuyor ancak direkt Çatak Kaplıcası civarına ulaşmanız pek mümkün değil. Yine Göynük’ten otobüse binip kaplıcaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Göynük ilçe merkezi ile Çatak Kaplıcası arası 33 kilometredir. Termal tatil fırsatı ile daha iyi bir dönüş yolculuğu geçireceğinize eminiz.

Eğer özel araçla gidecekseniz Çatak, Göynük merkezine 33 kilometre mesafede olan Himmetoğlu köyü sınırları içerisinde kalıyor. Köyün içindeki Hamamderesi mevkiine doğru ilerlediğinizde en iyi şekilde şifa bulabileceğiniz Göynük Çatak Kaplıcası tesislerine ulaşacaksınız.

Çatak Kaplıcası Termal Tatil İçin Konaklama Seçenekleri

Suyu romatizmal ve siyatik hastalıklara çok iyi gelen ve Bolu’nun doğal güzelliklerini de rahatça görebileceğiniz bir mevkide bulunan Çatak, kendi bünyesinde konaklama seçeneği sunmaktadır. Termal tatil sırasında Çatak Kaplıcası içinde bulunan tesiste konaklayabilirsiniz. Bolu ilinin şifalı suları size çok iyi gelirken kaplıca alanındaki tesis de kalabileceğiniz güvenli ve konforlu bir alan olacaktır.

çatak kaplıcası
Himmetoğlu Köyü

Yine kaplıca alanında yer alan Himmetoğlu Köyü Tüzel Kişiliğine ait bir havuz vardır. Bu havuzda da zaman geçirip termal tatil fırsatınızı istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Şifası bol olan sularda vakit geçirip deva bulmanızı diliyoruz. Şimdiden iyi yolculuklar!

Termal Tatilinizin Detayları

Eğer özel aracınızla geldiyseniz, tatiliniz sırasında tesisten çıkıp Göynük’teki birçok tarihi eseri gezebilirsiniz. Göynük’te Akşemsettin Türbesi, Zafer Kulesi, Gazi Süleyman Paşa Camii gibi birçok eser ziyaretçilerle buluşuyor. Aynı zamanda Bolu’nun klasikleşmiş evlerini burada da görebilirsiniz. Zaman geçirebileceğiniz birçok yer olduğunu söyleyelim.

Çatak Kaplıcası’nda termal tatil yaparken aç kalmak zorunda hiç değilsiniz. Yine yöresel yemeklerden ovmaç çorbası, imaret çorbası, Bolu kebabı, Bolu köftesi, mengen pilavı, paşa pilavı, kaldırık dolması gibi damak tadınıza hitap edecek yemekleri deneyebilirsiniz. Çatak turunuzu daha da güzel hale getirmek sizin elinizde.

Öyleyse tüm planları yapıp rehberimizin size anlattıklarıyla Çatak Kaplıcası için kollarınızı sıvayın. Doğal yollarla, şifalı suların yardımıyla deva bulurken Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Karadeniz’in gözdesi Bolu’da vakit geçirin. Bu gezi sizleri mutlu edecek. Daha fazla termal tur fırsatı için GeziLinki’ni takip etmeye devam edin.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türkiye’de Termal Tatil: Karadeniz’in En İyi Kaplıcaları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri