Aktiviteli Tatiller

Çökelez Dağı Yamaç Paraşütü: Denizli’de Ekstrem Spor Keyfi

Çökelez Dağı Nerede?

Çökelez Dağı yamaç paraşütü etkinliğiyle UNESCO Kültür Miras Listesi’nde yer alan Denizli’yi havadan izlemek ister misiniz? Öyleyse, yolculuk başlasın!

Denizli hakkında

UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Denizli, beyaz cennet olarak biliniyor ve her yıl yerli yabancı pek çok turist ağırlayarak birbirinden eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Üstelik bu birbirinden eşsiz manzaraları travertenlerin üzerinden izleyebileceğiniz gibi Çökelez Dağı’nda yapabileceğiniz yamaç paraşütü sayesinde göklerden de izleyebilirsiniz. Denizli bölgesi özellikle yamaç paraşütü yapmak için çokça tercih edilen yerlerin başında geliyor. Birbirinden farklı dağ ve tepelerde yapılan yamaç paraşütleri insanların bölgeye akın etmesini sağlıyor. Yamaç paraşütü yapan çoğu insan Pamukkale’yi kuş bakışı görmenin tadını çıkarırken aynı zamanda da bu anları ölümsüzleştiriyor. Aktiviteli tatil düşünenlerin mutlaka Denizli’ye gelerek yamaç paraşütü yapmaları ve manzaranın tadını çıkarmaları gerekiyor.

Çökelez Dağı Yamaç Paraşütü

Denizli bölgesinde yapılan yamaç paraşütü genellikle Pamukkale civarında yapılmaktadır. Denizli’ye uzaklığı 21 kilometre olan Çökelez Dağı yamaç paraşütü, özellikle gelenler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca ne zaman isterseniz yamaç paraşütü yapabilmeniz de mümkün. Tarihi Antik Çağlara kadar uzanan Pamukkale travertenleri ve tarihi kalıntıları ile kuş bakışı görülebilecek en güzel yerlerden bir tanesi. Dinamit tepesi yamaç paraşütü de bu aktivitenin yapılması için en uygun yerler arasında yer alıyor. Özellikle yamaç paraşütüne merak salmış ve bu işte tecrübe edinmiş sporcular bütün bir yıl boyunca bu tepeye gönül rahatlığı ile gelebilirler. Bölgenin ulaşım olanakları son zamanlarda geliştiği için hiçbir sıkıntı yaşamadan tepeye çıkabilirsiniz. Dinamit Tepesinin yüksekliği 300 metre olarak biliniyor.

çökelez dağı yamaç paraşütü

Denizli iline uzaklığı 30 kilometre olan Çökelez Dağında yamaç paraşütü yapmak oldukça keyifli. Çökelez Dağı yamaç paraşütü için herhangi bir şirket şu an için tur düzenlememekte fakat Pamukkale Arama Kurtarma Doğa Sporları Derneği’nin düzenlemiş olduğu etkinlikler sayesinde yamaç paraşütü gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikler yamaç paraşütünü meraklı olan herkesi bir araya getirmeyi başarıyor. Yüksekliği 1650 metre olan Çökelez Dağı, Denizli şehrine kuş bakışı bakılabilecek en güzel dağ olarak biliniyor. 1650 metre yükseklikten Denizli’nin bütün manzarası ayaklarınızın altına seriliyor. Böylece aktiviteli tatil planınızı güzel bir manzara eşliğinde tamamlamış oluyorsunuz.

Denizli’de Yamaç Paraşütü Yapacaklara Tavsiyeler

Çökelez Dağı yamaç paraşütü için herhangi bir şirket tur düzenlemiyor. Bu nedenle bölgeye hazırlıklı gitmeniz gerekiyor. Yani bölgede düzenlenen etkinlikleri takip etmeli ve Çökelez Dağında düzenlenecek olan yamaç paraşütü etkinliklerinin planlandığı gün için kendinize bir rota çizmelisiniz. Böylece eşsiz bir yamaç paraşütü deneyimini hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Denizli’de Yamaç Paraşütü Yapmak ve Sosyal İmkân

Denizli hem gezilecek yer bakımından hem de yapılacak aktivite bakımından oldukça zengin. Ayrıca birbirinden farklı ve her bütçeye uygun konaklama seçeneği de bölgede mevcut. Yani bir gününüzü yamaç paraşütü yapmaya ayırarak anın tadını çıkarabilirsiniz. Geri kalan günlerinizde de Denizli’yi keşfedebilir ve hem tarihi hem de doğal güzellikler ile baş başa kalabilirsiniz. Çökelez Dağı yamaç paraşütü için size yardımcı olacak hocalar ile karşılaşacağınız için bu anlamda çok profesyonel olmanıza da gerek kalmıyor.

çökelez dağı yamaç paraşütü

Çökelez Dağı Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılmalıdır?

Yamaç paraşütü yapmak için en uygun zamanın hangisi olduğunu merak ediyorsanız, Denizli’de yılın her mevsimi bu aktiviteyi gerçekleştirebileceğinizi söylemek mümkün. Yamaç paraşütü Denizli’nin ılıman havası sebebi ile her mevsim yapılabilir fakat yapılacak günün hava şartları yamaç paraşütü yapabilmeye elverişli olmalıdır. Yani Denizli’de yamaç paraşütü yapmak için birazcık şanlı olmanız ve o günün hava şartlarının yamaç paraşütü yapmaya elverişli olması yeterli. Bunun dışında hiçbir sınır yok.

İlginizi çekebilir: Dalaman Çayı Rafting Etkinliği ile Adrenalini Hissedin

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri