Keşfet

Doğu Ekspresi Nedir? – Doğu Ekspresi ile Ekonomik ve Dolu Dolu Tatil

Doğu Ekspresi Turu

Nostaljik bir yolculuk hayal edenler tren yolculuğundan haz duyuyor. Önceleri özel bir tonla ortaya çıkan tren sesi, günümüzde oldukça güzel anlara tanıklık ediyor. Trenle çıkılan yolculukların marjinal dokusuna yenilenen doğu ekspresi hayat veriyor. Doğuya doğru yolculuk yapmak ve gezgin ruhuna duygu dolu anlar eklemek isteyenler için Doğu Ekspresi yenilendi. Trenle seyahat etmenin ekstralarını yaşamak için yenilenen Doğu Ekspresinin seferlerinden yararlanmak mümkün oluyor. Peki Doğu Ekspresi nedir? Nerelere yolculuk yapılabilmektedir?

Doğu Ekspresi İle Tarihe Yolculuk

Gezgin ruhuna sahipsiniz ancak bu kez nostaljik bir yolculuk yapmak istiyorsanız Doğu Ekspresini tercih edebilirsiniz. Özenle tasarlanmış yepyeni vagonları sizlere eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Rahat koltukları ve geniş pencereleri ile sizlere unutulmaz bir yolculuğun ekstrasını yaşatıyor. Doğu ekspresine Ankara Garından binmeniz mümkün olurken Doğu Ekspresinde farklı kompartımana sahip olan odalar bulunuyor. Size hitap eden şekli tercih ederek tren yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Doğu ekspresi yenilenmiş vagonları ile güzel bir seyahat seçeneği sunuyor. Pulman adı verilen vagonlarda normal koltuklar bulunuyor. Vagonun oldukça geniş olduğu görülürken her sıra da 2 çift ve 1 tekli koltuk bulunuyor. Örtülü Kuşetli vagonlarda ise bir oda görünümü yaratılmış. Bu vagon ise 4 kişilik bir aileye uygun olarak tasarlanmış olduğu görülüyor. Koltukların görseli ranza şeklinde ve bu koltuklar yatak oluyor, yolculuk sırasında sizlere nevresim verilirken, yatağınızı kendiniz yapmanız gerekiyor. 

Doğu Ekspresi Nedir

Yataklı vagonlarda ise odanın iki kişilik olduğu görülüyor.  Bu vagonların içinde buzdolabı, masa ve lavabo bulunuyor. Turistik Doğu Ekspresinde ise 2 hizmet vagonu, 1 yemekli vagon ve 6 yataklı vagon bulunuyor. Bu tasarımda toplamda 9 vagon bulunuyor. Bu tren ile 120 kişi birden seyahat edebiliyor. Oldukça lüks bir konsepte sahip olan trenin tamamı yataklı vagondan oluşuyor.

Doğu Ekspresi Ana Hat Treninde ise yataklı vagon bulunmuyor. Tren seyahatini sevenler ve bu özel zevki yaşamak isteyenlerin yanı sıra Doğu bölgelerine seyahat etmek isteyenler Doğu Ekspresinin tarzından ve uygun fiyatlarından yararlanabiliyor.

Bu içeriğimizde Doğu Ekspresi nedir sorusu yanıtlanmıştır. Buna benzer daha birçok gezi fikri ve tatil turları için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri