Gezi TurlarıKeşfet

Doğu Ekspresi Nedir? Doğu Ekspresi ile Keyifli Turlar

Doğu Ekspresi Turu

Hayatta artık her şey çok hızlı olsun istiyoruz. Bunun için seyahatlerimizde bile ilk kriterimiz hız haline geldi. Hızlıysa varız, hızlıysa seviyoruz. Şimdi size yavaş ve yavaş olduğu kadar da mutluluk veren bir seyahat alternatifinden söz edelim; Tren yolculukları… Tren yolculukları ne kadar zaman geçerse geçsin hala o nostaljik tadı vermekten uzaklaşmadı. Yavaş yavaş ilerleyen trenin insanda uyandırdığı haz, paha biçilemez bir mutluluk olmaya devam ediyor. Dünyada o kadar enfes tren rotaları var ki, yolunuz düşerse ya da yurt dışına bir gezi planlarsanız, en başta orada bulunan tren rotalarını inceleyin. Çok etkileyici olacaktır. Peki, bizim ülkemizde, tren yolculuğu deyince akla kim gelir? Tabi ki Doğu Ekspresi.  Peki Doğru Ekspresi nedir?

Doğu Ekspresi İle El Değmemiş Doğaya Bir Yolculuk

Herkes hayatta bir kere tren yolculuğu planlamalıdır. Tren yavaş yavaş giderken, yanındaki ile sohbet etmek, çay eşliğinde kitap okumak gerçekten son zamanların en dinlendirici aktivitesi olabilir. Tren Ankara’dan kalıyor ve yolculuk Kars’ta sona eriyor. Tüm bu süre zarfında yaklaşık 7 tane il görmüş oluyor insan. Önceleri sadece Doğu Ekspresi varken 2019 yılında bu hatta Turistik Doğu Ekspresi de eklenmiş oldu. Turistik Doğu Ekspresi 32 saate varan bir yolculukken, Doğu Ekspresi ise 24 buçuk saatlik bir yolculuk süresine sahiptir.

1-9

Doğu Ekspresi Nedir? Doğu Ekspresi’nde Neler Var?

Öncelikle Ankara’dan başlayan yolculuk için mutlaka Kars’tan bir geri dönüş bileti ayarlamalısınız. Bu çoğu yolcu için uçak oluyor. Vagon seçenekleri, Doğu Ekspresi için, Pulman ve örtülü kuşetli olarak belirlenmiş. Turistik Doğu Ekspresinde de yataklı ve yemekli vagon seçenekleri bulabilirsiniz. Bugün itibariyle Turistik Doğu Ekspresi fiyatları tam bilet fiyatları sabitlenmiş durumdadır.

Yataklı vagonlarda buzdolabı seçeneği de var. Yemekli vagonlar içinse zaten restoran mevcuttur. İnternetten bir süre mahrum kalınabilir çünkü trende böyle bir hizmet yok, ancak kendi internetinizi kullanabilirsiniz. Yalnız güzergâh açısından zaman zaman çekmeme gibi bir durum da olabilir. Her vagonda tuvalet bulunuyor. Doğu Ekspresi bileti alarak sevdiklerinize ideal ve güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Doğru Ekspresi nedir, Doğu Ekspresi nerelere tur düzenler gibi sorular yanıtlanmıştır. Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri