Aktiviteli TatillerAntalya

Düden Çayı Jet Boat Tatili, Hızıyla Nefes Kesici Olacak!

Düden Çayı Aktiviteleri

Doğanın içinde Düden Çayı jet boat tatili için hazırlıklarınızı tamamlayın. Aktiviteli tatil önerimiz için tüm detayları biz sizin için topladık.

Türkiye için en kıymetli turizm noktalarından biri olan Antalya müthiş fırsatlara ev sahipliği yapan bir şehirdir. Akdeniz sahilince uzanan bir ova niteliği gören Antalya; Manavgat, Belek, Kemer, Alanya, Kepez gibi pek çok kıymetli beldeyi barındırır. Aynı zamanda müthiş bir tarihi geçmişi de bulunan Antalya’da 50 kadar antik kent bulunmaktadır. Klasik Akdeniz ikliminin en yoğun hissedildiği şehirlerden birisidir. Düden Çayı jet boat tatili için doruklarda yaşanacak bir seçim, Aynı zamanda Antalya’nın önemli kaynaklarından birisidir.

düden çayı jet boat

Düden Şelalesi; Kepez ilçesi dahilinde, Varsak Mahallesi içerisinde bulunmaktadır. Düden Şelalesi Antalya merkezine yalnızca 10 kilometre uzaklıktadır. Herhangi bir karayolu vesaiti ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bir konumdadır. Aynı zamanda halk içerisinde Düdenbaşı Şelalesi olarak da bilinmektedir. Düdenbaşı’nın sonrasında iki farklı yola ayrılan Düden Çayı, 9 kilometre kadar sonra 40 metre kadar yukarıdan şelale oluşturarak akıp Akdeniz’e dökülür. Peki, özel ve heyecanlı bir tatil için jet boat tatili hiç düşündünüz mü?

Jet Boat Nedir? Düden Çayı Jet Boat

Macera sporları içerisinde ne keyifli bulunanlardan ve günümüzde en revaçta olanlardan birisi de jet boat sporu. Donanımlı, güvenlikli jet boatlar ile yapılan sporcu uzman bir sürücü vardır. Saatte 80 kilometre hızı yakalayabilmektedir. Jet boat tatiliniz için fazla “hızlı” bulduysanız ya da bir rahatsızlığınız varsa, endişe duyuyorsanız kendinizi iyi hissedip hiç de korkmamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda jet boatlar kapasitesine göre değişebilen kişi sayısını alabilmektedir.

Düden Çayı Jet Boat Tatili ile Hızlı Dakikalar Geçireceksiniz!

Jet boatlar, saatte seksen kilometre hıza ulaşabilmektedir. Kullanım anındaki manevraları, suyun üzerinde hızla ilerleyiş, 360 derecelik ani dönüşleri ve hızını bir anda kesip duruşları; aktiviteli tatiller içinde jet boat heyecanını özel kılan unsurlardır. Düden Çayı jet boat tatili ise deneyimlemek isteyeceğiniz bir fırsat çünkü Düden Çayı doğanın içerisinde, hızın doruklarını en yoğun hissedebileceğiniz yerlerden birisi.

düden çayı jet boat

Öncelikle Düden Çayı tatiliniz için gittiğiniz dönemdeki hava durumuna göre ve aracın hızını düşünüp, boatun bir su sporu olduğu gerçeğini göz önüne alıp ona göre kıyafetler seçmenizde yarar var diyebiliriz. Sonrasında ise kendinizi anın keyfini çıkarmaktan alıkoymayın, katılan ve deneyimleyen herkes sandıklarından keyifli dakikalar geçirdiklerini coşkuyla anlatıyor. Neden onlardan biri olamayasınız?

İlginizi çekebilir: Antalya Manavgat Gezisi & Manavgat Şelalesi Gezi Rehberi!

Daha birçok aktiviteli tatil fırsatı için GeziLinki’ni takip etmeyi unutmayın. Bizi Youtube kanalımız üzerinden de takip edebilirsiniz. Efes Antik Kenti

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri