İstanbulPiknik Yerleri

Emirgan Korusu Piknik Yeri: Lale Krallığı

Emirgan Korusu Gezilecek Yerler

Sarıyer’de, şehrin ortasında bir piknik deneyimi mi istiyorsunuz? Emirgan Korusu piknik yeri doğanın en güzel tonlarıyla sizi bekliyor.

Emirgan Korusu Hakkında

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu, İstanbul Boğazı ve İstinye arasında yer alır. Konumu, manzarası özellikle ilkbahar ve yaz aylarında etrafa yaydığı muhteşem kokusu ile Emirgan Korusu piknik yeri güzel bir piknik yapmak isteyenlerin yer listelerinin başında geliyor. Bu piknik yeri şehrin tam ortasında doğa ile iç içe bir yaşam alanı sunuyor.

Emirgan Korusu’nda Piknik Yapmak

Emirgan korusu hafta sonu tahmin edebileceğinizden çok daha kalabalık oluyor. İstanbullular şehrin kargaşasından ve hafta içi çalışmanın getirdiği yorgunluktan kaçmak için genellikle bu koruyu tercih ediyor. Eğer kalabalık beni rahatsız etmez diyorsanız güzel bir piknik için hasta sonu Emirgan korusu piknik alanı sizi bekliyor fakat hafta içi gidebilme imkânınız varsa kesinlikle hafta içi piknik yerine gitmeli ve piknik yaparken aynı zamanda parkın size sunduğu eşsiz manzarayı seyretmelisiniz. Hatırlatmamız gereken bir şey var ki piknik yerinde mangala ve semavere kesinlikle izin verilmiyor. Mangal yaktığınız veya semaver kullandığınız an görevliler tarafından uyarılıyorsunuz.

emirgan korusu piknik yeri

Emirgan Korusu’nda piknik yaptığınızda oturmak için kullanabileceğiniz kameriyeler mevcut fakat Emirgan Korusu piknik alanı o kadar güzel bir alan ki yanınızda kilim ve minder getirerek pikniğinizi yerde oturarak da yapabilirsiniz. İnsanlar piknik yapmak için genelde bu yöntemi tercih ediyorlar. Koru, işlek bir konumda yer aldığı için market ve büfe gibi işletmelere çokça rastlıyorsunuz, yani ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz birçok mekân var. Ayrıca Emirgan Korusu’na yaya olarak girdiğiniz zaman herhangi bir ücret ödemiyorsunuz fakat otopark için sizden 10 lira ücret tahsil ediliyor.

Emirgan Korusu Piknik Yeri ve Yapılacak Aktiviteler

Emirgan Korusu’nun içinde koşu ve yürüyüş parkurları mevcut. Yani Emirgan Korusu piknik yeri size sadece piknik yapma imkânı sunmuyor, aynı zamanda yürüyüş ve koşu da yapabiliyorsunuz. Piknik yapmaya gelmişken doğayla iç içe bir yürüyüş de hiç fena olmaz. Bunun yanında korusa seyir terasları var.

emirgan korusu piknik yeri

Çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirebileceği ve içinde pek çok aktivite barındıran çocuk oyun alanları da çocuğunuzla piknik yaparken işinizi kolaylaştıracak. Kesinlikle yapmanız gereken başka bir şey ise boğaz manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekmek.

Emirgan Korusu Piknik Yeri Ulaşım

İlginizi çekebilir: İstanbul’da Piknik Yapacak Yerler: Göktürk Göleti Piknik Alanı

İstanbul’da birçok toplu taşıma aracı ile Emirgan Korusuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Sadece toplu taşıma araçlarını değil, koruya ulaşım için deniz yolunu da kullanma şansınız var. Artık Emirgan Korusunda ailenizle güzel bir piknik yapmak için tek yapmanız gereken zaman belirlemek.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri