KeşfetTermal Tatiller

En Çok Tercih Edilen 10 Termal Oteller

Türkiye'nin En İyi Termal Otelleri

Termal oteller günümüzde en çok tercih edilen tatil gurunu arasında yer alıyor Yer altından gelen maden suyu ile tüm Türkiye şifa buluyor. Bu sular kemik ağrılarından cilt hastalıklarına, dolaşım sisteminden solunum yolu hastalıklarına kadar birçok hastalığa şifadır. Türkiye’de önde gelen termal oteller şunlardır.

NG Afyonkarahisar

Wellness felsefesini termal tatil anlayışıyla birleştiren otel, 428 odaya sahiptir. Ayrıca yetişkinler ve çocuklar için özel olarak hazırlanmış toplam 15 adet havuz ve 9.500 metrekarelik SPA alanı bulunmaktadır. Fin hamamları, saunalar, buhar banyoları, masajlar ve sıcak ve soğuk kaplıca havuzları mevcuttur. Suat Tural: “Afyon’un kaplıca suyu zaten meşhurdur. NG Afyon da bu kaplıca sularına kaliteli ve güler yüzlü hizmet katıyor.”

Limak Thermal / Yalova

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk konuğu olduğu tarihi otelde 100 metrekarelik kaplıca havuzu, Türk hamamı, sauna, buhar odası ve masaj merkezi bulunuyor.

Akrones Thermal Hotel Spa – Afyonkarahisar

Otel, Afyon şehir merkezinde açık ve kapalı kaplıca havuzları, tuz odaları, restoranlar, Türk hamamları, bay ve bayanlar için bireysel ve karma kaplıca havuzları, saunalar ve buhar odaları gibi kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Otel ayrıca 4 ile 12 yaş üstü çocuklar için bir çocuk kulübü sunmaktadır. Dilerseniz kaplıcalardaki spa hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

2-2

Korel Termal Otel Resort Clinic Spa – Afyonkarahisar

Bu komplekste dört kapalı ve iki açık kaplıca havuzu bulunmaktadır. Otelde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tıp uzmanları ve fizyoterapistler çalışmaktadır. Fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra otelde kadın ve erkekler için ayrı ısıtmalı havuzlar da bulunuyor. Otelde Türk hamamı, sauna ve jakuzi gibi hizmetlerin yanı sıra peeling ve cilt bakım hizmetleri de verilmektedir.

İkbal Thermal Hotel Spa – Afyonkarahisar

Güvenli turizm sertifikasına sahip otellerden biri olan İkbal Termal Otel, Afyonkarahisar’ın kalbinde sizleri bekliyor. Otel, yarım pansiyondan ilham alan hizmetler ve ücretsiz kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Sağlıklı yaşam merkezinde Türk hamamları, saunalar, spa küvetleri, kese ve masaj hizmetleri sunulmaktadır. Otelde ısıtmalı kapalı havuz bulunmaktadır.

1-19

Çam Thermal Resort – Ankara/Kızılcahamam

Kızılcahamam’ın en beğenilen termal otellerinden biri olan Çam Thermal Resort, bol termal imkânları ve güzel konumu ile en popüler ve uygun fiyatlı tatil yerlerinden biridir. Çamur havuzu, termal havuz, şok havuzu, jakuzi, Türk hamamı, tuz odası ve masaj çeşitleri gibi hizmetler sayesinde ferahlatıcı ve konforlu bir termal tatil geçirebilirsiniz. Otelde korona virüsten korunma önlemleri de alınmakta ve misafirler güvenli hizmet anlayışı ile ağırlanmaktadır. Termal oteller fiyat açısından da oldukça uygundur.

Adrina Termal Health Spa Hotel – Balıkesir/Edremit

Edremit’te bulunan Adrina Thermal Health Spa, İstanbul’a yakın termal tesisler denilince akla gelen ilk isimlerden biridir. Edremit Havalimanı’na yakın olduğu için de dikkat çekiyor. Tesis, kapalı ve açık kaplıca havuzları, spa hizmetleri, Türk hamamları ve saunalar dâhil tüm kaplıca tesislerinde hizmet sunmaktadır.

Bn Hotel Thermal Spa – Mersin

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Mersin, Bn Hotel Thermal Spa tesisleri ile rahatlatıcı bir hizmet anlayışı ile huzur veren kaplıca suyu sunmaktadır. 6268 dakika değerindeki en değerli kaplıcalar sayesinde otel, iyileştirici gücü çok yüksek olan kaplıcalar arasında yerini alabilmektedir. Otel odaları ve hizmetleri son derece değerlidir.

Mövenpick Hotel Thermal Spa Bursa /Bursa

Mövenpick Hotel Thermal Spa Bursa, daha çok İstanbul ve çevre illere yakınlığı nedeniyle dikkat çeken hastalık önleme hizmetleri ile ünlüdür. Dinlenmek, fiziksel ve zihinsel dinlenmek için bir tatil arıyorsanız burası sizin için doğru yer olabilir. Termal oteller için sizde tercih yapabilirsiniz.

3

Grand Yazıcı Club Turban Thermal Hotel – Muğla/Marmaris

Türkiye’nin tüm ülke ve şehirlerinden doğayla iç içe misafir ağırlayan Marmaris’te yer alan Grand Yazıcı, mevsimlik kaplıca ve kaplıcalar sunuyor. Türkiye’nin en iyi kaplıca otelleri listesine girmeyi hak eden tesislerde masaj, sauna, buhar banyosu, Türk hamamı, peeling ve kaplıca havuzu gibi birçok hizmet sunuluyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu