Kamp Tatilleri

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler – Fethiye Kamp Alanları – Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Fethiye'nin En Güzel Kamp Yerleri

Fethiye kamp alanları açısından birçok harika alternatife sahip bir tatil beldesidir. Bu kamp alanları içerisinde Yeşil Vadi Doğa Park, en çok sevilen kamp alanlarından biridir.

Yeşil Vadi Doğa Park, Muğla’nın Fethiye ilçesinin Yanıklar Köyü’nde yer almaktadır. Kamp alanı yerleşim yerinden biraz uzakta konumlanmıştır. Hem günübirlik geziler hem de kamp yapmak için ideal bir ortamı vardır. Ancak bu kamp alanı alışılagelmiş kamp yerlerinden biraz farklıdır. Çünkü burada kamplar su üstünde yer alan ağaçların dallarında yapılmaktadır. Bu kamp alanında çelik halatlar ile çadırlar ağaç dallarına bağlanarak doğayla baş başa bir ortam yaratılmıştır.

Yeşil Vadi Doğa Park’ın Kamp Olanakları

Yesil-Vadi-Doga-Park-3

Fethiye kamp alanları alternatifleriniz bir hayli çok olsa da daha özgün ve farklı bir kamp deneyimi için Yeşil Vadi Doğa Park’ı tercih edebilirsiniz. Kamp alanı içerisinde piknik yapılabilecek mesire alanları vardır. Masa ve sandalyeler, konuklara özel olarak tahsis edilmiş durumdadır. Ancak mangal yakmak ya da kamp ateşi yakmak yasaktır. Buna ek olarak otopark, elektrik, duş, şarj istasyonu ve çeşme gibi olanaklar mevcut haldedir.

Burası doğayla ve suyla oldukça iç içe bir kamp alanıdır. Su üstlerine kurulmuş olan salıncaklar da kamp alanının en dikkat çeken ve en güzel yanlarından biridir. Kamp alanı yakınlarında deniz vardır ancak yaklaşık yarım saatlik bir mesafede yer almaktadır. Yüzmek için kamp alanının tam merkezinde yer alan Yanıklar Çayı’nı tercih edebilir ya da kano kiralayarak çay üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Fethiye Kamp Alanları

Kamp alanı içerisinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz birçok düz patika yol bulunmaktadır. Sabahları doğa yürüyüşüne çıkabilir ve ardından organik ürünlerle besleyici bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kamp alanında yemek yiyebileceğiniz restoran da bulunmaktadır. Tesisin hem restoranı hem de alışveriş yapılacak yerleri bulunmaktadır. İlçe merkezine gitmenize gerek yoktur.

Fethiye kamp alanları açısından yeteri memnuniyeti sağlasa da kamp çevresi yakınlarında gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Dilerseniz; Fethiye Kordon Boyu’nu, Paspatur Çarşısı’nı, Gemile Adası’nı, Kelebekler Vadisi’ni, Faralya’yı, Şövalye Adası’nı gezebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Giriş ve Konaklama Ücretleri

Fethiye Kamp Alanları

Yeşil Vadi Doğa Park tesisinde konaklamak istemeseniz bile ücretsiz bir şekilde girip çevreyi gezebilirsiniz. Kendi çadırınızla konaklamak isterseniz gecelik 100 TL kadar bir ücret ödemek durumundasınız. Tesisten çadır kiralamak isterseniz fiyat aralığı çadırın büyüklüğüne bağlı olarak 200 – 400 TL aralığında değişmektedir.

Bu fiyatlara ek olarak kahvaltı servisi isterseniz kişi başı 30 TL gibi bir ücret ödemek durumundasınız. Akşam yemekleriniz için mangal yakmamak şartıyla kendi yemeğinizi küçük tüp benzeri bir gereç yardımıyla pişirebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Ulaşım

Fethiye Kamp Alanları

Fethiye kamp alanları içerisinde Yeşil Vadi Doğa Park en rahat ulaşım alternatiflerine sahip olan yerlerinden biridir. İlçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafede, Yanıklar Köyü’nün içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine geldikten sonra Yanıklar Köyü mevkiinde ilerlemeli ve ardından köyün çıkışını gösteren tabeladan sağ tarafa doğru dönmelisiniz. Buradan yaklaşık olarak 10 km kadar gittikten sonra tesise ulaşmış olacaksınız. Ancak yolu biraz bozuktur. Karavan gibi araçlar ile ulaşım sağlamak pek mümkün değildir. Zaten kamp alanı da karavan kampı için uygun değildir. Buna ek olarak kamp alanına köy meydanından kalkan dolmuşlar ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Siz de Fethiye’de kamp yapmak için huzurlu bir yer arıyorsanız Yeşil Vadi Doğa Park’ı tercih edebilirsiniz.

Daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalına göz atabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu