GaziantepKeşfet

Gaziantep Fırat Feribot Turu Ücretsiz – Başvuru Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Feribot Turu

Gaziantep, Türkiye’nin güneydoğusunda yer alan güzel ve tarihi bir şehirdir. Zengin tarihi, kültürü ve mutfağı ile ünlüdür. Gaziantep’te yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de Fırat nehrinde Feribot ile tura çıkmak.

Fırat Nehri’ni geçen, şehrin ve çevresinin nefes kesen manzaralarını sunan bir vapurdur. Feribot yolculuğu, şehrin koşuşturmacasından kaçmak ve su üzerinde huzurlu bir anın tadını çıkarmak için mükemmel bir yoldur.

İyi haber şu ki, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Feribot turunun artık tüm ziyaretçiler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Bu girişim, şehirde turizmi tanıtmayı ve daha fazla insanı Gaziantep’i ziyaret etmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Tur sırasında yolcular Fırat Nehri’nin güzel manzarasının tadını çıkarabilir, büyüleyici fotoğraflar çekebilir, şehrin ve nehrin tarihini öğrenebilirler. Tur rehberleri bilgilidir ve yol boyunca simge yapılar ve tarihi yerler hakkında kapsamlı bilgiler sağlar. Fırat Feribot turu aileler, gruplar ve yalnız seyahat edenler için uygundur. Gaziantep‘i ziyaret ederken kaçırılmaması gereken eşsiz bir deneyimdir. Gaziantep’i ziyaret etmeyi planlıyorsanız, ücretsiz Feribot turundan yararlanmayı ve Fırat Nehri’nin güzelliğinin tadını çıkarmayı unutmayın.

Gaziantep Fırat Feribot Turu
Gaziantep Fırat Feribot Turu

Tura Kimler Katılabilir?

Gaziantep Fırat Feribot Turuna 10 yaş altında çocuğu ile gelenler Feribot turuna alınmayacaktır. Başvurular bir kez alınacaktır ve başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Fırat Feribot Turu Ücretsiz mi ?

Feribot Turu tamamen ücretsiz olup, Fırat nehrinin eşsiz güzelliğini ve tarihi dokularını görmek isteyen tüm ziyaretçilere açıktır.

Fırat Feribot Turuna Nasıl Başvurabilirim?

Tura katılmak için yukarda belirttiğimiz gibi 10 yaş altı çocuk getirilmemesi gerekmektedir ve ” https://docs.google.com/forms/u/3/d/1T_pdkwYCR-Csmh1G1RF0sChuSieVVbAOjnBIOR5GHxw/edit?usp=forms_home&ths=true ” bu linkte ki form dikkatlice doldurularak başvuru yapılmaktadır. Sonrasında kesin kayıt için size dönüş yapılacaktır.

Feribot Turu Ne Zaman Başlıyor?

Tur başlangıç tarihi 04 Temmuz ve 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Mutlaka başvuru ile rezervasyonunuzu yaptırınız. Şimdiden keyifli zaman geçirmenizi dileriz..

Gaziantep Mutfağı için:

Gaziantep’in Sokak Lezzetleri ile Şehri Keşfedin

Gaziantep’in Yöresel Yemekleri ile Lezzeti Yakalayın!

Gaziantep’in Meşhur Yemekleri: En Meşhur 5 Yemek

Bu yazımızda Gaziantep Fırat Feribot Turu Ücretsiz konusunu işledik. Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Hakkari Kaç Km? İstanbul Hakkari Kaç Saat

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri