Kamp Tatilleri

Gaziantep Kamp Alanları: Antep’te Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Gaziantep'in En Güzel Kamp Yerleri

Gaziantep, çadırda konaklamayı düşünen ziyaretçilerine doğal güzellikler ile kucak açmaktadır. Gaziantep kamp alanları rehberimizle buraları keşfedin!

Gaziantep Kamp Alanları

Gaziantep’te Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Gastronomi merkezi olarak kabul edilen Gaziantep, zengin mutfağıyla olduğu kadar doğal güzellikleriyle de dikkat çekmektedir. Gaziantep, ilçe ve şehir merkezinde bulunan tabiat parklarına ve yaylalara ev sahipliği yapmaktadır. Çoğunluğu ücretsiz olan bu doğal güzellikleri ile ön plana çıkan yerlerde çadır kampı yapılabilir. Gaziantep kamp alanları güvenle tercih edilmektedir.

İlginizi çekebilir: İlk Defa Kamp Yapacaklara Tavsiyeler Rehberi Sizi Bekliyor!

Gaziantep’te kamp yapabileceğiniz yerler şöyledir:

Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanı
Hızır Yaylası, Adana ve Gaziantep karayolu üstündedir. Şehir merkezine uzak olması nedeniyle ulaşım zordur, özel araç tercih sebebidir. Kamp alanında tesis bulunmamaktadır. İhtiyaçlar yol üstündeki yerleşim merkezlerinden temin edilmelidir. Kamp ücretsizdir.

gaziantep kamp alanları

Sofdağı Yaylası Kamp Alanı
Osmaniye Gaziantep karayolu üstündedir. Ulaşım kolaydır. Gaziantep kuşbakışı izlenebilir. Burada bir kaynak suyu bulunur, cilt hastalığına iyi geldiğini söylenmektedir. Kamp ücretsizdir.

gaziantep kamp alanları

Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire ve Kamp Alanları
Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde bulunur. Gaziantep kamp alanları içinde hafta sonu tatili için sık tercih edilen bir yerdir. Ulaşım kolaydır. Kamp yaptığınız süre içinde ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir restoran bulunmaktadır. WC, piknik alanı, elektrik, çadır konaklama yerleri, engelliler için lavabo, bulaşık yıkama ünitesi, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru bulunur. Kamp ücretsizdir.

gaziantep kamp alanları

Kavaklık Mesire ve Kamp Alanı
Gaziantep’in en eski mesire yerlerinden olan Kavaklık Parkı şehir merkezi içindedir. Hafta sonu pikniği ve sabah sporları için tercih edilmektedir. Çadır kampınızı güvenle burada yapabilirsiniz. Ücretsizdir, park alanı içinde büfe ve çay bahçesi vardır. Gaziantep kamp alanları içinde olan Kavaklık’ta, çocuk oyun parkı, gezi ve koşu parkuru, piknik masaları, bisiklet yolları, yeme içme tesisleri, halı saha, jimnastik aletleri, elektrik, WC bulunur.

gaziantep kamp alanları

Burç Göleti Kamp Alanı
Gaziantep şehir merkezine 30 kilometredir. Burç Göleti, yürüyüş, piknik ve kamp yapmak için tercih edilir. Kamp alanı içinde Türkiye’nin ilk biyolojik göleti vardır. Kamp yaparken balık tutabilirsiniz. Kamp alanı ücretsizdir.

burç göleti kamp alanı

Gaziantep Yayla ve Tabiat Parkları

Köklüce Kanyonu Kamp Alanı
Gaziantep’in Araban ilçesinin Köklüce köyünde bulunan kanyon, yürüyüş ve kamp için uygundur. Adıyaman sınırında olan kanyon, ücretsizdir.

köklüce kanyonu

Nafak Mesire ve Kamp Alanı
Gaziantep Havalimanı yolu üstündedir. Şehir merkezine yakındır. Yeme içme ihtiyacı bu alan içinde bulunan bir tesisten sağlanabilir, ücretsizdir.

Yamaçtepe Tabiat Parkı Kamp Alanı
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan park, şehir merkezine yakındır. Ücretsizdir. Park alanı çok geniştir. Mangal yapılabilecek alanları da bulunmaktadır. WC, elektrik, temiz su, restoran, çamaşırhane, bisiklet ve yürüme parkuru, çocuk oyun parkı, çadır konaklama yerleri, spor alanları bulunur.

Erikçe Macera Parkı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Erikçe Macera Parkı Çocuk ve Gençlik Kamp Eğitim Merkezi, her yıl belli zamanlarda bazı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. İp parkuru, oyun atölyeleri, bisiklet, okçuluk, temel seviye kampçılık ve benzeri 40 civarı etkinlik yapılmaktadır. Gaziantep kamp alanları arasında olan kamp alanı ücretlidir. WC, Wi-Fi, duş, sıcak/soğuk su, restoran, büfe, ortak kullanımlı mutfak, çamaşırhane bulunmaktadır. Ayrıca çadır, uyku tulumu ve mat kiralamak mümkündür.

Erikçe Macera Parkı

Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı
Gaziantep şehir merkezi Şehitkamil İlçesi’nde bulunur. Hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Kamp ücretlidir. Çeşme, yöresel ürün satış noktaları, mescit, kır lokantası, izci kampı, WC, kamp alanı, gölet, göl, piknik alanı, bisiklet sporu, yaban hayat gözlemciliği, kır kahvesi, doğa müzesi, olta balıkçılığı, tanıtım ziyaretçi merkezi, havuz, giriş kontrol noktası, doğa yürüyüşü bulunmaktadır.

Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu