Sanal Gezi Turları

Göreme Müzesi Sanal Turu Nasıl Yapılır?

Göreme Müzesi Nerede?

Uzun yüzyıllar birçok manastır hayatına ev sahipliği etmiş Göreme’deki yapıları ziyaret etmek için yalnızca orada bulunmanız gerekmiyor. Göreme Müzesi sanal turu yaparak tüm şehri gezmeniz mümkün!

Göreme Açık Hava Müzesi Hakkında

Göreme kasabasına yaklaşık 2 km, Nevşehir merkezine ise yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan Göreme Açık Hava müzesi, her yılın farklı dönemlerinde binlerce turisti ağırlamaktadır. Göreme Müzesi sanal turu hakkında bilgi vermeden önce, gelin burayla ilgili biraz daha detaya göz atalım.

1985 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine giren Göreme Açık Hava müzesi, birçok kilise, şapel ve manastıra ev sahipliği yapıyor. Manastır eğitiminin ilk olarak görüldüğü yerlerden sayılan alan, Hristiyanlığın ilk yıllarından itibaren pek çok önemli din adamı yetiştiren okullara ev sahipliği yapmıştır.

Havayolu ile ulaşım düşünenler için araç kiralama gibi seçeneklerin olduğunu ve kendi aracınız ya da kiralık araç ile seyahat etmiyorsanız bile Göreme Açık Hava Müzesine giden birçok dolmuş ve toplu taşıma aracının olduğunu belirtelim.

Aziz Basil Şapeli, Rahibeler ve Rahipler Manastırı gibi pek çok şapel ve manastırı; Hristiyanlıkla ilgili birçok hikayeyi anlatan freskleri ziyaretiniz sırasında görebilirsiniz. Ancak Göreme Açık Hava Müzesini ve ülkemizde bulunan daha birçok müzeyi gezmek için yalnızca bulunduğu şehre gitmeniz gerekiyor. Göreme Müzesi sanal turu ile de bu alanı rahatlıkla gezebilirsiniz.

Ayrıca bir diğer sanal tur için Kurtuluş Savaşı Müzesi Sanal Tur Gezisi İçin Online Rehber! yazımıza bakabilirsiniz.

Göreme Müzesi Sanal Turu Nasıl Yapılır?

Göreme Açık Hava müzesinin şehir merkezine 13 km uzaklıkta, Göreme’ye de yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunduğundan bahsetmiştik. Havalimanında ya da şehir merkezinde bulunan araç kiralama olanaklarını değerlendirebileceğiniz gibi, tur şirketleri ile de gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Müze kartınızla yılda iki kez, Müze kart plus ile ise sınırsız kez ziyaret edebileceğiniz ören yerinin ziyaret saatleri ise, yaz aylarında 08.00-19.00 saatleri arasında ve kış aylarında 08.00-17.00 saatleri arasında. Müze karta sahip değilseniz giriş ücreti 54 lira. Ve haftanın her günü ören yerinin ziyarete açık olduğunu da söyleyelim.

Göreme Müzesi sanal turu yapmak isterseniz ise yapmanız gereken tek şey yukardaki butonu kullanarak ören yerinde yürüyormuşçasına bir sanal tura çıkmak. Ören yerinin giriş kısmından başlayan sanal tur, Aziz Basil Şapel’i ile devam ediyor.

Elmalı Kilise, Aziz Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Malta Haçlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise’yi sırasıyla gezeceğiniz sanal müzede; ilerlemek için sizi yönlendirecek okları takip etmeniz yeterli.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri