Karavan Tatilleri

Gümüldür Karavan Tatili ile İzmir’i Keşfedin

Gümüldür Gezi Rehberi

İzmir ilinin Menderes ilçesine bağlı olan Gümüldür, karavan sever misafirlerini bekliyor. Gümüldür karavan tatili yaparak İzmir’i keşfedebilirsiniz!

İzmir Gümüldür Hakkında

İlginizi çekebilir: Macera Tutkunları İçin Kartal Vadisi Karavan Tatili

Gümüldür, İzmir şehir merkezinin güneyinde, Menderes İlçesi’nin sınırları içinde bulunur.  Ege Denizi kıyısındadır. Batısında Payamlı, doğusunda Özdere, güneyinde Ege Denizi ve kuzeyinde Tahtalı Barajı ile çevrilidir.

Yeşil ile maviyi buluşturan doğası ve mavi bayraklı plajları ile ünlüdür. Deniz turizminin hızla gelişen bölgelerinden birisidir. İzmir kent merkezine 50 kilometre mesafededir. Ulaşım kolaylığı nedeniyle karavan tatili seven tutkunların tatil seçenekleri arasında ön planda yer almaktadır.

gümüldür karavan tatili
Gümüldür’de Bir Karavan Parkı

Gümüldür, Satsuma cinsi mandalinası ile il sınırlarını aşan bir üne sahiptir. Gümüldür ekonomisinde önemli bir yer tutan satsuma, 12 bin dönümlük bir arazide yetiştirilir. Üretim yılda 40 bin tonu bulur. Büyük bir bölümü ihraç edilir.

Gümüldür ekim, kasım aylarında turuncuya dönüşür. Denizi ve doğasıyla karavan tatili sevenlerin uğrak noktası olmuştur. Gümüldür karavan tatili, birçok karavan tesisi ile her yıl karavan severleri ağırlıyor.

Gümüldür Karavan Tatili Rehberi

Gümüldür tam bir tatil cenneti olmasına rağmen İzmir’in diğer turistik yerlerine oranla yaz dönemleri sakindir. Sadece bu nedenle dahi tatil için karavanınıza atlayıp Gümüldür’e gidebilirsiniz.

Gümüldür karavan tatili sırasında karavanınızda kalmayın, gezin. Gümüldür’de gezilecek pek çok yer var. Bu yerler şöyle: Kolophon Antik Kenti, Klaros Antik Kenti, Gümüldür Orman Kampı, Deniz Pınarı, Çukuraltı Halk Plajı, Notion Antik Kenti, Roma Hamamı, Yıkık Minare. Gümüldür size doğa, kültür ve tarihi keşfetme imkanını birlikte sunuyor.

Gümüldür, konumu gereği Seferhisar, Sığacık, Kuşadası, Şirince gibi turistik ve tarihi yerlere çok yakındır. Gümüldür’e gelmişken çevredeki bu merkezleri de gezebilirsiniz.

Gümüldür’de bulunan kamp alanlarının İzmir’e uzaklığı yaklaşık 75 kilometre mesafededir. Kamp alanlarında sizlere pek çok imkan sunulur. İhtiyaçlarınızı karşılayacağınız büfe vardır. Burada çay, kahve,  kahvaltı, tost, poğaça tarzı ürünler bulunur. Fiyatlar makuldür.

gümüldür karavan tatili
Gümüldür Çukuraltı Halk Plajı

Bu kamp alanlarında tuvalet, elektrik, piknik üniteleri, kır gazinosu ve eğlence alanı vardır. Bulaşık yıkama noktası, çamaşır yıkama noktası ve içme suyu çeşmesi de bulunmaktadır.

Gümüldür Tabiat Orman Parkı ise, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izni ve tarifesine göre hizmet vermektedir. 2021 Karavan giriş ücreti 90 TL. Gece konaklamak istendiğinde Karavan yeri günlük 4 kişi 55 TL.

Bu ücretler, elektrik ve su kullanım bedeli olan ortak kullanım bedeli dahil fiyatlardır. Konaklama ücreti günlüktür. Bölgede bulunan kamp alanlarından birini tercih edebilirsiniz. Çeşitli kamp alanları içinde tercih edilme sebeplerinin başında temizlik, fiyat ve sunulan imkanlar gelmektedir.

Ucuz tatil yapmak istiyorsanız karavan ile tatili tercih edebilirsiniz. Gümüldür’ün kamping alanları sunduğu seçenekler ile karavan tatilinizi unutulmaz yapacak.

Gümüldür Karavan Tatili Yaparken Ne Yenir?

İzmir’de bulunan Gümüldür, Ege mutfağı özelliklerini taşır. Ege yemekleri ve deniz mahsulleri öne çıkmaktadır. Balık yemekleri tadına bakabileceğiniz lezzetler arasındadır. Bazı lezzetler ise şunlardır: Kalamar, Karides, Ahtapot Tandır, Lüfer, Barbun, Deniz Börülcesi, Ayva Tatlısı.

gümüldür karavan tatili
Gümüldür Tabiat Parkı

Gümüldür Karavan Tatili İçin Ulaşım

İzmir kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüldür, Menderes’e 28 kilometre uzaklıktadır. Özdere’ye 18 kilometre, Seferhisar’a 30 kilometre, Kuşadası’na 54 kilometre, Selçuk’a 46 kilometre, İstanbul’a 537 kilometre, Ankara’ya 639 kilometre, Bursa’ya ise 394 kilometre uzaklıktadır. İzmir’den karavanınızla Gümüldür’e gitmek için, Gaziemir, Menderes ve Şasal yolunu takip etmelisiniz. Yolun Menderes’ten sonraki bölümü Menderes-Gümüldür Yolu olarak biliniyor. İzmir’den Gümüldür’e yolculuk trafik durumuna göre yaklaşık 50 ila 60 dakika arası sürüyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri