BursaGünübirlik Geziler

Günübirlik Uludağ Gezilecek Yerler

Uludağ Gezi Rehberi

Türkiye’nin ilk kayak merkezi olma sıfatındaki Uludağ’da gün içerisinde kaymaktan başka birçok şey yapabilirsiniz. İşte, detaylarıyla günübirlik Uludağ gezilecek yerler…

Soğuk Bir Günde Sıcacık Deneyimlerle Günübirlik Uludağ Gezisi

Güzel Bursa’nın en ünlü turistik yeri: Uludağ. Birçok insanın kayak yapmak için ya da gezmek için ve en önemlisi gerçek bir tatil deneyimi yaşamak için geldiği yer burası. Günübirlik Uludağ gezilecek yerler sanıldığının aksine sadece kayak merkezi alternatifini içermiyor. Bölgeye yalnızca 35 kilometre uzaklıkta olan Bursa’yı ziyaret bile güzel imkanlar sunuyor.

bursa_uludağ
bursa_uludag

Siz, tam da şimdi “Neler yapacağım, ekipman fiyatları nasıl?” diye merak ediyorsanız endişe etmeyin; her şeyi bu yazımızda sizin için derledik. Bütün detayları ve güzellikleriyle günübirlik Uludağ gezilecek yerler hakkında bilgilere sahip olmak için okumaya devam edin.

Uludağ’da Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle söylemeliyiz ki, Uludağ 3 metreyi bulan karı ile hemen her kış sporuna uygun bir bağlam olma niteliğindedir. Gezi turları dahilinde gün içerisinde dilediğiniz kış sporunu yapmaya elverişli bir bölgedir. Aynı zamanda kış sporları için de “Kayak tecrübem de kabiliyetim de yok.” diyenlerdenseniz merak etmeyin, sizinle ilgilenecek eğitmenler ve orada verilen eğitimler mevcut.

Tavsiyemizdir, günübirlik Uludağ gezilecek yerler için başlangıcınızı sabahın güzel bir erken saatinde apaçık, tertemiz bir havada kahvaltı ile yapın. O görsel doygunluğa karşı kahvaltı yapmak da çayınızı ya da kahvenizi yudumlamak da emin olun ayrı bir tat olacak. Sonrasında uzun uzun bu güzel bölgeyi izlemek için bir teleferik deneyimini yaşayabilirsiniz.

“Ne zaman kayak yapacağız?” dediğinizi duyar gibiyim. Günün en güzel sattlerini, öğlen açıklığını kayak ile geçirmeniz müthiş olacaktır. İlgilisine, kayak ekipman fiyatlarını yazmak gerekirse: Kayak takımı 35 lira, kayak montu 30 ve kayak pantolonu 30 lira, son olarak snowboard 50 lira civarındadır diyebiliriz. Uludağ gezisi içinde yine belirli ücretler karşılığında belirli sporlarıda deneyimleyebilirsiniz. Bu sporlar için en uygun pistleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

uludağ
uludag

Bütün bunların yanında günübirlik gezi turları içinde görebileceğiniz çok az milli park vardır; Uludağ Milli Parkı bunlardan bir tanesi. Birkaç bitki ve hayvan türüne bu park ev sahipliği yapmaktadır. Haricinde Buzlu Göl, Kilimli Göl ve Aynalı Göl de buradadır. Günübirlik Uludağ gezilecek yerler içerisinde Uludağ Aras Şelalesi’ni ve Softaboğan Şelalesi’ni de görmeden dönmeyin deriz.

İlgilisine Tavsiyeler

Geziniz dahilinde kar kıyafetlerinizi sıkı seçmeye dikkat edebilirsiniz. Kayak ekipmanları ve eğitim fiyatları değişse de bütçenize en uygun fiyatlandırmayı tercih edebilirsiniz. Son olarak sucuk-ekmek yemeden dönmeyin; bunların tadı en güzel Uludağ’da çıkıyormuş diyorlar. Buna benzer daha birçok gezi fikri ve tatil turları için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıda sıralanan yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri