Konserler

Haluk Levent konseri ne zaman? Haluk Levent Kimdir?

Haluk Levent Nerede Konser Verecek?

Haluk Levent konseri için geri sayım başladı. Haluk Levent Kocaeli’nde hayranları ile bir araya gelecek.

HALUK LEVENT KİMDİR?

1968’de Adana’da dünyaya gelen başarılı sanatçı dokuz kardeşin sekizincisidir. İlk okulu Sabancı ilköğretim okulunda okudu. Liseyi ise Adana Atatürk lisesinde mezun oldu. Üniversite eğitimi için Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Muhasebe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümlerini kazanmıştır, fakat maddi imkansızlık nedeniyle üniversite eğitimini tamamlayamamıştır.

Bir süre ticaretle uğraşan Haluk Levent, ticaretle ilgisinin olmadığını anlayınca Adana’dan ayrılmaya karar verdi. Hatta kendisine ait “Yollarda” şarkısının adını bu dönemki hayatından almıştır. Adana’dan ayrıldıktan sonra müzik ile uğraşma kararı alan Haluk Levent şehir şehir dolaşarak şarkı söylemiştir. Hatta bu dönemlerde hasta bir kız çocuğu için şarkı söyleyerek para toplamaya çalışmıştır.

Son durağı 1992 yıllarında İstanbul olan Haluk Levent, Ortaköy’de birçok barda şarkı söyleyerek para kazanmıştır. 1990 yılında şarkı yazmaya başlayan Levent üç yıl sonra amacına ulaşarak “Yollarda” albümünü piyasaya çıkarmıştır. Çıkardığı şarkılar ile 1970’lerde ortaya çıkan Anadolu Rock ruhunu yansıtmış ve en önemli ustalarından biri olmuştur.

“Yollarda” albümü ile hiç beklenmedik bir başarı elde eden Haluk Levent bu albümünü 200 bin satış rakamına ulaştırmayı başarmıştır. Profesyonel müzik kariyerine başlayan Levent 1995 yılında “Bir Gece Vakti” albümünü çıkarmıştır. Bu albüm ile bir milyon satış rakamına yaklaşan Levent, müzik kariyerinde ardı ardına basamakları tırmanarak ününü arttırmıştır.

Anadolu Rock şarkıları içerisinde en başarı albümlerinden olan “Arkadaş” isimli albümünü 1996 yılında yayınlamıştır. Hatta bu albümün ardından Levent, “Bu albümle dünya standartlarını yakaladım” ifadelerini kullanmıştır.

10 yıl boyunca süren bir ticari dava yüzünden cezaevine giren Haluk Levent, hapisteyken “Mektup” isimli albümünü çıkartarak sevenlerine ulaştırmıştır. Sosyal duyarlılığı bu dönemde de yüksek olan Levent, Gülnar’a yapılması planlanan nükleer santral projesi için yapılacak olan protestolara saçını keserek göndermiştir.

HALUK LEVENT ALBÜMLERİ

Bu Ateş Sönmez

Özel Canlı İstanbul Konseri

Türkiye Turnesi

Akşam Üstü

Karagöz ve Hacivat

Trilogy

Bir Erkeğin Günlüğü

Mektup

Bir Gece Vakti

Yine Ayrılık

Arkadaş

Kral Çıplak

Tam Bana Göre

Vasiyet

AHBAP

2017 yılında sosyal yardımlaşma amacıyla Ahbap derneğini kurarak ihtiyaç sahipleri; öğrencilere burs, medikal cihaz ve ilaç temini, çeşitli yardım, etkinlik, kan ve kök hücre kampanyası ve eğitim faaliyeti gerçekleştirmektedir. Levent Ahbap’ı toplumdaki her türlü soruna karşı çözüm arayan iş birliği hareketi olarak ifade etmektedir.

HALUK LEVENT KONSERİ NE ZAMAN VE NEREDE?

Haluk Levent konseri için geri sayım başladı. Haluk Levent, 1 Aralık 2021 saat 21:30’da Hayal Kahvesi Kocaeli’nde hayranları ile buluşacak. Konserin bilet fiyatı VİP Bistro 280 TL, genel giriş ise 134.50 TL’dir.

KONSER KURALLARI

*Konserde 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

*Konser alanına girişte misafirlerin en geç 48 saat önce yapılmış PCR testi sonucu ya da aşı kartını görevlilere göstermesi gerekmektedir.

*Konser esnasında misafirlerin pandemi önlemleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında toplum sağlığını riske atacak tutum ve davranışlarda bulunmaması önemle rica olunur.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Yüksek Sadakat konseri ne zaman? Yüksek Sadakat kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri