Festivaller

Ihlamur Festivali 2021 Ne Zaman Yapılacak?

Ihlamur Festivali Nerede?

Her yıl Bursa, Karacabey’de düzenlenen Ihlamur Festivali ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz!

Ihlamur Festivali Etkinlikleri Neler?

Festival, Bursa’nın Karacabey ilçesinde özellikle buradaki tatil bölgesine de dikkat çekmek için her yıl düzenleniyor. Bursa’nın özellikle bu bölgesi Ihlamur ormanları ile ünlü. Ihlamur ormanları arasında bulunan ve bir tatil bölgesi olan Karacabey’de düzenlenen festivalde birçok etkinlik düzenleniyor.

Ihlamur Festivali devam ettiği süre boyunca gerçekleşen birçok etkinlik ve yer alan birçok performans gösterisinin dışında, festivale katıldığınızda Karacabey halkının yetiştirmiş olduğu ve sunduğu yöresel yemekleri, meyveleri ve sebzeleri satın alabilir ve burada yiyebilirsiniz.

ıhlamur festivali

Festival süresi boyunca ayrıca, birçok yarışma da düzenleniyor. Örneğin özellikle çocukların çok eğlendiği ve festival süresi boyunca katılabileceği Survivor parkurları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Festivalin amacı bu bölgeyi tanıtmak olsa da, doğasıyla ve festival içerisinde yer alan etkinlikleri ile çoğu misafirin beğenisini kazanıyor.

Bunun dışında çeşitli sahne performansları performansları, konserler ve sohbet eşliğinde geçen farklı şovlarla oldukça eğlenceli bir Ihlamur Festivali sizleri bekliyor.

Ihlamur Festivali her yıl bir açılış töreni ile başlıyor. Bu açılış töreni Bursa büyükşehir Belediyesi’nin bando takımı gösterileri ile başlıyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen sanatçıların sahne aldığı, birçok etkinliğin ve yarışmanın gerçekleştiği festivalde gençler için DJ performansı da sergileniyor.

Ayrıca Ihlamur Festivali, yerel halk pazarına da ev sahipliği yapıyor. Bu yerel halk pazarından bölge halkının yetiştirdiği meyveleri, sebzeleri ve çeşitli yemekleri satın alabilir ya da festival in bulunduğu alanda yiyebilirsiniz.

ıhlamur festivali

Bahsettiğimiz halk pazarına köylü pazarı da deniyor. Çocuklar için ve gençler için kurulan Survivor parkurları ise sahilde yer alıyor. Yarışmaya katılan çocuklar ve gençler oldukça eğlenceli zamanlar geçiriyor.

Yazlık bir bölge olan Karacabey; yukarıda bahsettiğimiz birçok etkinlik, yarışmalar, konserler ve köylü pazarı ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Ülkemizin çeşitli illerinden katılımın yüksek olduğu festival, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, pop müzik gibi birçok farklı türde konsere de ev sahipliği yapıyor.

Festivali Ne Zaman Yapılacak?

İlginizi çekebilir: Electronica Festival Çeşme 2021 Ne Zaman?

Bursa’nın Karacabey ilçesinde gerçekleşen Ihlamur Festivali her yıl Ağustos ayında ya da Temmuz ayının sonunda yapılıyor. Bu yıl 5’incisi gerçekleşecek olan festival 30 temmuz günü Bursa büyükşehir Belediyesi’nin bando gösterisi ile ve bir açılış konuşması ile başlayacak.

ıhlamur festivali

1 Ağustos pazar günü bitecek olan festivalde birçok etkinliğe katılabilir, bu tatil beldesini ziyaret edebilir ne festival alanında kurulan köylü pazarından alışveriş yapabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri