Sanal Gezi Turları

Ihlara Vadisi Sanal Turu Yapmaya Ne Dersiniz?

Ihlara Vadisi Nerede?

Ihlara Vadisi Gezisi için vaktiniz yok mu? Merak etmeyin, Siz de bu vadiyi kolayca ziyaret edebilmek için Ihlara Vadisi Sanal Tur gezisi yapabilirsiniz.

Ihlara Vadisi Hakkında

Aksaray’da bulunan Ihlara Vadisi’nin bilinen en eski adı Peristremma’dır. Vadi dünya üzerinde bulunan önemli kanyonlar arasında yerini almıştır. Siz de bu vadiyi kolayca ziyaret edebilmek için Ihlara Vadisi sanal tur özelliğinde yararlanabilirsiniz. Ihlara Vadisi yaklaşık 150 metre derinliğinde ve genişliği de 200 metre. İçerisinde binlerce yaşam alanı bulunan vadiye ise Melendiz Nehri hayat veriyor. Vadinin etrafında bulunan kayaçlar kolaylıkla yontulabildiği için vadiyi çevreleyen yüzlerce kilise ve oyma mekân vadiye önemli bir medeniyet ve kültür merkezi unvanını kazandırmıştır. Vadi Melendiz Çayı’nın binlerce yıl süren aşındırması sayesinde meydana gelmiştir. Melendiz Çayı aynı zamanda vadiyi derin ve sarp bir şekilde yarıyor. Böylelikle ortaya birbirinden güzel görüntüler çıkıyor.

Ihlara Vadisi, derin ve dar oluşumuyla birlikte tabanında var olan bağ ve bahçe yoğunluğu ile de dikkat çekiyor. Vadinin çevresinde etkili olan bozkır görünüşü vadi yamacına geldiğinizde yerini yeşilin bin bir tonuna bırakıyor. Aynı zamanda vadi tabanına doğru hâkim olan Akdeniz iklimi ise, vadiye mikroklima özelliği kazandırıyor. Kayalar oyularak meydana getirilen kiliseler ise bugüne kadar korunmuş ve günümüze kadar gelmiştir. Ihlara Vadisi sanal turu ile bu muazzam güzelliği gezmeli ve vadiye gitmek için sebeplerinizi arttırmalısınız.

Ayrıca bir diğer sanal gezi olarak Cumhuriyet Müzesi Sanal Tur Gezisi Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Ihlara Vadisi Sanal Turu

İçerisinde hem doğal hem de tarihi güzellikler barındıran bu vadi gezebileceğiniz en güzel yerlerden birisi. Ihlara Vadisi’ne gitmenizi engelleyen sebepleriniz varsa, bu doğal güzelliği evinizden de ziyaret edebilirsiniz. Ihlara Vadisi sanal tur ile göreceğiniz kiliseleri ve oyma taşları çok daha yakından görmek için heyecanlanabilir ve kendinizi yeşilin her tonunu içinde barındıran vadinin içine bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun yanında yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri haline gelebilecek online gezintilere Ihlara Vadisi sanal tur ile başlayabilirsiniz.

Ihlara Vadisi Gezisi

Aksaray ilinin Güzelyurt ilçesine bağlı Ihlara Vadisi hususi aracınızla veya şehirlerarası otobüslerle kolayla ulaşabilmeniz mümkün. Bunun yanında Kapadokya’da yaşıyorsanız, günübirlik turları da tercih edebilirsiniz. Vadi yaz döneminde 07.00-19.30 arası kış döneminde ise 08.00-17.00 arası ziyaretçi ağırlıyor. Ayrıca vadiye giriş ücreti de 45 Türk lirası. Bunun yanında müze kart kullanarak yılda iki defa vadiyi ücretsiz gezebilirsiniz. Vadinin giriş ücretinin yanında içeride bulunan belli noktaları gezmek için de ücret alınabiliyor. Vadi haftanın her günü gezilebilir. Tercihinizi Ihlara Vadisi sanal tur seçeneğinden yana kullanırsanız, aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

muze butonu

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri