BitlisKeşfet

İstanbul Bitlis Kaç Km? İstanbul Bitlis Kaç Saat

İstanbul Bitlis Arası Kaç Km

İstanbul Bitlis kaç km araştırmalarına verilecek olan en doğru cevap 1642 km’dir. İstanbul’dan Bitlis’e ulaşmak isteyen kişilerin 1642 km yol gitmesi gerekiyor. Bu yol ortalama 17 saatlik bir zaman dilimi içerisinde tamamlanıyor. Ancak bu süre ve kilometre seçilen güzergâha göre değişim gösterebiliyor. İstanbul’dan Bitlis’e gitmek isteyenlerin varış noktasına en kısa yoldan ulaşmak istemeleri de söz konusu olabiliyor. Bu gibi durumlar seçilecek olan aracın özelliklerine göre değişim gösteriyor. Aracın markası, modeli ve özellikleri bu sürenin daha da kısalmasını sağlıyor.

 İstanbul-Bitlis Kaç Litre Benzin Yakar?

 İstanbul-Bitlis kaç km konusu iki şehir arasındaki mesafeyi belirliyor. Ancak iki şehir arasındaki mesafeyi araştıran kişiler araçlarının yakacağı benzin miktarını da hesaplamak istiyor. İstanbul ile Bitlis arası 1642 km mesafeye sahiptir. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 17 saat 35 dakika sürecektir. Bu mesafede araçların yakıt cinslerine göre harcadıkları yakıt miktarı değişim gösterir. Benzinli bir araç 113,6 litre yakıt tüketirken,  dizel bir araç bu mesafede 78.1 litre yakıt tüketimi sağlayacaktır. Bu yakıt miktarını mali anlamda değerlendirdiğimizde dizel bir araç için maliyet 499.84 TL, benzinli bir araç için ise 795.2 TL olacaktır.

İstanbul-Bitlis Arası Kaç Saat Sürer?

 İstanbul-Bitlis kaç km sorusunun yanı sıra bu mesafenin ulaşımının kaç saat sürdüğü de merak ediliyor. İstanbul ile Bitlis arasında yol mesafesine göre yolculuğun kaç saat süreceği değişim gösteriyor. Bazı faktörler bu süreyi değiştirirken İstanbul’dan Bitlis’e ulaşmak ortalama 18 saat alıyor.

1

İstanbul-Bitlis Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Bitlis’e yapılan yolculuklarda otobüsle ortalama varış süresi 23 saattir. Bu süre yolculuk için seçilen aracın modeline ve kalitesine göre değişim gösteriyor. Otobüs bilet fiyatlarının ise İstanbul ve Bitlis arasındaki mesafe için 750-800 lira arasında değişim gösterdiği görülüyor. Bu fiyatlar otobüs firmalarına, varış noktasına, belirlemiş oldukları yollara göre değişim gösteriyor.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımıza göz atabilirsiniz: Kapadokya Uluslararası Sıcak Hava Balon Festivali

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri