Çocuk

İstanbul Çobançeşme Çocuk Köyü – Çocuklar İçin Sınırsız Eğlence

İstanbul Çobançeşme Çocuk Köyü

Eyüpsultan Belediyesi Başkanı; Deniz Köken Tarafından 2023 yılında açılışı yapılan Çobançeşme Çocuk Köyü büyük ilgi görmeyi başardı. Çizgi film karakterlerinden esinlenerek yola çıkılan parkta, birçok çizgi film karakterinin heykelini görüyorsunuz. Çobançeşme Çocuk Köyü nerede? Çobançeşme çocuk köyüne nasıl gidilir? Gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Not: Genelde Çobançeşme çocuk köyü ile Çobançeşme Masal köyü karıştırıldığı söyleniyor. Bunların ikisi farklı yerler olup, yazımızda size köyü hakkında bilgi vereceğiz.

Çobançeşme Çocuk Köyü

Çobançeşme çocuk köyü çizgi film karakterlerinden oluşan bir parktır. TRT kanalında ki çizgi filmlerde oynayan çizgi film karakterleri heykel haline getirilerek hazırlanan bu köyde, çizgi film karakterleri ile fotoğraf çekinme imkanına sahip oluyorlar. Çocuklar aynı zamanda eğlendiği bu parkta Rafadan Tayfa’nın çizgi film karakterleri büyük ilgi görüyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından açılan park, çocukların daha eğlenceli zaman geçirmesi için tasarlandığı proje ailelerin de ilgi kaynağı haline geldi. 24 bin 276 metrekarelik geniş yeşillik bir alana inşa edilmiştir. Çeşitli eğlence alanları sunan bir parktır. Bu parkta çocukla mini trene binebiliyor, atlı karıncalar ile keyifli dakikalar geçiriyor. Aynı zamanda macerayı seven çocuklar için macera parkuru da mevcut. Sevdikleri çizgi film karakterlerini görebileceği parkta eğlenceli saatler sizi bekliyor.

Çobançeşme Çocuk Köyü Parkı Nerede?

Çobançeşme Çocuk köyü nerede olduğu oldukça mera edilen sorular arasında. Çocukların tatil gününde, eğlenceli zaman geçirebileceği Çobançeşme çocuk köyü, Eyüpsultan Belediyesi/Güzeltepe mahallesi, Çobançeşme’de inşa edilmiş.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje yarışması’nda derece alarak ödüle layık görülmüştür.

Adres: Güzeltepe/ Çobançeşme Parkı/ 34060 Eyüpsultan / İstanbul

Çobançeşme Çocuk Köyü Ücretli Mi?

Çocuk Köyü ücretli mi? Hayır ücretli değil. Çocuk köyüne giriş ücretli değil, sadece bazı oyun alanlarını kullanmak için bilet alınıyor. Bunun için ücret ödüyorsunuz. Bunun dışında heykellerin yanına ve oyun parkına ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.

Çocuk Köyü bileti fiyatları ise oldukça uygun. Yani çocuklara eğlenceli zaman geçirmeniz için düşük bir bütçe yeterli olacaktır.

Üstelik ebeveynler için Çobançeşme çocuk köyü’nde kafeterya alanları bulunuyor. Burada siz kahve çay içerken çocuklarınız eğlenebilecekler. Çobançeşme çocuk köyü’nün birçok alanı ücretsiz olarak kullanılmakta. Tren ve atlı karınca gibi çalışan elektrikli aletler için ücret ödüyorsunuz.

Çobançeşme Çocuk Köyü’nde Neler Dikkat Çekiyor?

Eyüpsultan Belediyesi tarafından inşa edilen Çobançeşme Çocuk köyü içerisinde en çok çizgi film karakterleri ilgi çekerken, çocukların eğleneceği birçok alan mevcut bulunuyor. Ücretsiz olması ile de ailelerin dikkatini çekiyor.

Çobançeşme çocuk parkı çocukların enerjilerini atabileceği, eğlenceli ve hayal güçlerini geliştirebileceği bir alan olarak düzenlenmiş. Üstelik güvenli bir alan olması ile de ailelerin ilgi odağı oluyor.

Çobançeşme Çocuk Köyüne Nasıl Giderim?

Eskiden Çobançeşme parkı olarak geçen alan harita üzerinden ulaşım sağlanabilir. Alibeyköy güzergâhı üzerinden Çobançeşme / Haliç Üniversitesi güzergâhında ilerlemeniz gerekiyor. Burada Şehit Murat Karakuş ortaokulunu geçtikten sonra yer alan trafik ışıklarından sağa dönüş yapıyorsunuz. Çobançeşme çocuk köyü’nün girişi solunuzda kalacak.

Aynı zamanda otobüs ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Güzeltepe mahallesine bağlı olan Çobançeşme çocuk köyü’ne gitmek için İETT’nin aşağıda ki otobüslerini kullanabilirsiniz.

 • 39Ç / Kağıthane Garajı – Aksaray
 • 47A / Alibeyköy Ce Garajı – Yenikapı
 • 47N / Nur Sitesi – Eminönü
 • 47Ç / Güzeltepe – Eminönü
 • 48A / Göktürk – Kazlıçeşme
 • 48E / Göktürk – Eminönü
 • 49GB / Sultangazi Peron/ Baraj yolu – Şişli
 • 49M / Kazımkarabekir – Şişli
 • 50G / Göktürk – Alibeyköy Metro
 • TM1 / Emniyettepe – Alibeyköy Metro
 • TM11/ Yeşilpınar – Alibeyköy Metro
 • TM2 / Hamidiye – Güzeltepe – Alibeyköy Metro

Burada özel araçlar için otopark bulunmuyor. Bu nedenle çevrede boş alan bulduğunuzda park etmeniz gerekiyor. Özellikle hafta sonları park yeri bulma sorunu artıyor. Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Kocaeli 23 Nisan Bi Dünya Eğlence Ormanya’da – Kocaeli Orman Kütüphanesi

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri