Çocukİstanbul

İstanbul’a Yakın Hayvanat Bahçeleri

İstanbul'un En Güzel Hayvanat Bahçeleri

İstanbul’a yakın hayvanat bahçeleri her dönem tercih edilen eğlence mekanları arasında yer alır. Çocuklar zaman zaman betonarme yapılardan, dar alanlardan sıkılıp doğa ile iç içe olmayı çok isterler. Tatil günlerinde ya da hafta sonlarında onları hem gezdirip hem eğlendirebileceğiniz İstanbul’un Çekmeköy ilçesi Alemdağ semtinde bulunan Doğa ve Yaşam Kompleksi Park Of İstanbul hayvanat bahçesine götürebilirsiniz. Online olarak da alabileceğiniz bilet ücreti hayvanat bahçesi için 56 TL. Ancak alanın içinde kafelerden çocuk oyun alanlarına, aktivite alanlarından yürüyüş alanlarına kadar birçok etkinlik mevcut.

İstanbul’un En Güzel Hayvanat Bahçeleri

Jungle Park İstanbul Hayvanat Bahçesi

İstanbul, Eyüp Sultan ilçesinde bulunan Jungle Park İstanbul hayvanat bahçesi çocukların hem eğlenerek hem de öğrenek vakit geçirebilecekleri muhteşem bir yer. Giriş ücreti 45 TL olan parkın biletlerini online olarak internetten de alabilmek mümkün. Yırtıcı hayvanlardan, kuş türlerine, sürüngenlerden, memeli hayvan türlerine kadar birçok hayvanın bulunduğu parkta aynı zamanda çocuklar için eğlence üniteleri de mevcut. Akvaryum ve teraryumların da bulunduğu parkta safari ve zindan gibi etkinlikler de yapılıyor. İstanbul’a yakın hayvanat bahçeleri arasında en uygunu olarak da karşınıza çıkıyor.

WildPark Vialand İstanbul

İçerisinde dünyanın en egzotik hayvan türlerinin bulunduğu WildPark Vialand İstanbul’un Eyüp Sultan ilçesinde bulunuyor. Yetişkin biletlerinin 45 TL çocuk biletlerinin ise 30 TL olduğu hayvanat bahçesinde dev yılanlardan, renkli bukalemun, timsah, tropik kuşlar, dev örümcekler ve akvaryum içindeki köpek balıklarına kadar çocuklara harika bir deneyim yaşatıyor. Çocuklar için eğlence ve oyun alanları da bulunan parkta yetişkinler içinde fiyatları uygun kafe mevcuttur.

willpark

Polonezköy Zoo

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy Doğal Yaşam Park sadece hayvanat bahçesi değil, kafasını dinlemek isteyenler ve doğal ortamda zaman geçirmek isteyen aileler için odaları ve konaklama hizmeti bulunan harika bir park. Köy evinden kır evine ya da lüks villaları ile 3 veya 20 gün arasındaki konaklama fiyatları 800 TL’den başlamaktadır. Doğa hayvanları ile iç içe geçecek bir kaç gün hem yetişkinler hem de çocuklar için muhteşem bir doğal ortam.  İstanbul’a yakın hayvanat bahçeleri arasında konaklama imkanının bulunması da ayrı bir avantaj olarak karşınıza çıkıyor.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

Gün boyunca zaman geçirebileceğiniz Faruk Yalçın Hayvanat bahçesi Kocaeli Darıca‘da bulunuyor. İstanbul’a çok uzak olmayan parkın giriş ücretleri yetişkinler için 80 TL çocuklar için ise 60 TL. Hafta içi saat 10.00 ila 17:00 arası açık olan parkta farklı ülkelerde yaşayan canlı türleri bulunuyor. Daha önce hiç bir yerde görmek mümkün olmayan, birçok hayvan mevcuttur. Çocuklar için bulunmaz bir fırsat olan Faruk Yalçın Hayvanat bahçesi gezisi her mevsim misafirlerini ağırlıyor.

  • Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri