Çocukİstanbul

İstanbul’da Çocuklarınızla Ücretsiz Gezebileceğiniz Yerler

İstanbul'da çocuklarla yapılacak ücretsiz aktiviteler

İstanbul’da Çocuklarınızla Ücretsiz Gezebileceğiniz Yerler ve birlikte yapabileceğiniz ücretsiz aktiviteler bulunuyor. İşte bunlardan bir kaçı…

El – Battanî Uzay Evi (Kâğıthane)

Uzay evi projesi okul öncesi küçük çocuklara, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine astronomi ve uzay dersleri yapılarak enerji verimliliği ve geri dönüşüm eğitimi verilmesi amaç edinmiştir. Akılları sonsuzlukta kalmış dünyanın dışındaki yerleri de merak ederek El – Battanî uzay evine gelen meraklı çocuklara öncelikle astronot kıyafetleri takdim ediliyor ve uzay boşluğu ile ilgili uygulamalı eğitimler veriliyor. Çocuklara kinect uygulama ile aya nasıl inilir gösteriliyor, VR uygulama ve ay küre uygulaması mevcut, çocukların soru sorabilecekleri soru cevap coşku bulunmakta, uzayda ağırlık simülasyonu anlatılmakta, döner illüzyonlar, kaotik sıvı küresi ve refleks metre cihazı gibi pek çok farklı düzenek kullanarak çocukların deneyim kazanmaları sağlanıyor

Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri (Taksim)

Çocuklarınızın eğleneceği, eğlenirken öğrenebileceği ve aynı zamanda da eğlenip öğrenirken spor gibi farklı etkinlikler yapabilecekleri güzel ve etkileyici bir atölye. Bu sayede çocuğunuz hareket ederek üzerindeki negatif enerjiyi atarak daha sakin ve mutlu olur.

Atatürk Müzesi (Şişli)

Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu ev 1942’de İstanbul Büyükşehir Belediyesince müzeye dönüştürülmüştür. Bu müzenin adı inkılap Müzesi ya da Atatürk müzesidir. İstanbul’un Şişli ilçesi  Halâskârgazi Caddesi’nde bulunmaktadır. Atatürk Müzesi’nde Atatürk’ün kullanmış olduğu eşyalar, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili tablolar, Atatürk ve inkılapları ile ilgili çeşitli belgeler, Atatürk’ün çocukluk dönemi gençlik dönemi ölümüne kadar olan yaşamını yansıtan fotoğraflar yer almaktadır.

Yedikule Bahçe (Fatih)

Yedikule bahçe çocukların toprağa dokunarak ve bitki yetiştirmeyi öğrenerek çevre bilincinin oluşmasını amaçlamaktadır. Çocuklara bu imkânı şehir merkezinde sunan Nadir bulunabilen mekânlardandır. Cumartesi günleri ailelerle birlikte yapılabilecek ortak etkinliklerde randevu sistemi ile hizmet veriyor. Ayrıca uzman eğitmenler eşitliğinde Kadınlara yönelik balkon çiçekleri, Bahçe ekimi gibi eğitimler verilmektedir. Eğitime katılmak isteyen bayanlara bitki ekimi dikimi işlemi, üretim tekniklerini kullanma şekilleri, sebze fidesi yetiştirebilme yöntemi fidelerin bakım işlemlerini yürütmeleri gibi pek çok bilgi verilmektedir.

Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesinde kitap sanatları, dekoratif eserler, resimler, arkeolojik eserler gibi pek çok eser sergilenmektedir. İstanbul’da Çocuklarınızla Ücretsiz Gezebileceğiniz Yerler arasında sakıp sabancı müzesinide ekleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde de İstanbul’da Çocuklarınızla Ücretsiz Gezebileceğiniz Yerler konusunu sizlerle paylaştık. Daha fazla gezi fikri için Gezilinki Youtube kanlını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri