İstanbulPlaj Önerileri

İstanbul’da Denize Girilebilecek En İyi Yerler: Caddebostan Plajları

İstanbul Çevresindeki Plajlar

İstanbul içerisinde denize girilebilecek yerlerin sayısı pek fazla değildir. Tatil tadı alınabilecek plajların sayısı az olduğundan plajlar da genellikle oldukça yoğun olmaktadır. Ayrıca İstanbul’da yaşayanlar da iş yoğunluklarından dolayı İstanbul dışı bir yere seyahat etmekte zorlanırlar. Bu nedenle de İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler hakkında araştırma yaparlar. İstanbul içerisinde denize girilebilecek en güzel ve en merkezi yerlerden bir tanesi Caddebostan sahilleridir. Peki Caddebostan plajları nerede yer alır, sahip olduğu olanaklar nelerdir ve girişler ücretli midir? Tüm bu soruların yanıtı ve daha fazlası GeziLinki İstanbul plajları içeriğimizde:

Caddebostan Plajlarının Sahip Olduğu Olanaklar

Caddebostan’da tek bir plaj bulunmamaktadır. Burada toplam uzunlukları yaklaşık 950 metre olan 3 tane plaj bulunmaktadır. Hafta sonlarında, bayram ve tatil günlerinde burası hayli kalabalık olabilmektedir. Ancak buna rağmen plajdaki olanaklar bu kalabalığı karşılayabilecek düzeydedir. Bu plajların tamamında toplam bin tane şezlong, bin tane şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 tane duş alanı, 3 cankurtaran kulesi bulunmaktadır. Peki Caddebostan’da yer alan plajlar hangileridir ve imkanları nelerdir?

Caddebostan 1 Plajı

caddebostan plajı

Burası 450 metrelik bir sahil şeridine sahiptir. Büyük Kulüp’ün hizasında yer alan bu plajda 300 civarında şezlong, 300 civarında şemsiye, 1 tane cankurtaran kulesi, 6 tane cankurtaran personeli, 1 tane tuvalet alanı, 18 tane soyunma kabini, 8 tane duş alanı, 1 güvenlik kalbini bulunmaktadır. Ayrıca çevresi ne kadar merkezi de olsa plajın içerisinde alışveriş yapabileceğiniz büfe, kafe tarzı yerler de bulunmaktadır.

Caddebostan 2 Plajı

caddebostan plajı

İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler arasında Caddebostan 2 Plajı oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu plajın sahil uzunluğu yaklaşık 300 metre kadardır. Sahilin büyük bir çoğunluğu ince kumlardan oluşsa da yer yer çakıl taşları da bulunmaktadır. Caddebostan 2 Plajı’nda 500 tane şezlong, 500 tane şemsiye, 1 tane cankurtaran kulesi, 6 tane cankurtaran personeli, 1 tane tuvalet alanı, 16 tane soyunma kabini, 6 tane duş alanı, 1 tane güvenlik kabini ve 2 tane de büfe yer almaktadır. En kalabalık plajlardan biridir ve bu nedenle de bazen yer bulmakta güçlük yaşanabilmektedir.

Caddebostan 3 Plajı

caddebostan plajı

Caddebostan’da yer alan plajların sonuncusu olan bu plajın uzunluğu yaklaşık 250 metre kadardır. Sahilin büyük bir çoğunluğu kumlardan oluşsa da tıpkı Caddebostan 2 Plajı gibi çakıllı alanlara da sahiptir. İçerisinde 100 tane şemsiye, 100 tane şezlong, 1 tane cankurtaran kulesi, 6 tane cankurtaran personeli, 1 tane tuvalet alanı, 10 tane soyunma kabini, 4 tane duş alanı, 1 güvenlik kabini ve 1 tane de büfe yer almaktadır.

Caddebostan Plajları İçin Giriş Ücretleri

caddebostan plajı

İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler genellikle ücretlidir. Yakın bir zaman öncesine kadar tüm 3 plaj için de girişler ücretsizdi ancak gelen talep doğrultusunda Caddebostan 1 Plajı ücretli hale getirilmiştir. Bu plaja giriş ücreti yetişkinler için 25 TL, öğrenciler için ise 12 TL olarak belirlenmiştir. Engelli bireyler ve refakatçileri için ise giriş ücretsizdir.

Caddebostan Plajları Nerede? Caddebostan Plajlarına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Kadıköy’de yer alan Plajlar oldukça merkezi bir konumdadır. Özel araçla gidecekler Kadıköy ilçesine geldikten sonra Bağdat Caddesi boyunca ilerleyip kolayca plaja ulaşabilir. Toplu taşımalar ile ulaşacaklar ise Caddebostan durağında inip kısa sürede alana varabilirler.

Bu içeriğimizde İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler arasında olan Caddebostan Plajları’ndan ve sahip olduğu olanaklardan söz edilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri