Gastronomi GezileriGezi Magazinİstanbul

İstanbul’da En İyi Tatlıcılar: İstanbul’un Meşhur Tatlıcıları

İstanbul'da Tatlı Yenebilecek Mekanlar

Tatlı sevmeyenlerin sayısı oldukça azdır. Sütlü tatlılardan şerbetlilere, yaş pastalardan keklere kadar çeşitleriyle birçok seveni olan tatlılar için güzel mekan bulmak kimi zaman zor olabilir. Bu içeriğimiz İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’u ziyaret edip de lezzetli bir tatlı denemek isteyenler için bir rehber niteliği taşımaktadır. Siz de İstanbul’da en iyi tatlıcılar nerelerdir diye merak ediyorsanız içeriğimizden faydalanabilirsiniz. İşte İstanbul’un meşhur tatlıcıları:

İstanbul’un En İyi Tatlı Mekanları

Baylan – Kadıköy

İstanbul’un meşhur tatlıcıları

İçeriğimizin en popüler isimlerinden olan Baylan, neredeyse 100 senelik tecrübesiyle mutlaka gidilmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Mekanın en önemli tatlısı “Kup Griye” tatlısıdır. Öyle ki bu tatlı, mekanın popüler olmasında etkin bir rol oynamıştır. Bu tatlı haricinde Trif, Adisababa, Moncheri gibi harika tatlıları da deneyebilirsiniz. Hem Türk mutfağından hem de dünyanın çeşitli yerlerinden birçok özgün tatlıyı bulabileceğiniz oldukça başarılı bir tatlıcıdır. İlk şubesini Kadıköy’de açan Baylan daha sonra Bebek’e de bir şube açmış ve böylelikle Avrupa Yakası’nda olanlar için kolaylık sağlanmıştır.

Adres: Kadıköy Merkez Mahallesi, Muvakkithane Caddesi, No 9/A, Kadıköy, İstanbul.

İnci Pastanesi – Beyoğlu

İstanbul’un meşhur tatlıcıları denildiğinde akla ilk gelen isimlerden bir tanesi de İnci Pastanesi’dir. İnci Pastanesi’nin en önemli ve en popüler tatlısı ise profiteroldür. İstanbul’da en lezzetli profiterolü arıyorsanız durağınız İnci Pastanesi olabilir. Bununla birlikte milföy pasta, babaruaz ve portakallı bisküvi de burada deneyebileceğiniz lezzetler arasındadır. Dilerseniz İstiklal Caddesi üzerinde bulunan şirin mekanda oturarak yiyebilir, dilerseniz de eve sipariş söyleyebilirsiniz.

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi, Mis Sokak, No 18/A, Beyoğlu, İstanbul

Karaköy Güllüoğlu – Beyoğlu

İstanbul’un meşhur tatlıcıları

Şerbetli tatlı seviyorsanız ve İstanbul’da, Gaziantep esintisini hissetmek istiyorsanız durağınız Karaköy Güllüoğlu olmalıdır. Şerbetli tatlıların hemen hemen her çeşidini burada bulabilirsiniz. Çıtır çıtır ve taze bir baklava yemek istiyorsanız kesinlikle tercihiniz burası olmalıdır. Fıstıklı veya cevizli baklavalar için bir karar veremediyseniz ya da her 2 çeşidi de denemek istiyorsanız karışık baklava söyleyebilirsiniz. Baklava haricinde; katmer, künefe, nadir dolama, cevizli saray, fıstıklı dürüm gibi çeşitli şerbetli tatlıları da tadabilirsiniz. Ayrıca bu mekanın en sevilen özelliği glütensiz, vegan ve diabetik tatlılar çıkarıyor olmasıdır. Özel beslenenler için Karaköy Güllüoğlu oldukça güzel bir alternatif olacaktır.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Katlı Otopark Altı, No 4, Beyoğlu, İstanbul

Meşhur Bebek Badem Ezmecisi – Beşiktaş

1904 senesinden beri İstanbul’da hizmet veren Meşhur Bebek Badem Ezmecisi, badem ezmeleriyle popülerlik kazanmış bir tatlıcıdır. Kaliteden ödün vermeyen anlayışı ve asırlık tecrübesiyle harika tatlılar sunmaktadır. Burada çeşit çeşit şekerlemeler ve fıstık ezmeleri deneyebilir ya da helva çeşitlerini tadabilirsiniz.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, No 53/C, Beşiktaş, İstanbul

Ali Muhiddin Hacı Bekir – Kadıköy, Eminönü, Bakırköy, Beyoğlu

İstanbul’un meşhur tatlıcıları

İstanbul’un meşhur tatlıcıları arasında, yaklaşık 350 senelik geçmişiyle asırlık bir çınar misali Ali Muhiddin Hacı Bekir, nostaljik lezzetler tadabileceğiniz oldukça harika bir mekandır. Amacınınız hem lezzetli bir tatlı yemek hem de eski bayramlara dönebileceğiniz nostaljik bir ortamda vakit geçirmek ise bu mekanı tercih edebilirsiniz. Burada Balkanik pasta, baton pasta, fıstıklı ve güllü lokum, çeşitli çikolatalar ve şekerlemeler tadabilirsiniz. Ali Muhiddin Hacı Bekir’in Eminönü, Kadıköy, Beyoğlu ve Bakırköy gibi çeşitli yerlerde şubeleri vardır. Dilerseniz eve de sipariş söyleyebilirsiniz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkıthane Caddesi, No 8, Kadıköy, İstanbul

Bakehane – Beşiktaş

Çeşit çeşit ve birbirinden lezzetli kurabiyeleri deneyebileceğiniz Bakehane, birçok tatlı severin Beşiktaş’taki en uğrak yerleri arasındadır. Menüsünde çok sayıda kurabiye çeşitleri görecek ve hepsi de görüntüsüyle sizi kendine çekecektir. Eğer karar vermekte zorlanırsanız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Burada en sevilen kurabiyeler içi dolgulu “Fudge Brownie” dir. Damak çatlatan ve şeker ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayan bu tatlı için bu mekana birçok kez daha gelecek olmanız olasıdır. Bununla birlikte red velvet cookie, snickerdoodle ve apricot butter bar da deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Tekkeci Sokak, No:1, Beşiktaş, İstanbul

Tarihi Sarıyer Muhallebicisi ve Börekçisi – Sarıyer

İstanbul’un meşhur tatlıcıları

1928 senesinden beri aynı hizmet ve kalite anlayışıyla sektörde varlığını sürdüren Tarihi Sarıyer Muhallebicisi ve Börekçisi, günümüzde İstanbul’un en meşhur mekanları arasında yer almaktadır. Burada çok çeşitli börekler ve birbirinden lezzetli muhallebiler tadabilirsiniz.

Adres: Merkez Mahallesi Yeni Mahalle Caddesi Sarıyer, İstanbul

Beyaz Fırın – Erenköy

İstanbul’un meşhur tatlıcıları listemizin son sırasında yeni nesil tatlılarıyla dikkat çeken Beyaz Fırın yer almaktadır. Birçoğu için favori tatlıcı olan bu mekanda milföylü pastalar, rengarenk makaronlar, yaş pastalar ve kurabiyeler deneyebilirsiniz.

Adres: Bağdat Caddesi Yener Sokak No: 9 Kat: 1/2 Erenköy, Kadıköy

  • Buna benzer daha birçok gastronomi, gezi veya tatil içerikleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz. 

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri