Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul Korku Evleri

İstanbul'un En İyi Korku Evleri

İstanbullular özellikle hafta sonlarında ya da tatil günlerinde yapılacak aktivite arayışlarına girmektedir. İstanbul gerek nüfusu gerekse de Büyükşehir olması sebebiyle yapılacak etkinlik ve aktivite açısından oldukça zengin alternatiflere sahiptir. Bu etkinlikler arasında korku evleri bir diğer bilinen adıyla kaçış odaları da bulunmaktadır. Peki korku evleri nedir, ne yapılır ve İstanbul korku evleri hangileridir?

Korku Evi Nedir?

fsfdf

Korku Evleri ya da bir diğer bilinen ismiyle Kaçış Odaları esas olarak video oyunlarından türetilmiştir. Oyunun ana teması adından da anlaşılacağı üzere korkudur. Bu oyun en az iki kişiyle oynanmaktadır. Eğer Korku Evi oynamak istiyorsanız bir arkadaşınızla ekip olmak zorundasınız. Bu oyun genellikle 1 saat kadar sürer ve bu 1 saatlik süre içerisinde ipuçları gerekir. Bulacağınız ipuçları ile oyunun şifresini çözer çıkışa ulaşırsınız. Ancak ipuçlarını yakalamak şifreleri çözmek o kadar da kolay olmayacaktır çünkü o esnada oyunda çeşitli engeller ve ürkütücü detaylar sizi zorlayacaktır. Korku evleri küçük yaştaki çocuklar için uygun bir aktivite değildir. Bu oyun küçük yaştaki çocuklarda kaygı bozuklukları gibi psikolojik sorunlar yaratabilir. Bu sebeple yalnızca yetişkinler bu aktiviteye katılmalıdır. Korku evlerine; hamile kadınlar, epilepsi hastaları, panik atak hastaları ve kalp rahatsızlığı olanlar girmemelidir. Peki İstanbul korku evleri hangileridir?

İstanbul Korku Evleri

Avcılar Korku Evi

Son derece gerçek ve nefes kesici bir korku deneyimi yaşamak için Avcılar Korku Evi tercih edilebilir. Bu mekanda Toplamda 10 oda ve 5 etaplı parkurlar bulunmaktadır. Burada herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Ayrıca mekanın oldukça gerçekçi bir şekilde tasarlanmış olması oyunun keyfini daha da artırmaktadır. Avcılar Korku Evi Avcılar ilçesinde Denizköşkler Mahallesi’nde yer almaktadır. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Şirinevler Korku Evi

Şirinevler Korku Evi içerisinde oldukça farklı konseptler bulunmaktadır. Korku evleri etkinlikleri sizin için yeni değilse burada oldukça farklı konseptlerde yer alan evler sizi son derece tatmin edecektir. Burası 6 seneyi aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Ayrıca her gün açık büfe imkanı sunması ise ayrı bir güzel taraftadır. Şirinevler Korku Evi Bahçelievler ilçesinde Şirinevler’in Mahmutbey Caddesi’nde yer almaktadır. Mekan haftanın her gününde sabah 10 ile akşam 11 arasında hizmet vermektedir.

Taksim Korku Evi – Korku Köşkü

taksim-korku-evi

İstanbul korku evleri denince ilk akla gelen yerlerden bir tanesi Taksim Korku Evi’dir. Burada 2 adet farklı parkur bulunmaktadır. Oyun süresi yaklaşık 60 dakikadır. Her bir grup 2 ila 9 kişi arasında değişmekte gruplar birbirinden bağımsız şekilde oyunu bitirmeye çalışmaktadır. Burada toplamda 8 tane oda, 4 tane tünel ve 1 tane de labirent bulunmaktadır. Dilerseniz oyun süresine bir buçuk saate kadar çıkarabilirsiniz. Taksim Korku Evi Beyoğlu ilçesinde Katip Mustafa Çelebi Mahallesi’nde yer almaktadır. Haftanın her günü sabah 9 ile akşam 12 arasında hizmet vermektedir.

Escape İstanbul

Bu korku evinin ana teması Sherlock Holmes’tan esinlenilmiştir. Diğer korku evlerine oranla daha küçük bir alandan oluşmaktadır. Ancak oyun konsept olarak oldukça başarılıdır. Oyundaki her takımın yalnızca 60 dakikalık bir süresi vardır. Bu Korku Evi Kadıköy ilçesinde Cafer Ağa mahallesinde yer almaktadır

Escapist

İstanbul korku evleri listesinin son sırasında yer alan Escapist içerisinde 6 farklı konseptte oyun yer alır. İstanbul’un en büyük korku evlerinden biridir. Hem eğlenmek hem de adrenalini son derece yüksek bir oyun oynamak için burayı tercih edebilirsiniz. Escapist Mecidiyeköy’de Trump Alışveriş Merkezi’nde yer almaktadır.

Daha birçok hafta sonu etkinlikleri ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu