Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul’da At Binilecek Yerler

İstanbul At Binme Yerleri

Binicilik sporları denince ilk olarak akla atlar gelir. Binicilik sporu biraz zor olduğundan temel düzeyde de olsa eğitim almak gerekir. İstanbulluların hafta sonlarında doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri ve aynı zamanda atları sevebilecekleri, at binebilecekleri birçok yer bulunmaktadır. Peki binicilik sporu nedir, at binme zor mudur? İstanbul’da at binilecek yerler nerelerdir? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası için sizi yazımızın devamına alalım…

Binicilik Sporu Nedir?

Binicilik sporu oldukça eskiye dayanan ancak günümüzde insanlar tarafından büyük bir ilgi gösterilen sporlar arasındadır. Binicilik sporu az da olsa yetenek gerektiren bir spordur. Bu spor dalında başarılı olmak isteyenler bunun için belirli bir düzeyde emek harcamalı ve oyunun gerektirdiği tüm kurallara uymalıdır.

Istanbulda-At-Binilecek-Yerler

Binicilik sporunun birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan başlıcası kasların aktif olarak çalışmasından ötürü vücut direncinin ve dayanıklılığının artmasıdır. Birçok insan ruhsal bir terapi için veya yorgunluğunu stresini azaltmak için binicilik sporları ile uğraşmaktadır. Binicilik sporlarında cinsiyet önemli değildir. Kadınlar da en az erkekler kadar bu spor dalında başarılı olabilmektedir. Bu spor dalında başarılı olabilmek için atla doğru bir iletişim kurulmalı, fiziksel ve zihinsel yönden bu spora hazırlanılmalıdır. Kısacası bu spor dalında başarılı olmak isteyenler belirli bir emek harcamalı, kuralların bütününe hakim olmalı ve son olarak at ile arasında iyi bir iletişim kurmalıdır. Peki İstanbul’da at binilecek yerler nerelerdir?

İstanbul’da At Binilecek Yerler

Gürman At Çiftliği – Büyükçekmece

Burası özellikle hafta sonlarında birçok at severin geldiği, kahvaltı yaptığı ve binicilik eğitimi aldığı bir çiftliktir. Doğası oldukça temiz olup güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz kaliteli bir mekandır. Aileniz ve sevdiklerinizle buraya gelerek çeşitli ırklardaki atları gözlemleyebilir ve dilediğiniz ata binebilirsiniz. Çiftlik Büyükçekmece ilçesinin Karaağaç Mahallesi içerisinde bulunmaktadır.

Köyüm At Çiftliği – Bayrampaşa

Istanbulda-At-Binilecek-Yerlerfsfg

Burası daha merkezi bir yerde yer alan özellikle de Bayrampaşa tarafından ziyaretçilerin sıkça geldiği at çiftliklerinden biridir. Burada yer alan binek hayvanlarını daha yakından görmek ya da küçük çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için tercih edebileceğiniz en ideal yerlerdendir.  Bayrampaşa’nın şehir parkı içerisinde yer almaktadır.

İstanbul Binicilik Kulübü – Çekmeköy

Binicilik sporları konusunda uzun yıllardır hizmet veren ve profesyonel eğitmenler aracılığıyla binicilik eğitimleri veren bu kulüp içerisinde onlarca at ırkı bulunmaktadır. Eğer atlara merakınız varsa ve atları yakından gözlemleyip temel düzeyde de olsa eğitim almak istiyorsanız tereddütsüz bir şekilde tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Burası İstanbul’un Çekmeköy ilçesinin Taşdelen semtinde yer almaktadır. Çok merkezi bir konumda değildir ancak ulaşımı kolaydır.

Şahlan Binicilik – Sancaktepe

Istanbulda-At-Binilecek-Yerlerfsff

İstanbul’da at binilecek yerler denince akla ilk gelen yerlerden birisi Şahlan Binicilik’tir.  Burası genellikle çocukların daha sık ziyaret ettiği alanlardan biridir. Çocukların binicilik sporu dalında tecrübe kazanması için ideal bir mekandır. Ayrıca burada yeme içme alanları da bir hayli çoktur. Hafta sonlarında çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz bu binicilik kursu Sancaktepe’de Eyüp Sultan Mahallesi’nde yer almaktadır.

Göçmen Binicilik Tesisleri – Sarıyer

İstanbul’da at binilecek yerler listesinin son sırasında Göçmen Binicilik Tesisleri yer almaktadır. Burası doğa ile iç içe oldukça güzel bir alandan oluşmaktadır. Aileler genellikle hafta sonlarında buraya serpme kahvaltı için gelir ve çeşitli at binme alanlarında at biner.  Burası Sarıyer ilçesinde Garanti Koza Çarşısı içerisinde bulunur. Merkezi bir konumda yer alması nedeniyle sıkça tercih edilir.

Daha birçok hafta sonu etkinlikleri ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri