Kamp TatilleriKeşfet

İstanbul’un En İyi 10 Kamp Yeri Kamp Tatilcilerini Bekliyor

İstanbul’un En İyi Kamp Alanları

İstanbul’da kamp yapmayı sevenler için birçok alan bulunmaktadır. Sizler için İstanbul’un en iyi 10 kamp yeri listesini hazırladık. İyi eğlenceler!

İstanbul’un En İyi 10 Kamp Yeri

İstanbul’un hem Marmara hem de Karadeniz tarafında birbirinden güzel kamp alanları bulunuyor. İstanbul’a yakın bir kamp yeri ararsanız seçenekleriniz oldukça fazla. Bu kamp alanlarından bazıları denize sıfır, bazıları da yemyeşil çam ormanları içerisindedir. Hem dinlenmek hem de güzel vakit geçirmek için İstanbul’un en iyi 10 kamp yerinden bir tanesini seçip kamp yapabilirsiniz. İşte size İstanbul’un en güzel kamp yerlerinden bazı seçenekler…

1- Seferoğulları Kamp Alanı

İstanbul’un en iyi 10 kamp yeri için önereceğimiz ilk yer Şile’deki Seferoğulları kamp alanıdır. Farklı ve muhteşem güzel renkleri bir arada görebileceğiniz cennet gibi bir yer olan Seferoğulları’nda dilerseniz çadırınızla dilerseniz de karavanla kamp yapabilirsiniz. Şehir merkezine de çok yakın olan kamp yerinde farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis ve internet de bulunuyor. Üstelik şehir merkezine de çok yakın bir konumda bulunuyor.

istanbul'un en iyi 10 kamp yeri

2- Kilimli Koyu Kamp Alanı

İkinci kamp yerimiz ise Ağva tarafındaki Kilimli Koyu Kamp Alanı’dır. Burada da iç içe geçen deniz ve doğa manzarası sizi büyüleyecektir. Karadeniz’e bakan yamaçlarında yürüyüş yapıp dalga sesleri eşliğinde dinlenebileceğiniz Kilimli’de bir tesis yok ama hemen her yakın oldukça yakın.

İstanbul'un En İyi 10 Kamp Yeri

3- Sahilköy Kamp Alanı

Şile merkezine oldukça yakın olan Sahilköy kamp alanı da mükemmel manzarası ile iyi bir kafa dinlenme yeri olabilir. Ormanlık alanda yürüyüş yapabileceğiz bu yerde hem tesisler hem de çeşitli konaklama imkânları sunuluyor.

İstanbul'un En İyi 10 Kamp Yeri

4- Greenpark Kamping

İstanbul’un en iyi 10 kamp yeri için Ağva’dan önerebileceğimiz başka bir seçenek daha var. Ağva merkezine oldukça yakın olan Greenpark hem denize yakın hem de güzel bir doğa manzarasına sahip.

İstanbul'un En İyi 10 Kamp Yeri

5- Ömerli Barajı Kamp Alanı

Bu sefer deniz kenarında değil de yemyeşil zeminde göl kenarında tatil yapabileceğiniz bir kamp yeri önerimiz var. İstanbullu kampçıların en sevdiği yerlerden birisi Ömerli Barajı Kamp Alanı’dır. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis yok, balık tutup gölde sandalla dolaşmak ve huzur içerisinde dinlenmek isterseniz tam size göre bir yer.

İstanbul'un En İyi 10 Kamp Yeri

Kamp Severler İçin İstanbul’un En İyi Kamp Yerleri Listesi Devam Ediyor!

6- Esenceli Köyü Kamp Alanı

İstanbul’un en iyi 10 kamp yeri diyebileceğimiz bir başka yer ise yine Şile’ye yakın olan ve çok güzel ve sakin bir yer olan Esenceli Köyü’dür. Burada bulunan gölden de balık tutabilirsiniz, ama ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamalısınız.

esenceli köyü kamp alanı

7- Darlık Barajı Kamp Alanı

Doğal hayatla baş başa kalıp kendinizi dinleyebileceğiniz bir başka kamp yeri olan arlık Barajı Kamp Alanı’nda da herhangi bir tesis yok. Ama manzara ve doğanın sessizliğini dinleyerek ormandan topladığınız odunlarla ateş yakabilirsiniz.    

darlık barajı

8- Woodyville Kamp Alanı

Ağva tarafında yer alan başka bir kamp alanı da yine yemyeşil doğası ile ilk bakışta hayranlığınızı kazanacak olan Woodyville Kamp Alanı’dır. Burası denize çok yakın değil, ama belli bir yükseklikten Karadeniz’e yukarıdan bakabilirsiniz. Bungalov evlerde kalma olasılığı da bulunuyor. Kampçılar için bir tesis de çeşitli hizmetler sunuyor.

woody ville

9- Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Çok sessiz ve doğayla iç içe kamp alanlarını sevenler için Ağva’daki Karakiraz Köyü kamp alanı da ideal bir yer. Kısa bir yürüyüşten sonra denize de ulaşılabilen Karakiraz’da da muhteşeme bir Karadeniz Manzarası bulabilirsiniz.

karakiraz

10- Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı

İçerisinde güzel manzaralı bir göl ve ufak bir şelale de bulunan Bıçkıdere Köyü yeşillikler içerisinde şahane bir kamp yeridir. Henüz bir tesisi olmayan Bıçkıdere Köyü’nde doğayla baş başa kalıp dinlenebilirsiniz. Karavanla ya da çadır kurarak tatil yapabileceğiniz Bıçkıdere Köyü kamp yerinde de bir tesis yok ama ihtiyaçlarınızı köyden karşılayabilirsiniz. İstanbul kamp alanlarını derledik daha fazla gezi fikri için Gezilinki Yotube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. 

bıçkıdere köyü

İlginizi çekebilir: Karavanla Seyahat Etmek: Rüzgârlara Eşlik Edin

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri