Karavan Tatilleri

Karavanla Kapadokya Kampı İçin Rotası Hazır!

Kapadokya Kamp Yapılacak Yerler

Bilen bilir; günün en güzel doğup battığı yer olan Kapadokya, kamp için müthiş bir tercihtir. İşte ilgilisine karavanla Kapadokya kampı tatil detayları!

Karavanla Kapadokya Kaya Kampı Yapmaya Ne Dersiniz?

Müthiş doğal yapısı, vadileri, şarap evleri ve birbirinden güzel birçok detayı ile Kapadokya harikulade bir yerleşke. Peribacalarının hoş yapısı ile de bilinen Kapadokya, kamp alternatifleri için özel bir dokuyu da barındırmakta. Güllüdere Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Kızılçukur Vadisi ile de bilinen Kapadokya’da buraları ve direkt Kapadokya’yı gezmek için ATV vesaitlerini kullanabiliyorsunuz. Tüm bu detaylarla birlikte karavanla Kapadokya kampı, kamp alternatifleri içinde en tercih edileni oluveriyor. Karavanla gezebilmeniz detayını da içerisine eklediğimizde harikulade bir konaklamalı tatil bizi beklemiş oluyor.

Karavanla Kapadokya kampı

Kamp alanına gitmek için uzun bir yokuşu çıkmak gerekmekte. Alan, Göreme’nin çıkışında kalmakta. Kapadokya Kaya, karavan ile Kapadokya kampı için eşsiz imkanlar sunan bir alternatif. Göreme’de kamp yapabileceğiniz tahmini en güzel yer olan bu alan, Kızılvadi manzaralı bir bölge. Siz karavanla Kapadokya kampı için durmuş ve manzarayı izliyorken, vadiden kalkan balonları gözlemek sizi kuş gibi hafifletecektir eminiz ki.

Bu güzel detayların bulunduğu karavanla gezi durağımızda en çok övgü alan ve özel olarak dikkat edilen durum ise ortak kullanım alanları. Karavan ile Kapadokya kampı esnasında ortak kullanılan tuvalet, duş ve ortak mutfak alanları tertemiz. Karavan tatili yapmak istediğinizde erişilmesi zor imkanların başında ortak kullanım alanlarının temizliği geliyor desek yalan olmaz. Bu sebepten bu alanların hijyenik olması artı bir puan.

Eğer merakınız varsa bir diğer kamp rotamız: İstanbul’da Kamp Keyfi İçin: Semizkum Mocamp Karavan Tatili

Karavanla Tatili Yaparken Ekstra Neler Yapılabilir?

Ortak kullanım alanlarının temiz oluşu gibi, kamp alanında tertemiz bir havuz bulunmakta. Orada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda karavanla Kapadokya kampı yapacağınız Kapadokya Kayaalanının çok yakınında Göreme Açık Hava Müzesi bulunmakta; ilgilileri için güzel ve “yakın” bir fırsat olacaktır.

Karavan tatili yapmak çok keyifli olsa da gittiğiniz alanı baştan sona gezmek isteyeceğinize eminiz. Bunun için bölgede günün her saatinde ATV turları düzenlenmekte. Akşamüzeri “gün batımı turu” adı altında 2 saatlik turlar da düzenlenmekte (ücreti mukabilinde).

Karavanla Kapadokya kampı

Karavan ile Kapadokya kampı yapacağınız Kaya alanına giderken karavanınıza asgari düzeyde ihtiyacınız olabilecek giyim ürünlerini almalısınız. Alanda ateş yakılamıyor, bu sebepten ekstra battaniye almak isteyebilirsiniz. Karavan tatili için karavan başına ve kişi başına da ücretler alınmakta, aklınızda bulunsun ve keyfiniz bol olsun.

serkan sayoğlu

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu