İstanbulPlaj Önerileri

Kınalıada Plajları: Adalar’ın En Küçüğü Kınalıada’da Yaz

Kınalıada Nerede?

Mega Kent’e en yakın konumda olan Kınalıada, sakinlik arayanların kaçış rotasında. Yaz kaçamakları için Kınalıada plajları tatilcileri bekliyor.

Kınalıada Plajları

Kınalıada, İstanbul’un diğer adalarına göre en küçük olanı. Aynı zamanda İstanbul’a da en yakın konumdaki ada. Ada’nın bir ucundan diğer ucuna 35-40 dakikalık bir yürüyüşten sonra ulaşabilirsiniz. Kınalıada, diğer adalara göre daha sakin ve sessiz bir atmosfere sahip.  Bu sakin yapısının yanında aynı zamanda Kınalıada plajları da ziyaretçiler tarafından Ada’nın tercih edilme sebeplerinden. Yazının devamında Kınalıada kumsalları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kınalıada Kumluk Plajı
Kınalıada plajları arasında genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen plaj, Kumluk plajı. Sebebi ise denizinin oldukça sığ olması. Plajın girişinde “Damsız Girilmez” tabelası bulunuyor. Yani kadın-erkek karışık girebileceğiniz yer. Sebebi ise ailelerin plajda rahat edebilmesi ve daha çok ailelere uygun olan bir plaj olmasından kaynaklanıyor. Hafta içi 30-40 TL hafta sonu 40-50 TL gibi bir ücreti bulunuyor. Ücrete duş, şezlong, kabin ve İskeleden tekne servisi hizmeti de dâhil bulunuyor. Vapur iskelesinden 15 dakika yürüyüş sonunda plaja ulaşabilirsiniz.

Mega Kent’in Kapı Komşusu Kınalıada’da Tatil Keyfi Devam Ediyor!

Kınalıada Ayazma Kamos Beach Club
90-100 metre sahili bulunan Ayazma Kamos Beach Club, diğer giriş ücretli Kınalıada plajları ile karşılaştırıldığında daha sakin. Ayrıca burada diğer plajlarda olmayan bir de yüzme havuzu bulunmakta. Ayrıca plajda yemek yiyebileceğiniz bir restoran da bulabilirsiniz. Giriş ücreti diğer Kınalıada kumsalları şezlong kiralamaları ile hemen hemen aynı. Hafta içi 30-40 TL, hafta sonu 45-55 TL giriş ücreti var. Ücrete şezlong şemsiye kabin kullanımları da dahil.

Kınalıada Teos Beach
Diğer tüm Kınalıada plajları gibi Teos Beach’in de güzel bir manzarası var. Denizinin temizliği ve güzel manzarasıyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Aynı zamanda restoranındaki lezzetli deniz mahsulleri ve akşam başlayan eğlenceli programları ile de tanınıyor. Giriş ücreti 40-60 TL, ücrete şezlong ve şemsiye kiralamaları da dahil.

Kınalıada Ülker Halk Plajı
Kınalıada plajları arasında en rahat yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız plaj, Ülke Halk Plajı. Plaj içerisinde Ülker restoranı bulunmaktadır. Ayrıca dışarıdan da istediğiniz gibi yiyecek ve içeceklerinizi getirebilirsiniz. Giriş ücreti bulunmuyor, Ortalama 45 TL’ye şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor. İskeleden 35-40 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Kınalıada İskele Plajı
Kınalıada plajları arasında akla ilk gelen isim kesinlikle İskele plajı. Vapur iskelesinin sağ ve sol kısımlarında bulunuyor.  Ülker Halk plajı gibi İskele plajında da restoran bulunuyor. Diğer plajlar gibi burası da taşlık. Yine de vapur manzaraları ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir ortama sahip.

Yaz tatili için denize girmek isterseniz Türkiye’nin dört bir yanından plaj önerilerini GeziLinki’nde bulabilirsiniz. İlginizi çekebilecek bir başka plaj önerisi: Ölüdeniz Plajı: Yerli veya Yabancı Herkesin Gözdesi Ödüllü Plaj

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri