AydınTermal Tatiller

Kızıldere Kaplıcası Termal Tatil Fırsatı: Aydın’ın Şifalı Suları

Kızıldere Kaplıcaları

Kızıldere Kaplıcası, romatizma ve siyatik gibi rahatsızlıklarınıza adeta çare olacak! Daha fazla beklemeyin ve termal tatiller ile vücudunuza iyi bakın.

Kızıldere Kaplıcası Hakkında

Aydın ilinin Buharkent ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kızıldere Kaplıcası, termal tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal alanlardan biri. Ülkemiz, termal sular bakımından oldukça zengin bir ülke. Aydın’da bu zenginlikten nasibini alan şehirlerden. Özellikle Kızıldere Kaplıcası’nı da içine alan Buharkent, şifalı sularıyla dikkat çeken yerlerden bir tanesi.

kızıldere kaplıcası

Termal tatiller, vücuttaki birçok sıkıntının giderilmesinde alternatif bir tedavi yöntemidir. Kızıldere Kaplıcası özellikle siyatik ve romatizma gibi hastalıkların iyileşmesinde etkilidir. Aynı zamanda vücudunuzda meydana gelen ağrıları da iyileştirme potansiyeline sahip. Vücuttaki rahatsızlıklar psikolojik bozukluklulara kadar birçok şeye sebebiyet verebilir. Bunun giderilmesi için termal tatiller sizlere ilaç gibi gelecektir.

Kızıldere Kaplıcası’na Ulaşım

Aydın ilinin Buharkent ilçesinde bulunan Kızıldere Kaplıcası, il merkezine yaklaşık 90 kilometre mesafede bulunmaktadır. Buharkent içindeki Kızıldere köyü içinde bulunur. Buhara ilçesi ile Kızıldere köyü arasındaki mesafe ise 5 kilometredir.

Kızıldere ulaşımı oldukça kolay olan bir yerde. İl merkezinden gidecekseniz Denizli tarafına giden otobüslerden bilet alabilirsiniz ya da il merkezinden Buhara ilçesine giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Buhara’ya ulaştıktan sonra ilçe merkezinden Kızıldere Kaplıcası tarafına giden servisler kullanılabilir.

Özel araçla yolculuk yapacaksınız Denizli-Aydın yolunu kullanabilirsiniz. Denizli-Aydın/D320 ve D320/E87 yolları kullanılarak Kızıldere’ye kolayca ulaşım sağlanabilir. Termal tatiller, yeniden vücudunuzun sağlığını kazanmasına yardımcı olabilir, Kızıldere’de termal tatil fırsatı sizi bekliyor. Şimdiden iyi yolculuklar!

Termal Tatiller Kapsamında Kızıldere Kaplıcası Konaklama Seçenekleri

Kızıldere’nin şifalı suları yaklaşık 102 derecedir. Buranın suyu sodyum bikarbonatlı, florür niteliktedir. Kokusuz ve renksiz olan şifalı su: romatizmal hastalıklar, siyatik, kronik bel ağrıları, kireçlenme gibi hastalıklardan beyin ve sinir cerrahi operasyonlarından sonra uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca strese bağlı hastalıkların giderilmesi için de Kızıldere Kaplıcası tercih edilmektedir.

kızıldere kaplıcası

Kızıldere Kaplıcası’nda konaklama için belli bir tesis yok. Ancak bu bölge termal tatiller için sıkça kullanıldığından çevrede bütçenize uygun birçok yer olacaktır. Büyüklü küçüklü konaklama imkânı sağlayan oteller, apartlar sayesinde rahatlıkla tatilinizi yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun yerler, Kızıldere termal tatili sırasında konaklama sorununuz olmayacağı anlamına geliyor.

Şimdiden iyi tatiller diliyor, kısa sürede şifa bulmanızı temenni ediyoruz!

Termal Tatil Detayları

Ününü ve adını, bünyesinde barındırdığı termal, şifalı sulardan alan Buharkent ve Kızıldere Kaplıcası arası 5 kilometre. Buharkent, iki ana bölgeye ayrılıyor. Kızıldere Bölgesi ve Tekkeköy Bölgesi. İki bölge de jeotermal su kaynakları bakımından oldukça zengin. Öyle ki, çevrede yerden fışkıran buhar kanalları görmeniz mümkün. Size ilginç gelebilir ancak bu doğa harikasını fotoğraflamak için birçok kişi kameraları ellerinde geziyor!

Kızıldere Kaplıcası, termal tatiller için sıkça tercih ediliyor. Termal tatiller sırasında gittiğiniz şehrin önemli lezzetlerini denemelisiniz. Buharkent ilçe merkezinde de Aydın il merkezinde de tadabileceğiniz bu lezzetler, sizlere Ege mutfağını tanımanız için bir kapı aralayacak! İşte, Aydın’da yiyebileceğiniz meşhur lezzetler: Yuvarlama, Keşkek, Zeytinyağlı Börülce, Kırlı Kızartması, Paşa Böreği, Enginar Yemeği, Çingene Pilavı, Tahinli Pide, Kabak Tatlısı, Kuru İncir Arası Ceviz.

termal tatiller

Şimdiden afiyet olsun diyoruz ve termal tatiller için en uygun alanlardan biri olan Kızıldere ziyaretinizde aradığınız şifayı bulacağınızı ümit ediyoruz!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Pavlu Kaplıcaları Termal Tatil Fırsatı: Kesenözü Kaplıcaları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri