Piknik Yerleri

Kocaeli Gölcük Gözlementepe Piknik Alanı

Gölcük’ün tepesinde yer alan Gözlementepe Piknik Alanı Gölcüklülerin gözde piknik alanlarından birisi. Çam ağaçları altında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Gözlementepe Hakkında

İlginizi çekebilir: Emirgan Korusu Piknik Yeri: Lale Krallığı

Kocaeli iline bağlı Gölcük ilçesinde bulunan Gözlementepe oldukça ilgi gören piknik alanlarındandır. Piknik alanı, Gölcük ve İzmit Körfez manzarasına hakim bir yerdedir.

Gözlementepe Piknik Alanı’nın bulunduğu Gölcük, denizi ve yüksek dağları ile bir doğa harikasıdır. Piknik alanı da Gölcük’ü seyredebileceğiniz en tepe noktada bulunur. Piknik alanı yeşil ile mavinin bir araya geldiği bir yerdir.

gözlementepe piknik alanı
Gölcük Gözlementepe’den Bir Kare

Gözlementepe, İstanbul’a yakın piknik yerleri içinde önemli bir yere sahiptir. İstanbulluların hafta sonu piknik kaçamakları için tercih ettikleri bir yerdir.

Gözlementepe Piknik Alanı İçinde Piknik Yapmak

Gözlementepe Piknik Alanı hem deniz havası hem de dağ havası alarak piknik yapabileceğiniz bir yerdir. Burada bulunan tesislerin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kocaeli’nde piknik yapılacak yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Yaz aylarında, hafta sonu ve özel günlerde kalabalık olmaktadır. Sakin bir ortamda piknik yapmak için hafta arası bir günü tercih edebilirsiniz.

Kocaeli piknik yerleri içinde olan Gözlementepe Piknik Alanı’nda mangal ve semaver keyfi yapabilirsiniz. Piknik malzemelerini yanınızda getirmelisiniz. Piknik masaları ve piknik alanına giriş ücretsizdir. Ailenizle çam ağaçları altında doğa ile iç içe güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Piknik yaparken mangal yapmak istemiyorsanız, Gölcük Belediyesi’ne ait tesislerde çay içip yemek yiyebilirsiniz. Piknik alanında tuvalet ve mescit bulunmaktadır.

Gölcük konumunda en çok ziyaret edilen yerlerden birisi olan piknik alanı, doğal güzellikleri ve temizliği ile size unutulmaz bir gün sunacaktır.

Gözlementepe Piknik Alanı’nda Yapılacak Aktiviteler

Gölcük ve İzmit Körfez manzarasına hakim olan Gözlementepe Piknik Alanı bu özelliği ilesize bol fotoğraf çekme fırsatı sunar.  Fotoğraf çekmenin yanı sıra piknik alanında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Koşu yapmak ya da bisiklete binmek için de alan mevcuttur.

gözlementepe piknik alanı

Piknik alanında bulunan çocuk parkı ile çocuklarınızla eğlenebilir ve güzel saatler geçirebilirsiniz. Ailenizle huzur dolu bir gün geçirebilir, mangal yapabilir,  bol fotoğraf çekebilir ve unutulmaz bir piknik yaşayabilirsiniz.

Gözlementepe Piknik Alanı Ulaşım

Gözlementepe Piknik Alanı, Kocaeli merkezine 22 kilometre uzaklıktadır. Özel aracınızla kısa bir sürede gidebilirsiniz. Aracınız yok ise Gölcük merkezinden hareket eden minibüsleri de kullanabilirsiniz. Minibüsle piknik alanına yürüme mesafesine kadar gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra şehir içi otobüsleri de ulaşım için kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri