FestivallerMuğla

Köyceğiz Motosiklet Festivali 2021 Ne Zaman?

Köyceğiz Motosiklet Şenliği

Geçmiş yıllarda 64 kulüp ve iki binin üzerinde motorcu katılımı ile gerçekleştirilen Köyceğiz Motosiklet Festivali bu sene de oldukça yoğun olacak!

Köyceğiz Motosiklet Festivali Yoğun Katılım Bekliyor!

İlginizi çekebilir: Mavinin Kutsal Güzelliği: Muğla Köyceğiz Gezisi

Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi işbirliği ile organize edilen festival, Muğla Köyceğiz’de gerçekleştirilecek. Geleneksel bir hale gelen festival, her yıl artan bir katılım ile düzenlenmektedir.

Bu yıl 10.’su yapılacak olan Köyceğiz Motosiklet Festivali çerçevesinde, zanaatkarların el emeği olan eserler ve yöresel ürünler de stantlarda satışa sunulacak. Festival boyunca çeşitli grup ve sanatçılar müzikleriyle katılımda bulunacaktır. Geçen senelerde 64 kulüp ve iki binin üzerinde motorcu katılımı ile gerçekleştirilen Motosiklet Festivali için bu sene de yoğun katılım beklenmektedir.

Motorcular Sığla Ağaçları Arasında Çadır Kuruyorlar

3

Festival haberleri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada festival düzenlenme amacının, Köyceğiz İlçe’sinin tanıtımı ve ekonomik katkı sağlanması olduğu ifade edildi. 10. Köyceğiz Motosiklet Festivali’ne katılan motorcuların dünya genelinde çok az yerde olan sığla ağaçları arasındaki piknik alanlarına çadır kurabilecekleri de bildirildi. İsteyenin bungalovlarda ya da apart, motel, pansiyon ve otelde kalabileceği de vurgulandı.

Etkinlik rehberi açıklamasında Köyceğiz Motosiklet Festivali kapsamında Sultaniye Kaplıcaları, Ekincik plajı, Dalyan Kanalı tekne gezileri, Köyceğiz Gölü, Yuvarlakçay turları ve her akşam konser, farklı eğlence ve yarışmalar olacağı ifade edildi.

Gezi magazin ise Köyceğiz’e ekonomik katkı sağlayan Köyceğiz Motosiklet Festivali’nin her yıl artan bir katılım ile gerçekleştiğini kaydetti. Köyceğiz Belediye Başkanı yaptığı açıklama da festivale katılan tüm motorcuları ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek amaçlarının kaynaşma, paylaşma ve eğlenceyi bir arada tutmak olduğunu söyledi.

Motorcular Renkli Görüntülere Neden Oldu!

2

Festivale Türkiye’nin dört bir tarafından katılan motorcular renkli görüntülere sebep olmaktadır. Köyceğiz Motosiklet Festivali boyunca yarışmalar ve farklı eğlenceler yanı sıra Köyceğiz’nin kapsamlı bir tanıtımı da yapılmaktadır. Her yaştan yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen festivalin bu yıl büyük sürprizlerle yapılacağı açıklandı.

Gezi haberleri kapsamında festival alanında farklı kurum ve sivil toplum kuruluşlarına ait stantların bulunacağı da ifade edildi. 4 gün sürecek olan festival, geleneksel hale gelen motorcu korteji ile son bulacaktır. Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın da katılımıyla motorla şehir turu atılmaktadır. Motorcuların çeşitli gösterilerle yaptıkları kortejine büyük bir coşku ile katılan vatandaşlar alkışlarla Köyceğiz Motosiklet Festivali’ni şenlendirdiler.

İlk kez 2012 yılında gerçekleştirilen Köyceğiz Motosiklet Festivali tahmini başlama tarihi 17 Haziran 2021 olarak açıklandı. Gezi haberleri kapsamında tahmini bitiş tarihi 20 Haziran 2021 olarak bildirilen festival, Motor Sporları – Motosiklet kategorisinde bulunmaktadır. Festival, 10.00 ve 23.59 saatleri arasında yapılacak.

Bu içerikte Köyceğiz bölgesinde düzenlenen Motosiklet Festivali hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir. Muğla gezinizi festival zamanına denk getirerek oldukça güzel vakitler geçirebilirsiniz. Buna benzer daha birçok festival ve gezi fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri