ManisaTermal TatillerYurtiçi Gezilerimiz

Kurşunlu Kaplıcaları: Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama ve Ücretler

Manisa Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

Şifa dağıtan kaplıcalar, günümüzde her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Yaz ya da kış, zaman fark etmeksizin vücudunuzu dinlendirmeye ihtiyacınız olduğunda termal kaplıcalara gitmeyi düşünebilirsiniz. Bu içeriğimizde de Manisa’nın Salihli ilçesinde yer alan Kurşunlu Kaplıcaları tanıtılmıştır. İşte Kurşunlu Kaplıcaları nerede, Kurşunlu Kaplıcalarına nasıl gidilir, Kurşunlu Kaplıcaları’nın konaklama olanakları nasıldır gibi birçok sorunun cevabı:

Kurşunlu Kaplıcaları Özellikleri

Kurşunlu Kaplıcaları

Manisa – Salihli’de, yemyeşil bir vadi içerisinde ve Kurşunlu deresinin yanı başında yer alan Kurşunlu Kaplıcaları son dönemlerde oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanmaktadır. Hem doğası itibariyle hem de oldukça faydalı termal sularıyla her mevsimde gidip tatil yapabileceğiniz güzel bir alandır. Bölge, doğası itibariyle doğal güzelliklerle bezeli haldedir. Şehir merkezine uzak olması ise bu bölgeyi daha da huzurlu kılıyor. Kaynayan suların çıkarmış olduğu buharlı bir derenin tam merkezinde yer alan termal tesis, yılın her dönemi ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Burada arta kalan zamanlarınızda doğa yürüyüşlerine çıkabilir, etrafı keşfedebilir, yerel halk tarafından kurulan pazarları gezerek yöresel alışverişler de yapabilirsiniz.

Toplam 2172 mg/lt mineral oranına sahip olan Kurşunlu Kaplıcaları suyu hem bikarbonat hem de florür bakımından zengindir. Şifalı suyun sıcaklığı 52 ile 96 derece arasında değişmektedir. Suyun; romatizmaya, cilt ve kadın hastalıklarına, solunum yolu rahatsızlıklarına, sinir sitemi rahatsızlıklarına, kireçlenmelere iyi geldiği bilinmektedir.

Kurşunlu Kaplıcalarının Konaklama Olanakları

Kurşunlu Kaplıcaları

Kaplıcanın günübirlik ziyaretçilere tahsis etmiş olduğu alan haricinde toplam 270 kişilik bir yatak kapasitesi bulunmaktadır. 86 apart daire bulunmakla birlikte 3 tane de ev tipli konaklama tesisi yer almaktadır. Tesis içerisinde; kafeterya, çay bahçesi, ekmek fırını, kasap, manav ve mini market gibi yapılar mevcuttur. Ayrıca sauna, jakuzi ve kapalı havuz da tesisin sunmuş olduğu olanaklardan bazılarıdır. Tesiste sağlık hizmetleri de verilmektedir. Tesis misafirlerine özel doktor ve sağlık memurları vardır. Muayene sonucuna ve hastalığa göre tedavi süreçleri belirlenebilmektedir.

Kurşunlu Kaplıcaları Giriş ve Konaklama Ücretleri

Kurşunlu Kaplıcaları

Termal tesise günübirlik girişler de ücrete tabii tutulmaktadır. Bu kapsamda termal havuza giriş ücreti 1 kişi için 9 TL’dir. Konaklama yapan misafirler için bu ücret daha düşük olacaktır. Jakuzili termal havuza giriş ücreti 1 kişi için 27 TL’dir. Bir jakuzili havuza en fazla 4 kişi girebilmektedir. Konaklama yapanlar için bu ücret 20 TL dolaylarında olacaktır. Saunaya giriş ücreti 1 kişi için yine 27 TL olmakla birlikte konaklamalı misafirler için 22 TL’dir.

Tesiste konaklama ücretleri sezona göre değişiklik göstermektedir. Ocak ve mart ayları ile 16 Kasım ve 31 Aralık tarihleri arasında; 2 yataklı oda günlük 85 TL, 3 yataklı oda 110 TL, 5 yataklı oda günlük 130 TL’dir. Fiyatlar oda kiralama fiyatıdır. Yatak sayısının artırılmasında fiyat artacaktır.

1 Nisan ve 15 Haziran ile 16 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında; 2 yataklı oda günlük 90 TL, 3 yataklı oda 115 TL, 5 yataklı oda günlük 140 TL’dir. Fiyatlar oda kiralama fiyatıdır.

Bu tarihler haricinde ise 2 yataklı oda günlük 95 TL, 3 yataklı oda günlük 120 TL, 5 yataklı oda 150 TL’dir. Ramazan ayın da ekstra indirimler uygulanmaktadır. 0-8 yaş arası ücretsizdir. Evli misafirler evlilik beyanı yapmakla yükümlüdür.

Kurşunlu Kaplıcası Nerede – Kurşunlu Kaplıcasına Nasıl Gidilir?

Termal tesis, Manisa’nın en güzel ilçelerinden Salihli sınırları içerisinde yer almaktadır. Tesis, Bozdağ’ın kuzey eteklerinde konumlanmıştır. Salihli’nin Bahçecik Köyü merkezinde yer alan tesisin ilçe merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 5 km’dir. Ayrıca şehir merkezine olan uzaklığı ise 70 km dolaylarındadır. Tesise toplu taşıma araçları ve özel araçlarınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde, Kurşunlu Kaplıcaları ele alınmıştır. Siz de keyifli bir termal tatil arayışı içerisindeyseniz Manisa – Salihli’yi alternatifleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Daha fazla tatil ve gezi içerikleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri