Festivaller

Malatya Uluslararası Film Festivali ne zaman başlıyor?

Malatya Film Festivali

Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 10’ncu senesi ile film severlere kapısını aralıyor. Birçok kategoride yarışacak olan filmler sinemaseverleri bekliyor.

MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenecek olan 10.Malatya Uluslararası Film Festivali’nin başkanlığı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Festival Direktörü olarak görev alan Suat Köçer yapacak.

Ulusal ve uluslararası yapımlardan birçok filmin yarıştığı 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde sinema sektörünün gelişimine katkı sağlamak ve misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatmak için amatör filmleri tanıtmayı kendine bir görev edinmiştir.

10.MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ

10.Malatya Uluslararası Film Festivali’nde izleyicileri birçok alandan; En İyi Film Kristal Kayısı Ödülü, En İyi Yönetmen Kristal Kayısı Ödülü, En İyi Senaryo Kristal Kayısı Ödülü,

En İyi Görüntü Yönetmeni Kristal Kayısı Ödülü. En İyi Kadın Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü. En İyi Erkek Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü, En İyi Kurgu Kristal Kayısı Ödülü. En İyi Sanat Yönetmeni Kristal Kayısı Ödülü.

EN İYİ ERKEK VE KADIN OYUNCULAR

Fahri Kayahan En İyi Müzik Kristal Kayısı Ödülü. Jüri Özel Ödülü Kristal Kayısı Ödülü. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü.

Umut Vadeden Kadın Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü, Umut Vadeden Erkek Oyuncu Kristal Kayısı Ödülü, Ulusal Kısa Metraj En İyi Film, Ulusal Kısa Metraj En İyi İkinci Film, Ulusal Kısa Metraj En İyi Üçüncü Film, Ulusal Kısa Metraj Jüri Özel Ödülleri sahiplerini beklemekte.

KRİSTAL KAYISI EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ

Ayrıca Uluslararası Ödüller kategorisinde dünya sinemasından birçok filmin yarıştığı; Kristal Kayısı En İyi Film Ödülü, Kristal Kayısı Jüri Özel Ödülü, Uluslararası En İyi Kısa Metraj Film ödülleri ile uluslararası sinema sektöründe film ödülleri sahipleri ile buluşacak.

Özel ödüller kapsamında; Netpac Ödülü, Siyad Ödülü ve Kemal Sunal Halk Ödülleri başarı gösteren film katılımcılarına takdim edilecek.

MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ ÖZELLİKLERİ

2010 yılından beri geleneksel olarak her sene düzenli olarak yapılan Malatya Uluslararası Film Festivali, sinema endüstrisinin gelişimine ve amatör filmleri ile yapımcı, yönetmen ve oyunlarına motivasyon sağlaması ve sinema severlere tanıtması ile sinema dünyasında büyük bir öneme sahiptir.

MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ NEREDE NE ZAMAN?

Malatya Uluslararası Film Festivali, 10 Aralık ile 14 Aralık 2021 tarihleri arasında saat 18:00- 23:00 arasında film gösterimleri Malatya Kongre ve Kültür Merkez’inde yapılacaktır.

FESTİVAL KURALLARI

-Pandemi koşullarında gerçekleşecek olan festivalde toplum sağlığı için festivale katılacak olanların maske, mesafe ve hijyen konularına riayet göstermesi önemle rica olunur.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir festival: Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali ne zaman? 2021 İzmir Tiyatro Festivali

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri