Hafta Sonu Tatilleri

Manzaralı Haftasonu Tatili: Marmaraereğlisi Gezi Rehberi

Marmaraereğlisi Gezilecek Yerler

Tekirdağ, Anadolu ile Balkanlar arasında geçit bölgesi görevi görmektedir. Marmaraereğlisi gezi rehberi ile bu geçit bölgesinin en güzel yerleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Tekirdağ Hakkında

Marmara Denizi boyunca birbirinden güzel sahillere ve ev sahipliği yapan Tekirdağ, özellikle İstanbul’a yakın olması sebebi ile çokça tercih edilir. Yaz aylarında hafta sonları kaçamak yapmak isteyen herkesin aklına ilk gelen yerlerden biridir. Fotoğrafçılık ve doğa sporları gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz Tekirdağ’da en çok yapılan aktivitelerden bir tanesi yamaç paraşütüdür. Tekirdağ iline uğrayan herkes bu heyecanı mutlaka bir kere tatmalıdır. Bir de buraya kadar gelmişken Marmaraereğlisi gezi rehberi ile gezinizi planlamalı, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerine şahitlik edilmelidir.

Marmaraereğlisi Tatil Yapılacak Yerler

marmaraereğlisi gezisi

Özellikle yaz aylarında İstanbul’a yakın hafta sonu tatili planlayanlar için Marmaraereğlisi güzel bir seçenek olur. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü en güzel şekli ile yaşayabileceğiniz bu ilçe hem doğal hem de tarihi güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Henüz el değmemiş doğası ile görenlerin hayran kaldığı bir ilçe olarak da biliniyor. Perinthos antik Kenti, Marmaraereğlisi gezi rehberi için başlangıç noktası olabilir. Girişin ücretsiz olduğu bu antik kent mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Cedid Ali Paşa Camii ilçe için manevi bir değeri olan noktalardan bir tanesi. Zamanında fırtına ortasında kalan Cedid Ali Paşa bu fırtınadan kurtularak ilçeye sığınmış ve gönül borcu olarak da bu camiyi yaptırmış.

Bu camiyi yaptırırken de buraya ziyarete gelen kişilerin ilçede kalmasını amaçlamış. Yeniçiftlik’te bulunan bu camii bölgede Osmanlı’ya ait olan tek eser olarak biliniyor. Ayrıca bunun yanında gezebileceğiniz birçok müze bulunuyor ve bu sayede tarihe bir yolculuk yapmış oluyorsunuz. Açıkhava müzesi bunlardan bir tanesi. İlçe sınırlarından çıkarılan kalıntılar bu müzede sergileniyor. Özelikle tarih severlerin dikkatini çekecek bu müzede 3. yüzyıla ait kaya mezarlarını da içerisinde barındırıyor ve müzeye giriş için herhangi bir ücret alınmıyor. Marmaraereğlisi gezi rehberi için tarihi mekanları gezdikten sonra doğa ile iç içe bir kamp için sahil kenarlarını tercih edebilir ve burada zaman geçirebilirsiniz.

Marmaraereğlisi’nde Tatil yapacaklara Tavsiyeler

Tekirdağ özellikle masmavi denizi ve uzun sahilleri ile biliniyor ve yaz aylarında bu anlamda en çok dikkat çeken ilçesi de Marmaraereğlisi olarak biliniyor. Bu sahillerde gündüz vakitlerinde denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, gece saatlerinde de yine sahilim kamp alanı kısmında konaklayabilirsiniz. Sadece ilçenin sınırları içerisinde değil çevresinde de birçok sahil bulunuyor.

Marmaraereğlisi’nde Konaklama Nasıl Olmalı?

Marmaraereğlisi konaklama açısından sıkıntı yaşanacak son ilçedir. Marmaraereğlisi ziyaretiniz boyunca isterseniz otellerde isterseniz de pansiyonlarda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra birbirinden farklı pansiyonlar da konaklama için uygun. Otel ve pansiyonlarda kalmak istemeyen ve daha çok doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyenler ise kamp alanlarında konaklayabilir.

marmaraereğlisi gezisi

Marmaraereğlisi’ne Ulaşım Nasıl Olur?

İlçeye gitmek için 2 farklı yol kullanabilirsiniz. Rahat ve konforlu gitmek için özel aracınızı tercih edebilir ve Edirne tabelalarını takip ederek ilçeye ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçları da başka bir ulaşım şekli. Bayrampaşa otogarına gelerek Marmaraereğlisi’ne 2 saat sürecek bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Marmaraereğlisi gezi rehberi sayesinde kolay ve keyifli bir gezi sizi bekliyor.

Marmaraereğlisi’nde Tatil Yapmak ve Sosyal İmkân

İlçede her bütçeye ve her damağa hitap edecek işletmeler bulunuyor. Yeme ve içme ihtiyacınızı size uygun olduğunu düşündüğünüz restoran ve lokantalardan giderebilirsiniz. Ayrıca kamp yapmayı düşünüyorsanız da isterseniz yemeğinizi kendiniz yapabilir isterseniz de işletmelerden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Marmaraereğlisi gezi rehberi dondurma yemeden kesinlikle sonlandırılmamalı.

Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu