Keşfet

Muhafazakâr Aileler En Çok Bu Yerlere Tatile Gidiyor! İşte Tercih Edilen Bölgeler

Günümüzde tatil yaparken mahremiyeti önemseyen birçok tesettürlü kadın, genellikle aradıkları tatil şartlarına uygun seçenekler sunan destinasyon yerlerini tercih eder. Dört mevsim boyunca istediğiniz yerde ve farklı şekillerde tatil yapılabilecek ülkemiz, muhafazakâr tatil yeri acısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Tatil yeri için deniz olan bir hedef tercih etmek isterseniz Alanya, Marmaris ve Didim gibi yerler oldukça iyidir. Fakat sağlık açısından bir tatil tercih edilecek ise Afyon, Yalova ve Bursa gibi şehirler tercih edilebilir.

Alanya

Alanya ülkemizde çok fazla tercih edilen muhafazakâr tatil yeri arasında öncelikli olarak yer alır. Pek çok sayıda muhafazakâr otel seçeneği bulunan Alanya’da her bütçeye uygun bir tesis imkânı bulmak da oldukça kolaydır. Alkolsüz her şey dâhil konsepti ile hizmet sunan Alanya İslami Oteller ’in hepsi helal Turizm Sertifikasına sahiptir. Oldukça uzun sahil şeridi ile ünlü olan Alanya’daki muhafazakâr otellerin her biri tesettürlü bayan konukların memnuniyeti için gerekli olan pek çok olanağı sunuyor. Yalnızca bayanların kullanımına ayrılan plaj ve havuz bölgelerinin dışarıdan gözükmemesine ayrıca özen gösteriliyor.

Didim

Tesettürlü bayanlar için tatil yerleri içerisinden en çok tercih edilen diğer bir alternatif şehir ise Didim olabiliyor. Özellikle Akbük, ülkemiz çapında İslami tatil anlayışı açısından en uygun ve sevilen beldelerden birisi olabiliyor. İslami otellerin çok fazla olduğu Didim’de Helal Turizm Sertifikası bulunan bütün tesislerin hepsi denize sıfır konumda yer alır. Muhafazakâr ailelerin hepsinin içleri rahat bir şekilde tatil yapacağı tesis yerlerinde ortak bir şekilde kullanılan plaj ve havuzlarda genellikle kadınların tesettürlü bir şekilde mayo giymesi zorunlu haldedir.

Afyon

İslami koşullara uygun şekilde termal tatil yapmak isteyen kişilerin öncelikli tercihi Afyon olabiliyor. Ülkemizde çok sevilen ve popüler olarak bilinen termal tatil destinasyonu avantajı sunan Afyon şehrinde pek çok muhafazakâr otel bulunuyor. Bu şehirde meşhur termal sularda rahatlamak ve şifa bulmak isteyen tesettürlü bayanlar için bütün imkânlar sunuluyor. Afyon’da muhafazakâr olan otellerde yalnızca bayanların kullanımına özel olarak ayrılmış termal havuzlar yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu