Keşfet

Öğrenci Olarak İngiltere’ye Gitmek – İngiltere’ De Eğitim İmkanı

İngiltere’ De Eğitim İmkanı Nasıl?

İngiltere’de üniversite okumak, dünya genelinde önde gelen eğitim sistemi ile birlikte, öğrencilere kapsamlı bir eğitim sağlar. İngiltere’de 150’den fazla üniversite bulunmakta ve bu üniversiteler dünya genelinde yüzde ortalama 5 oranında sıralama yapmaktadır. İngiltere eğitim sistemi tarih boyunca büyük bir üne sahiptir ve her yıl birçok öğrenci burada üniversite eğitimi almaktadır. İngiltere’de üniversite seçiminde puanlama sistemi çok önemlidir. Bu puanlama sistemine göre öğrenciler, belirli bir not ortalamasını geçerse en iyi üniversitelerde eğitim alabilirler. İngiltere’de eğitim almak hem öğrencilere kişisel olarak hem de kariyer açısından birçok fırsat sunar.

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere’de üniversite okumak isteyen öğrenciler, öncelikle bir öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi almak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu online olarak doldurulur. Başvuru formunu doldururken doğru ve tam bilgi vermeye özen göstermelisiniz.
  • Gereken evrakları hazırlayın: Pasaportunuz, kabul belgeniz, sağlık raporu ve ekonomik durumunuzu gösteren belgeleri hazırlamalısınız.
  • İngiltere öğrenci vizesi başvuru ücreti ödenmesi gereken bir ücrettir. Başvuru ücretinin miktarı başvuru dönemine göre değişebilir.
  • İngiltere öğrenci vizesi başvuruları için biyometrik verilerin kaydedilmesi gerekmektedir. Bunlar parmak izi ve fotoğraf alınmasıdır.
  • Başvuru süreci genellikle 2-3 hafta sürer ve başvuru durumunu online takip edebilirsiniz.
  • Başvurunuzun sonucu size email yoluyla iletilir. Başvuru kabul edildiği takdirde, öğrenci vizeniz pasaportunuza işlenir ve size geri gönderilir.

İngiltere öğrenci vizesi için başvuru süreci zaman alıcı olabilir bu nedenle başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede yapmanız önerilir.

İngiltere Üniversitelerinin Türkiye Denkliği Var mı?

İngiltere’de bulunan üniversitelerin Türkiye’de denkliği sorusu oldukça karışık bir konudur. Türkiye’de eğitim denkliği konusunda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sorumlu bir kurumdur ve yurtdışındaki üniversitelerin Türkiye’deki denkliği ile ilgili kararlar verir. YÖK, İngiltere’deki üniversitelerin büyük çoğunluğunu tanımakta ve diploma denkliği sağlamaktadır. Ancak, bu tamamen her üniversitede belirli programlar için geçerlidir.

Bu nedenle, öğrencilerin İngiltere’de okumak istedikleri programın Türkiye’de tanınmadığından emin olmak için YÖK’e danışmaları önerilir. Ayrıca, İngiltere’deki birçok üniversite, uluslararası tanınma konusunda iyi bir üne sahip olduğundan, işverenlerin İngiltere’de alınan bir dereceye saygı göstermeleri olasıdır. Ancak, bu kesin bir şey değildir ve işverenlerin her zaman tam olarak aynı görüşte olmadığı da unutulmamalıdır. İngiltere’deki üniversitelerin Türkiye denkliği konusu belirli programlar için geçerli olabilir, ancak öğrencilerin karar vermeden önce YÖK’e danışmaları önerilir.

İngiltere De Öğrenci Olarak Yaşamak Nasıl

İngiltere’de öğrenci olarak yaşamak, birçok öğrenci için oldukça keyifli bir deneyim olabilir. İngiltere’nin farklı bölgelerinde bulunan üniversiteler, öğrencilere modern olanaklar sunmakta ve tartışmasız ülkedeki en iyi eğitim olanaklarından birine sahip olmaktadırlar. Genellikle öğrenciler, kampüslerde öğrenci yurtlarında veya apartman dairelerinde yaşarlar. Bu, öğrencilerin okula yakın olmalarını ve sosyal yaşamın merkezinde olmalarını sağlar. İngiltere’de öğrenciler, geniş bir yelpazede restoran ve kafelerde yemek yiyebilirler. Ayrıca, İngiltere’nin ünlü mağazalarından biri olan Tesco, Asda, Aldi, Morrisons ve Sainsbury’s gibi birçok süpermarketler vardır.

Öğrenciler ayrıca, şehirdeki sinemalar, tiyatrolar, barlar, diskolar ve gece kulüpleri gibi sosyal aktivitelere de katılabilirler. İngiltere’de öğrenci olanlar ayrıca, öğrenci topluluklarına katılabilecekleri gibi, üniversitelerindeki spor kulüplerine de katılabilirler. İngiltere, dünya çapında futbol, rugby, kriket, tenis ve golf gibi birçok popüler sporu barındırmaktadır. İngiltere’de öğrenci olarak yaşamak, kültürel etkileşim ve eğitim fırsatları söz konusu olduğunda oldukça keyifli bir deneyim olabilir.

İngiltere’de Öğrenciler İçin Yurtlar Var Mı?

İngiltere’de öğrenciler için yurtlar bulunmaktadır. Öğrenci yurtları, öğrenci evleri, konukevleri gibi birçok alan bulunur. Birçok İngiliz üniversitesi, kampüs içinde ve çevresinde, öğrencilere özel konaklama tesisleri sunmaktadır. Bu yurtlarda, öğrenciler bir veya birden fazla odalı dairelerde yaşayabilirler.

Öğrenci yurtları, İngiltere’deki öğrenciler için en popüler konaklama seçeneklerinden biridir çünkü üniversitelerin çoğu okul yurtlarına yakın bir konumda konumlandırılmıştır. Böylece öğrenciler her sınıfta kampüslerine yürüyerek gidebilirler. Müstakil dairelerden farklı olarak yurtlarda, öğrenciler tek başına veya odak arkadaşlarıyla birlikte yaşayabilirler. Bireysel oda veya ortak çevrelerde genellikle TV, oyun alanları, bilgisayar odaları, self-servis lavabo, mutfak, yemek salonları vardır. Ayrıca, özel yurtlarda kalan öğrencilerin bir sürü sosyal etkinlikler, seyahatler ve öğrenilen diller hakkında olası fırsatları sunan etkinlikler düzenlenir. Bununla birlikte, öğrenciler, konaklama hizmetlerinin özelliklerini ve ücretleri gibi konularda farklı seçenekleri karşılaştırmaları önerilir.

Bu yazımızda Öğrenci Olarak İngiltere’ye Gitmek konusunu ele aldık, Daha Fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir:

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri