Kamp Tatilleri

Ölüdeniz Kamp Yapılacak Yerler – Ölüdeniz Kamp Alanları – Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Ölüdeniz'de Kamp

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı Muğla’nın Fethiye ilçesinde, Ölüdeniz Beldesi’nde yer alan doğa harikası bir alandır. Bölgedeki doğal oluşumlar ve manzaralar her geleni etkisi altına almaktadır.

Kelebekler Vadisi, boyu 350 metreyi aşan sarp kayalıklardan oluşan bir bölgedir ve bölgede 80’i aşkın kelebek türü yaşadığından bu adı almıştır. Aynı zamanda burası çok köklü bir geçmişe sahiptir. Milattan Önce 4000’li yıllardan kalma bir bölge olduğu düşünülmektedir.

kelebekler-vadisi-kamp-alani-6

Kelebekler Vadisi; otel, tesis ve pansiyon gibi konaklama opsiyonlarına pek yakın bir konumda yer almamaktadır. Ancak kamp için elverişli alanları bulunmaktadır. Kelebekler Vadisi Kamp Alanı, özel bir işletme tarafından yönetilmektedir ve bu alanda kamp yapmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı’nda yalnızca çadırlarda değil bungalov evlerde de konaklayabilirsiniz. Karavan kampı için uygun bir ortamı yoktur. Kendi çadırınızı getirerek ya da tesisten bir çadır kiralayarak güvenle kamp yapmaya başlayabilirsiniz. Peki kamp alanının olanakları nelerdir?

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı Olanakları

kelebekler-vadisi-kamp-alani-5

Kamp alanı, ideal bir kamp tatili için gereken birçok unsuru barındırmaktadır. Hem sosyal tesis alanında hem de kamp alanında ortak kullanıma sunulmuş olan çok sayıda tuvalet, duş mevcuttur. Buna ek olarak kamp alanı içerisinde elektrik de bulunmaktadır. Dilerseniz çadırınıza özel olarak elektrik çekebilirsiniz.

Bölgede şebeke çok rahat bir şekilde çekmektedir. Ayrıca kamp alanı içerisinde tesisin Wi-Fi bağlantısı da çekmektedir. Dilerseniz ücretsiz bir şekilde internete de bağlanabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde market ve büfe tarzı yerler de mevcuttur. Gelirken ihtiyaçlarınızı kendinize yük etmenize gerek yoktur.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı’nda mangal ateşi, kamp ateşi ya da semaver ateşi yakılmasına yalnızca bazı bölgelerde izin verilmektedir. Dilerseniz yemeğinizi kendiniz pişirebilir, dilerseniz de tesisin restoran ve kafesinden de yiyebilirsiniz.

Kamp alanından deniz oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. 300 metrelik sahil şeridi sayesinde kalabalıktan uzak yerlerde denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Plajı tamamen kumla kaplı değildir, bazı bölümlerde irili ufaklı taşlar da bulunmaktadır. Son olarak kamp alanı yakınlarında; su kayağı, deniz paraşütü, yamaç paraşütü yapılacak yerler vardır.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı Giriş ve Konaklama Ücretleri

kelebekler-vadisi-kamp-alani-3

Öncelikle Kelebekler Vadisi’ne giriş ücreti bulunmamaktadır. Yalnızca konaklama ücreti alınmaktadır.

  • Bungalov evlerde kalacaklar için standart bungalov ücreti gecelik 200 TL iken büyük bungalovlar gecelik 250 TL’dir.
  • Glamping çadırlarda kalacaklar için küçük çadır ücreti gecelik 325 TL iken büyük çadır ücreti ise 350 TL’dir.
  • Normal çadırlarda kalacaklar için küçük çadır ücreti 170 TL iken büyük çadır ücreti 185 TL’dir.
  • Dilerseniz kendi çadırınız ile gelip konaklayabilirsiniz. Kendi çadırları ile gelip konaklayacaklar ise gecelik 140 TL kadar bir ücret ödemesi gerekmektedir.

Belirtilen fiyatlar sezona göre değişiklik gösterebileceğinden tesisi arayıp bilgi almakta fayda vardır.

Konaklamalarda 0 – 12 yaş arasındaki çocuklardan ücret alınmamakta, 12 – 15 yaş arasına ise %50 indirim uygulanmaktadır.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşım

kelebekler-vadisi-kamp-alani-2

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı gitmek için deniz yolunu kullanmak gerekiyor. Ölüdeniz’den kalkan feribot ve tekneler aracılığıyla kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Tur teknelerine binebilir ya da özel olarak bir tekne kiralayarak vadiye doğru yol alabilirsiniz. Tur teknelerinde ücret 30 – 40 TL aralığında değişmektedir ve yolculuk ise yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Yaz ayları haricinde saat 18.00 sonrasında tekne bulmak hayli zordur, bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Siz de Ölüdeniz çevresinde kamp yapmak istiyorsanız tercihinizi Kelebekler Vadisi’nden yana kullanabilirsiniz.

Daha birçok kamp tatili önerisi ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu